Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Toshiba 32HV10G Stand-By sorunu

New Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    604654

New Icon22 Toshiba 32HV10G Stand-By sorunu

Herkese merhabalar.

Üstatlara bir sorum var. Oturma odamda Toshiba 32HV10G LCD TV var. Aldıktan bir süre sonra bu problemi yapmış, sonra yapmamaya başlamıştı. Ben elektrik uzatma kablosundan sanmıştım. Son dönemde artık sürekli olmaya başladı. Sürekli olmaya başlaması yeni eve taşındıktan sonra oldu. (Belki alakası vardır diye yazıyorum.)

Sorunum ise şöyle. Cihazı D-Smart HD+ ile HDMI'dan bağlı kullanıyorum. Bazen Atlanta Diamond cihazımı da bağlıyorum. Televizyonu izleyip stand-by konumuna aldıktan bir süre sonra (bazen 3 dakika bazen 1 saat - süre çok da fark etmiyor) televizyonu açtığımda güç kablosunun girdiği bölgeden çıt çıt diye ses geliyor ve LCD panelin ışıkları çok hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Cihazın fişini prizden çekip bir süre bekledikten sonra takarsam sorun ortadan kalkıyor. Ta ki bir sonraki stand-by konumuna alana kadar.

Sorunu ne olabilir ve tamiratı çok pahalı mıdır?

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    324509

topraklama hattını kontrol ediniz.taktığınız cihazın beslem kontrolu yaptırınız

Member
    Giriş Tarihi
    15-05-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    604727

Cihazla ilgili bir sorunun olduğunu zannetmiyorum.Buna benzer bir sorunun eski müzik çalarımda yıllar önce yaşamıştım.Bir gün pat diye bir sesle pat diye bir sesle kablo giriş yerinden fırladı.Kabloyu değiştirip müzik sistemini denediğimde hala çalışıyordu.Elektrik tesisatı kontrol ettir.Uzat kablosuz kullanıyorsa imkanın varsa uzatma kablosu kullanma kaliteli uzatma kablosu kullan.Akım korumalı uzatma kablosu tavsiye ederim ucuz olsun dersen Alman Hama markaların fiyatları biraz uygundur.Duvardaki prizi değiştir.

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı