Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: evdeki lambalar pır pır ediyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2007
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    356203

evdeki lambalar pır pır ediyor

arkadaşlar evdeki lambaların spotlar hariç hepsi pır pır ediyor sanki güç kayboluyormuşçasına tam sönmüyor ama pır pır ediyor sorun nedir sizce ?yakın zamana kadar böyle bir problem yoktu?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

lambalar sökülüp sağlam olan yerde kontrol edilmeli. sonra bağlantılar kontrol edilmeli. sonra starter varsa değişip denemeli. sonra lambalar motorlu ise motordanda yapar, ama n sağlam ihtimal,, pır pır ettiklerine göre tesisat kontrol edilmelidir, muhtemelen tesisat bağlantılarında sorun vardır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29810

Kesin evde cin var şaka bir yana ilk kontrol edilmesi gereken enerji alınan direkteki brajman kablosudur. Bağlantı klamensleri gevşemiş çürümüş olabilir. Uygun kablo kullanılmıyor ise de güçlü bir klima motoruda lambaları pır pır yaptırır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2007
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    356203

apartmandaki diğer komşulara gittiğimde onların böyle bir sorunu olmadığını gördüm.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2007
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    356203

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler eve giren sigortalardan 1 tanesi erimiş onu değiştirdik bu arada pırpır etme olayı gidip-gelmeye dönmüştü artık.baktımki pırpır etmeye devam ediyor apartmanın girişindeki sayaç dolabının altında ana kofra adını verdikleri apartmanlara dağılan sigortalar varmış tabi bunlar eski sistem çevirmeli sigortaymış.bizim daire ve birbaşka daireye gidiyormuş.sigortalardan en soldaki hem gevşek hemde aşırı ısınıarak içersini eritip yok etmiş.onun yenisini aldım fakat yenisi uymadı mı ne olduysa bir türlü elektrik alamadım eskisini sardım atmamıştı ama güçlendirdim ve dibine bozuk para koyup tamamen değmesini sağladım.sonuç itibariyle bize gelen elektiriğin hem düşük voltaj olduğunu gördüm hemde sorunun bundan kaynaklandığını....herkeze teşekkürler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Sevgili @arkadaşlar !
    Bu sorunun aynısı arkadaşımda da var evi gece kondu bütün lambaları sırasıyla tek tek yaktık ve hepsini söndürüp birini yaktığımız halde lambalar hızlı hızlı hafifçe pır pırlama yapıyor.Sorun sizce ne olabilir? Nötr gevşektir diyerek kontrol ettik sorun yok.Direkten(şebekeden) gelen kablo yeni değişmiş ama sorunun ne olduğunu bulamadık.Konu hakkında elektrik bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyoruz.Sevgiler...
    Düzenleyen ozgur71 : 01-11-2016 at 22:31

7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık