Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Merkezi sistem arızası

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Üye No
    12832

Merkezi sistem arızası

Arkadaşlar yeni tuttugum bir evde merkezi sistem kuruludur, fakat bur da bazı kanallar ful çekiyor, bazı kanallarda sinyal gidip geliyor, bazı kanallar hiç göstermezken, bazı kanallarda gun içinde çekiyor, örnek vermek gerekirse sabah saatlerinde atv turkiye gidiyor, akşamlar saatlerinde geliyor 24 haber kanalı ise gunduz yok aksam saatlerine bir sure alıyor sonra yine aynısı yapıyor,

Merkezi sistem cihazı takılmamış gibi duruyor, sanırım disec takılmış cihazda dısec sectigimde yayın geliyor, hatta mini A sectigimde yayın geliyor, çanak çapı 90 cmdir, dah önce uyducu gelmiş sorun yok denilmiş fakat sorun hala devam ediyor, kablolar sağlam görunuyor, sizce neden olabilir , nasıl duzetlme gerekir

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    231416

aynı katta ya da alt kattakilere bir sorun.
    hatta kendi receivernızı deneyin..

büyük ihtimal sinyal zayıf geliyordur size yükseltici vs taktırabilirsiniz.
    birde gelen kabloyu direk takın. santralden gelen kabloyu duvarda herhangi bir ara duy a takmadan takın.

böyle bir şey varsa söküp uydu kablosunu oradan çıkarıp receivera direk gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    36941

Santralden sinyal yükseltiyorlar, Türksat 4A ya geçildiğinde benzer sorunları ben de yaşamıştım.

Desire HD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Üye No
    12832

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rommel1 Mesajı Göster
    aynı katta ya da alt kattakilere bir sorun.
    hatta kendi receivernızı deneyin..

büyük ihtimal sinyal zayıf geliyordur size yükseltici vs taktırabilirsiniz.
    birde gelen kabloyu direk takın. santralden gelen kabloyu duvarda herhangi bir ara duy a takmadan takın.

böyle bir şey varsa söküp uydu kablosunu oradan çıkarıp receivera direk gelsin.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mcm Mesajı Göster
    Santralden sinyal yükseltiyorlar, Türksat 4A ya geçildiğinde benzer sorunları ben de yaşamıştım.

Desire HD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    direk sokup öyle taktım aynı sorun devam ediyor, apartman tek kiraci benim, onun dışındakiler ev sahipleridir, daire 6 adet olarak gorunuyor muhtemelen 8 disec takılmış olabilir veya hiç santral olmadan da takılmış olabilir, apartmandaki diğer kişilerde aynı sorunu yaşıyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Üye No
    12832

Arkadaşlar ev sahibinden izin alarak merkezi sistemi kontrol ettim, merkezi sistemde kablolarla oynadığında yayınlar gidiyor, merkezi sistem 4 lu lnb takılmış ve butun uclarda merkezi sisteme takılmış olarak görunuyor, fakat lnb yatay duruyordu, merkezi sistemin en uc kısmında kablolarla oynadığında kanallar geliyor fakat hala bazı frekanslar almıyor, apartman kucuk bir apartmandır, 2 yıllık omru oldugu söyleniyor, fakat lnb yakın kısımında kablolar deforme olmuş gorunuyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Üye No
    12832

Arkadaşlar bir ara usta getirildi, kablollar değiştirildi, butun yayınlar geldi, bir sure sonra tekrar başladı, halen bazı frekanslarda yayın yok

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı