Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Formuler F1 ISINMA varmi?

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    341105

Formuler F1 ISINMA varmi?

Herkese Merhaba,
    Arkadaslar biraz arastirdim icerik ve destek olarakta fena cihaz degil! lakin hala emin degilim!? cihazda asiri isinma sorunu varmi?
    fiyat olarakta uygun 2X DVS2 1X DVB/C/T2 almak istiyorum 249€
    yada ayni özelliklerde olan Gigablue HD Quad Plus Beyaz 2xDVB-S2 +1xDVB-C/T2 tuner 296€
    arada 45€ fark var sizce hangisini almaliyim ve neden?
    Yardim ve Önerileriniz icin simdiden hepinize cok tesekürler,
    Saygilar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2013
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    591226

Isinma sorunu yok cihazda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    545242

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tanju57 Mesajı Göster
    Herkese Merhaba,
    Arkadaslar biraz arastirdim icerik ve destek olarakta fena cihaz degil! lakin hala emin degilim!? cihazda asiri isinma sorunu varmi?
    fiyat olarakta uygun 2X DVS2 1X DVB/C/T2 almak istiyorum 249€
    yada ayni özelliklerde olan Gigablue HD Quad Plus Beyaz 2xDVB-S2 +1xDVB-C/T2 tuner 296€
    arada 45€ fark var sizce hangisini almaliyim ve neden?
    Yardim ve Önerileriniz icin simdiden hepinize cok tesekürler,
    Saygilar...
    bugune kadar bir çok enigma2 cihaz kullandım,

formuler f1 ısınma yok,

zaten hdd dişarı takıldığından sorun olmuoyr

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    38099

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Reco54 Mesajı Göster

formuler f1 ısınma yok,

zaten hdd dişarı takıldığından sorun olmuoyr
    Merhaba,
    Hdd nasıl dışarı takıyorsunuz,E-sata portundan takarsanız hdd power nerden alıyor.
    Ayg

New Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    33409

Aslında hiç ısınma yok demeyelim. Cihazda tabiki bir ısınma oluyor. Zaten işlemcisinin üzerinde bir soğutucu var. Cihazın kutusunun metal olması ve havalandırma delikleri cihazın soğuması için artı bir etken. Fakat ben yine de cihazı metal , fanlı bir laptop soğutucusunun üstünde kullanıyorum. İşte ozaman hiç bir ısınma sorunu
    olmuyor. F1 hiç çalıştırılmamış buz gibi oluyor. Ilık bile değil yani.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataberk2 Mesajı Göster
    Aslında hiç ısınma yok demeyelim. Cihazda tabiki bir ısınma oluyor. Zaten işlemcisinin üzerinde bir soğutucu var. Cihazın kutusunun metal olması ve havalandırma delikleri cihazın soğuması için artı bir etken. Fakat ben yine de cihazı metal , fanlı bir laptop soğutucusunun üstünde kullanıyorum. İşte ozaman hiç bir ısınma sorunu
    olmuyor. F1 hiç çalıştırılmamış buz gibi oluyor. Ilık bile değil yani.
    abi benim f1 buz gibi soğutucuya ne gerek var soğutuc zero,solo se,quad da lazım ben hepsini kullandım ısınma quadplus ve f1 de sıfıra yakın laptop soğutucu çok enteresan bir iş f1 için.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Üye No
    341105

Anlasildi isinma sorunu yok,
    Formuler F1 2xDVS2 +1xDVB/C/T2 249€
    Gigablue HD Quad Plus Beyaz 2xDVB-S2 +1xDVB-C/T2 296€
    son bir soru, sizce hangisini tercih etmeliyim ve neden?
    öneri ve cevaplariniz icin simdiden herkese cok tesekürler.
    Saygilar...
    Düzenleyen tanju57 : 20-12-2015 at 05:22

Member
    Giriş Tarihi
    04-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    38182

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tanju57 Mesajı Göster
    Anlasildi isinma sorunu yok,
    Formuler F1 2xDVS2 +1xDVB/C/T2 249€
    Gigablue HD Quad Plus Beyaz 2xDVB-S2 +1xDVB-C/T2 296€
    son bir soru, sizce hangisini tercih etmeliyim ve neden?
    öneri ve cevaplariniz icin simdiden herkese cok tesekürler.
    Saygilar...
    Her iki cihazı da kullanmaktayım.F1 4.0.1 kernel kullanıyor, Quadplus 3.14.2. F1 deki görüntü daha güzel kernelden dolayı.Ayrıca F1 yazılımları sorunsuz. Tüm modüller çalışıyor. Quadplus'ta CI+ modüllerde okuma sorunu halen çözülemedi.İşlemciler her iki cihazda da aynıdır.Quadplus'ın ön panelinde ekran mevcuttur.Mini tv izlemeniz mümkün.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Üye No
    341105

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ocankurt Mesajı Göster
    Her iki cihazı da kullanmaktayım.F1 4.0.1 kernel kullanıyor, Quadplus 3.14.2. F1 deki görüntü daha güzel kernelden dolayı.Ayrıca F1 yazılımları sorunsuz. Tüm modüller çalışıyor. Quadplus'ta CI+ modüllerde okuma sorunu halen çözülemedi.İşlemciler her iki cihazda da aynıdır.Quadplus'ın ön panelinde ekran mevcuttur.Mini tv izlemeniz mümkün.
    Tamam kararimi verdim. cok tesekurler arkadaslar
    saygilar...

New Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    33409

Aykutadar arkadaşımızın yazdıklarından sonra içime biraz şüphe düştü ister istemez . Acaba sadece benim F1 demi normal bir ısınma oluyor. Diğer F1 kullanan
    arkadaşların F1 lerinde hiçbir ısınma hatta bir ılınma dahi olmuyormu ? Çünkü Aykut un dediğine göre onun F1 i de bir ılıklaşma dahi yok cihaz buz gibiymiş.
    Gerçi F1 in kullanıldığı yerinde önemli olduğunu düşünüyorum. Benim F1 kapalı dolabın içinde pek havalandırması olmıyan bir yerde. Belki Aykut un ki açık havadar bir ortamda olabilir diye düşünüyorum. Diğer F1 kullananlarda fikirlerini ve cihazlarının ısınma durumlarını belirtirlerse sevinirim. Dediğim gibi ben ancak fanlı bir soğutucu ile ancak cihazı buz gibi soğuk durumuna getirebiliyorum. Birde cihazın alt ve üst kapağındaki ısı farlı oluyor. Bende cihazın alt kısmı daha sıcak.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

arkadaşlar elektriğe bağlı cihazlar mutlaka bir miktar ısınır veya ılık olur.. ateş gibi el değmeyecek kadar sıcaksa o zaman sakat.. buz gibide soğuk olması imkansız elektrikle çalışan parça bir miktar ısınır normaldir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataberk2 Mesajı Göster
    Aykutadar arkadaşımızın yazdıklarından sonra içime biraz şüphe düştü ister istemez . Acaba sadece benim F1 demi normal bir ısınma oluyor. Diğer F1 kullanan
    arkadaşların F1 lerinde hiçbir ısınma hatta bir ılınma dahi olmuyormu ? Çünkü Aykut un dediğine göre onun F1 i de bir ılıklaşma dahi yok cihaz buz gibiymiş.
    Gerçi F1 in kullanıldığı yerinde önemli olduğunu düşünüyorum. Benim F1 kapalı dolabın içinde pek havalandırması olmıyan bir yerde. Belki Aykut un ki açık havadar bir ortamda olabilir diye düşünüyorum. Diğer F1 kullananlarda fikirlerini ve cihazlarının ısınma durumlarını belirtirlerse sevinirim. Dediğim gibi ben ancak fanlı bir soğutucu ile ancak cihazı buz gibi soğuk durumuna getirebiliyorum. Birde cihazın alt ve üst kapağındaki ısı farlı oluyor. Bende cihazın alt kısmı daha sıcak.
    sayın abim benim cihaz stand bölmesi içinde istersen akşam resim atarım peş peşe 3 image yolluyorum multiboota işlemci çalışırken cihaz ısınır normalde multibootta cihazı yorar elimle cihazın üstünü kontrol ediyorum hafif bir ılınma var guad da mesela yanıyordu zero standı sarartacak zannettim onlarda soğutucu kullandım ama f1 e soğutucu bağlarsam çok abes olur benim için.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    545242

formuler f1 cihazda ısınma sorunu yoktur,

cihaz içine hdd takılmıyor,

güç besleme cihaz içerisinde değil, adaptoru var

New Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    33409

Aykut arkadaşıma teşşekkür ederim. Meseleyi anladım. Resim yollamana gerek yok . Daha önce DM 800 HD kullandığım için biraz cihaz ısınmasına karşı takıntım var herhalde. Demekki benimde soğutucu kullanmama gerek yok ama cihaz buz gibi olunca psikolojik olarak rahat oluyorum herhalde. :smiles10:
    Zaten diğer arkadaşlarında belirttiği gibi cihazın içinde ısınabilecek tek parça işlemcisi onunda üstüne soğutucu fabrikasyon olarak konmuş vaziyette.
    Bütün F1 kullanıcısı arkadaşlara iyi tv seyretmeler dilerim. Tabi cihazı kurcalamaktan Tv seyretmeye vakit bulabilirlerse....

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Üye No
    341105

Aciklama ve Yardimlariniz icin hepinize Tesekürler,
    sizlerden gelen iyi yorumlardan sonra F1 almaya karar verdim ve ismarladim noel tatili nedeniyle henüz elime gecmedi Pazartesi gelecek.
    cihaz piyasaya cikali cok gecmemesine ragmen simdiden image olarak cok destek var yaklasik 10 tane image team destek veriyor cihaza
    umarim bu destek sürekli olur.!
    Herkese Saygilar...
    Düzenleyen tanju57 : 25-12-2015 at 17:47

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık