Herkese Merhaba,

Mini serisi kameralarını hep yakından takip eden birisi olarak geçen gün fark ettiğim yeni modeli sizlerle paylaşmak istedim.

Önce ürünü almak isteyenler için indirim kuponu GBMINI0826, Fiyat:$74.99.

Özelliklerine baktığımda yeni model mini0805 ile mini0806 arasında konumlandırılmış diyebilirim. Cihazın kasası biraz enine doğru büyümüş. Muhtemelen ısınma sorunundan tam anlamı ile kurtulmak için bu yolu tercih etmişler. Mini0806’da ne kadar önceki serilere göre azaltılmış olsa da diğer marka model kameralara göre daha çok ısındığı bilinen bir durumdu. Resimlerde aradaki boyut farkını görebilirsiniz.

Cihazın genel olarak özelliklerine bakarsak; Ambarella A7LA50 işlemci kullanılan modelde maksimum 1296P çekim yapılabiliyor. Burada bir ek bilgi vermek istiyorum; A7 işlemci tipi sonrasında gelen LA50 ise menüde kaç farklı çözünürlük seçim modu olduğunu LA70=7, LA50=5 LA30=3 belirtiyor. (bknz. aşağıda teknik özelliklerde işaretlediğim alan)

Microsd kart yuvası teke düşürülmüş ve maksimum 64GB desteklediği belirtilmiş. Şu anda kullanmakta olduğum Mini0806’da çift kart yuvası vardı. Kendim bu özelliği hiç kullanmadım. Ama forumlardan okuduğum kadarı ile iki kart ile kullanımda sıkıntılar yaşanabiliyormuş. Sanırım bu nedenle bu ikinci yuva olayından vazgeçmişler.

Bütçeyi toparlayınca mini koleksiyonuma katılacak bir kamera olabilir. Bence fiyatlandırma olarak başarılı.

Teknik özellikleri
MINI 0826 1.5 inch 1296P HD LCD screen GPS car DVR camcorder
Support loop recording between internal card and external card
Support WDR / HDR
Support ADAS ( LDWS, FCW, FCWD )
Support CPL filter
Support hardware kit ( optional )
License plate: 9 character driver number
Locking function: Press the hot *** then current file will be saved and locked
Video format: MOV ( video ), JPG ( photo )
HDMI port: High definition video output
External storage: TF card up to 64GB ( not included )
Loop recording setting: Off / 1 minute / 3 minutes / 5 minutes, maximum length of each recorded video file is 3.66G
Copy function: Video clip can be copied between external and internal storage, then you will have backup after your hand over card to police or the court

Specifications:
1296P Super HD
Display: 1.5 inches TFT LCD
Lens: Wide angle 135 degree
GPS tracker: GPS tracker
Image sensor: 3.2M pixel CMOS
CPU / processor: Ambarella A7LA50
Audio: Built-in microphone / speaker
Exposure compensation: -2.0EV to +2.0EV
Video resolution: 2560 x 1080 at 30fps / 2304 x 1296 at 30fps / 1920 x 1080 at 45fps and 30fps / HDR 1920 x 1080 at 30fps / 1280 x 720 at 60fps and 30fps (LA50 olayı :)