Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Et 9000 akıllı kumanda 2 cıhaza bırden kontrol etmıyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Et 9000 akıllı kumanda 2 cıhaza bırden kontrol etmıyor

Arkadaslar yillardir kullandigim ve devamli ayarladigim clarke tech et 9000 cihaz ve tvnin ceryan fisini dün cekmem gerekti. tekrar taktiktan sonra uydu alicisinin kumandasi ile iki cihazi birden acip kapatmaz oldu. ayri ayri kapatip aciyor ama ikisini birden kapatip acmiyor daha önce defalarca ayarladigim kumandayi ayarlayamadim yoksa atladigim bir seymi var yardim lütfen.
    Kumanda uydu alicisinin orijinal kumandasi
    Düzenleyen ünal1957 : 18-12-2015 at 12:40

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Arkadaslar yardimci olacak kimse yokmu kumanda ayni anda iki cihazi kontrol etmiyor birini kapatiyor digeri acik kaliyor veya tam tersi oluyor eskiden ikisinide kontrol ediyordu.

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    267673

tv için tv tuşuna bas tv yi kapatır standbay tuşuna bas uyduyu kapatır ikisi birden kapanmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasanusta60 Mesajı Göster
    tv için tv tuşuna bas tv yi kapatır standbay tuşuna bas uyduyu kapatır ikisi birden kapanmaz
    Arkadasim uydu alicisi 5 yillik simdiye kadar kullandigim cihaz, kumandanin STB tusuna bastigin zaman kapatma dügmesinden her iki cihazida kontrol ediyordu hem kapatip hemde aciyordu ayni anda yillardir bu sekilde kullaniyordum daha öncede fisini cektim taktim hic bir sorun olmadi simdi etmiyor ayri ayri kapatip aciyorum sorun nereden kaynaklaniyor bilemedim tvdenmi yoksa uydu alicisindanmi anlasilan kimsenin basina gelmemis sizin verdiginiz bilgi yanlis yinede alakadar oldugunuz icin tsk ederim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    Arkadasim uydu alicisi 5 yillik simdiye kadar kullandigim cihaz, kumandanin STB tusuna bastigin zaman kapatma dügmesinden her iki cihazida kontrol ediyordu hem kapatip hemde aciyordu ayni anda yillardir bu sekilde kullaniyordum daha öncede fisini cektim taktim hic bir sorun olmadi simdi etmiyor ayri ayri kapatip aciyorum sorun nereden kaynaklaniyor bilemedim tvdenmi yoksa uydu alicisindanmi anlasilan kimsenin basina gelmemis sizin verdiginiz bilgi yanlis yinede alakadar oldugunuz icin tsk ederim.
    hdmi-cec ayarlarını kontrol et..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ketoral Mesajı Göster
    hdmi-cec ayarlarını kontrol et..
    ettim arkadasim malesef degisen bir sey olmadi

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

ettim arkadasim malesef degisen bir sey olmadi
    hdmi-cec ayarlarını hem uydu alıcısında hemde tv dekini kontrol et.. onunla alakalı olabilir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ketoral Mesajı Göster
    hdmi-cec ayarlarını hem uydu alıcısında hemde tv dekini kontrol et.. onunla alakalı olabilir..
    Tv philips sadece tvyi acip kapatiyor kumanda ediyor cihazi daha önce ben ayarladim hic sorun yoktu laptobun internet baglantisini güclendirmek icin pirize wifi güclendirici baglamak icinhem tvnin hemde uydu alicisinin pisini cektim ondan sonra bu sorun basladi hicbir ayari degistirmedim ama iki cihazi birden kumanda etmemeye basladi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Tv philips sadece tvyi acip kapatiyor kumanda ediyor cihazi daha önce ben ayarladim hic sorun yoktu laptobun internet baglantisini güclendirmek icin pirize wifi güclendirici baglamak icinhem tvnin hemde uydu alicisinin pisini cektim ondan sonra bu sorun basladi hicbir ayari degistirmedim ama iki cihazi birden kumanda etmemeye basladi.
    şimdi et 9000 kumandası sadece philips tv yimi kumanda ediyor.. et 9000 i etmiyormu.. tv tuşuna basınca philips tv yi kumanda eder, stb tuşuna basınca et 9000 i kumanda eder.. yada siz kumanda sıfırlama işlemi varsa baştan yapın herşeyi sıfırlayın kumandayı.. sonra tekrar philips tv kodunu girerek tv yi ekleyin.. kullanma klavuzunda yazar işlemler nasıl yapılacağı..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı