Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 27 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Digiturk,D-Smart ve Tivibu'nun Abone Sayıları Açıklandı...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

Digiturk,D-Smart ve Tivibu'nun Abone Sayıları Açıklandı...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Filboxın üye sayısı kademeli olarak çok iyi bir şekilde artıyor

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

yanlız digitürkün 50.000 lik abone artışıda yadsınamaz bir artış bu arada...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    194677

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xxpp Mesajı Göster
    yanlız digitürkün 50.000 lik abone artışıda yadsınamaz bir artış bu arada...
    Benmi yanlis bakiyorum, sanki son ceyrekte azalmis,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mehmetselinay Mesajı Göster
    Benmi yanlis bakiyorum, sanki son ceyrekte azalmis,
    Aboneli TV ödeme sayısı var ona bakılacak.Digeri tüm kullanıclar dahil oluyo..Bu rakamlara göre kendini toparlıyor digitürk..
    Düzenleyen xxpp : 21-12-2015 at 23:25

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2010
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    529474

D-Smart'ın üyeleğinin artmasına şaşırmadım değil.

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-12-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    611179

Konu dsmart bölümünde mevcuttu tekrar açmaya gerek yoktu sanırım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2013
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    592195

Bana kalırsa filbox'ın kullanıcısı daha da fazla olabilir kutudan çıkan sözleşmeyi göndermeyen birçok abone var buna bende dahil. Tivibu aylardır yağtığı o kadar reklama telefonla ttnet kullanıcılarını aramasına rağmen 46bin aboneye ulaşmış. Dsmart'ın nerdeyse zaten her yerel kanalda reklamı yayınlanıyor. Anladığım kadarıyla her platformda abone artışı olmuş. Filbox birkaç kanal daha ekleyip fiyat politikasıda hemen hemen şuanki ölçütlerde kalırsa bence büyük atılım yakalar. Discovery kanallarıda HD olacak Dsmart ve Filbox'ta. Digiturk bu konuda Filbox'ında gerisinde kalmış olacak. Bilmiyorum bundan sonra süreç nasıl işleyecek bakalım görelim. Umarım Filbox'ın abone sayısı 100bin'i geçer kısa sürede Ciddi bir rakip olmasını istiyorum gerçekten. Rekabet ancak bizlere faydalı olur.
    Düzenleyen cartoonwin : 22-12-2015 at 01:43

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2009
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    490594

Bu tabloda abonelik sözleşme sayısını dikkate almakta fayda var. Online işlemlere girdiğinizde adınıza aktif ve pasif olmak üzere iki türlü abonelik olduğunu görürsünüz. Aktif olanlar şu anda kullanmaya devam ettiğiniz abonelikleriniz, pasif olanlar ise önceden abone olup sonradan iptal etmiş olduğunuz aboneliklerdir. İptal edilen abonelikler neden hala abonelikleriniz arasında görünür hiç merak ettiniz mi? Bu pasif abonelikleri hiçbir zaman aktif hale getirme şansınız da yoktur üstelik. Cevabı işte bu tablolara ödemeli tv abone sayısı olarak yansımasıdır. Yani sizin 2 pasif ve 1 aktif üyeliğiniz varsa sadece siz ödemeli abone sayısı rakamına +3 katkıda bulunmuş olursunuz. Aynı şekilde bir abonenin aktif olarak hiçbir üyeliği olmamasına rağmen, yani artık digitürkle hiçbir ilişkisi olmayan eski bir abone de abone sayısı içinde görünüyor olacaktır. Bu durumda tek gerçeğe yakın sonuç verecek bilgi devam eden aktif abonelikleri gösteren abonelik sözleşmesi sayısı olmaktadır. Bu durumda kanal sayısı ve abone ihtiyaçlarını karşılayabilme açısından filbox henüz gerçek anlamda platform olarak değerlendirmeszek DSmart'ın ciddi bir başarı sağladığını görüyoruz. Bu durumun ortaya çıkmasında DSmart'ın fiyat politikasının da önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Eski abonelerin mega paketi 15tl'ye kadar oldukça cazip fiyatla izlediklerini düşünürsek abone kaybetmemesinin ana nedeni görmüş oluruz. Digitürk'te sıkıntı olduğu bariz olsa da henüz ön alarm seviyesinde ve bazı tedbirlerle mevcut durumunu koruma şansı halen var gibi görünüyor. Burada en sıkıntılı gördüğüm TiviBu. UEFA ve Şampiyonlar ligi öncesindeki fiyat ve paket yapısını değiştirip önceki taahhütlü abonelerin mevcut haklarını gaspetmeye kadar giden hatalar yapmaları IPTv tarafından gelen ciddi rahatsızlıklar oluşturdu ve bu durum uydu aboneliklerine de doğrudan yansıdı. Kurumsal bir firma taahhüdü devam eden bir aboneye ben senin paketini değiştirdim artık şu kanalları seyredemeyeceksin ama aynı parayı ödemeye devam edeceksin demez. Bunu ancak merdiven altı firmalarından beklersin. Ama maalesef bunu yaptılar. Ciddi şikayetlerin ardından sadece temmuz 2016'ya kadar yine sadece Tivibu Ev paketlerinde eski paket sistemini devam ettirme kararı aldılar ancak mobil ve web aboneliklerinde abonelerin taahhütlü olmalarına rağmen haklarını resmen gaspettiler. Ayrıca temmuz 2016'dan sonraya taahütleri devam eden abonelerin hakları da gasp edilmiş oldu. Doğal olarak TiviBu'nun güvenilir bir platform olmadığı hızla yayıldı, bunun üzerine fahiş fiyat politikasına geçmeleri sütüne tuzu ve biberi oldu. Sandılar ki maçları aldık biz ne fiyat çekersek millet alır, ama öyle olmadı ve UEFA ve ŞL ellerinde patladı. Tabloda da görüldüğü gibi komik abonelik sayılarında kaldılar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-07-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    446002

Spor yayınlarında en para eden şey süper lig ben bunu anladım bu sene. Şampiyonlar ligiyle de ispanya ingiltere ligiyle de çekebileceğin müşteri sayısı belirli.

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2014
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    605113

Herkes platformlarda gibi .
    Düzenleyen Atrocious : 22-12-2015 at 10:22

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    550035

digiturk süper lig maçları sayesinde üye topluyor.
    ama dsmart ın öyle bir avantajı olmamasına rağmen ciddi bir üye sayısı var.

neyse şu 2017 yılı gelsin yeni süper lig ihalesi yapılsın,

digiturk ün elinde 3-5 sinema belgesel kanalı kalsın da o zaman görürüm ben bu listeyi.
    Düzenleyen aksneo : 22-12-2015 at 10:34

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-12-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    617667

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aksneo Mesajı Göster
    digiturk süper lig maçları sayesinde üye topluyor.
    ama dsmart ın öyle bir avantajı olmamasına rağmen ciddi bir üye sayısı var.

neyse şu 2017 yılı gelsin yeni süper lig ihalesi yapılsın,

digiturk ün elinde 3-5 sinema belgesel kanalı kalsın da o zaman görürüm ben bu listeyi.
    +1907. lig maçlarını alan parsayı toplar. ihaleyi D-smart alabilir mi acaba? filbox kazanıyormuş :) bomba olur

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    550035

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi extremezero Mesajı Göster
    +1907. lig maçlarını alan parsayı toplar. ihaleyi D-smart alabilir mi acaba? filbox kazanıyormuş :) bomba olur
    şahsen gönlüm fil box da, olmadı dsmart, tivibu da modüle geçerse olabilir.
    ama digiturk e kesinlikle hayır..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2009
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    490594

Tivibu uefa ve şl aldım diye mevcut üyelerini bile satışa getirdi saçma sapan fiyatlara çıktılar, lig falan alma durumları olursa emin olun digitürkü mumla ararsınız. Ancak lig ihalesini 2 arap firması olan telekom ve digitürk dışında alabilecek platform şu an için pek mümkün görünmüyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2012
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    578635

Süper Lig ihalesini gönül ister kazansın başka bir platform ya da herkes yayınlasın. Ama şu an Filbox ya da Ds in bu yayınları almaya gücü de yetmez organizasyon gücü de yetmez. Hayalden öteye geçemez gerçekçi olalım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

Digitürk kayyumun eline geçti araplar satın aldı.TMSF'nin kontrolünde devlet tarafından ve devletin her merceği digitürkü her koldan koruyor.Siz ihaleyi diğer platformlarınmı alıcağını düşünüyorsunuz hayalciler gelmesin buraya.
    Mantıklı yorum yapan arkadaşlar gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2011
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563306

diğer platformlar alınca çok ucuza izleyebileceklerini sanan hayalci arkadaşlar var, Tivibu'nun Şampiyonlar Ligi olayından ders çıkarmamışlar :Ç

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    550035

isteyen istediği yere gelir istediği hayali de kurar.
    beğenmeyen de mantıkları ile beraber basar gider.
    yeni ihalenin kazanını belli ise niye ihale yapılır bu mu mantık ???

netice de 2017 ihalesine az kaldı. göreceğiz bakalım ne olacak ?

diğer platformlar kazanırsa belki daha ucuza vermez ama en azından seçenek sunarlar, saçma sapan cihazları insanlara iteklemeye çalışmazlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

be oldu ya tivibu 2 milyon abonesi var diyen bi arkadaş vardı 50 bini geçmez diyordum

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık