Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni Yıl Geliyor SD Yayında Israrlılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    191282

Yeni Yıl Geliyor SD Yayında Israrlılar

Yeni yıl geldi çattı ama bazı SD yayın yapan kanallardan ses yok.Mutlaka şu kanallarda HD ye geçmesi lazım

NTV ilk özel haber kanalı ama hala SD de ısrarlı

TRT Türk

24

TGRT Haber

HD geçmedikleri sürece kanallar izlenmiyor.

Selamlar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    616578

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ikdam Mesajı Göster
    Yeni yıl geldi çattı ama bazı SD yayın yapan kanallardan ses yok.Mutlaka şu kanallarda HD ye geçmesi lazım

TRT Türk

24

TGRT Haber

Selamlar
    ntv dışındakiler izlenmeye değmeyecek kanallar. hiç olmasalar daha iyi :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2009
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    482923

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ikdam Mesajı Göster

TRT Türk

24

TGRT Haber

Selamlar
    Bencede hepsinin geçmesi lazım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-05-2006
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    216136

TV EM esasen en çok beklediğim kanal. EPG sistemine de geçerlerse güze olcak ama çok zor ihtimal.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    519014

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vsoner Mesajı Göster
    ntv dışındakiler izlenmeye değmeyecek kanallar. hiç olmasalar daha iyi :)
    Her kanalın bir izleyicisi vardır bence bahsi geçen bu kanallarda HD'ye geçecektir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    543634

ntv dışındaki kanalların hd olması gereksiz. çünkü izleyici kitlesi yok denecek kadar az.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2015
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    616107

ben en çok ntv,yaban tv,world travel channel,kral tv,kral pop tv nin hd ye geçmelerini istiyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    445062

Bence Yeni Uydu Hizmete girdikten sonra Kapasiteler olusunca Bazi Ulusal TV Kanallari HD Yayina baslayabilirler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    11806

Turksat düşük sr li yayınları paket yayın haline getirmeli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2011
    Mekan
    04 Ağrı
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    562167

bu gelmesini isteğimiz kanalların yanı sıra cakma HD ler ( kanal 7 , ülk , habertürk , kanal A vb) de gercek HD ye gecer umarım yılbasında :smiles4:

ayrıca ntv ve trt türk acilen gecmesi gerek vasatında altında

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    460169

Eskiden Hd yayınmı vardı?Hd yayın olmalı SD yayında olmalı neden?Hd yayın genelde ince ayar isteyen bir iş kanalı alamıyorsan sd yayınıda olmalı kı ızleyebilesin.
    Keşke hepsı HD olsa sorunsuz şekilde herkes heryerden HD yayını alabilse ne güzel olur ama bu böyle değil malesef.Uydu işi olduğundan yer mekan vs birsürü şeyvar herkesin antenı tam göremeyebilir Turksatı onun ıcın hem TÜM kanallar hd hem SD yayın olmalı bence.Zaten hd yayınlar sorunsuz olduğunda yada o teknojik gelişme sağlandığında hepsı zaten HD olur SD yayın kalmaz bugun Almanlar bıle hem HD hem SD yayın verıyor uydularında.Bence bizim kanalların bu işe pek sıcak bakmamasının nedeni oluşacak frekans sorunları belkide.
    Düzenleyen es1965 : 03-12-2015 at 11:38

Member
    Giriş Tarihi
    15-05-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    604727

Aslında kanal7 gerçek hd yani canlı yayınları görüntü kaliteleri çok iyi yalnız içerikleri hd değil.Benim düşüncem herkes hd yayın yapmak zorunda değil izlenme durumu ve izleyici isteklerine göre hd yaparlar yapmazlar.Benim düşüncem artık mpeg4 sd yayınlara geçilmeli.Hem yer tasarrufu hemde görüntü kalitesi bakımdan bu olmalıdır.Şuan görüntü kalitesi lg dahili hd uydu alıcılı televizyonumda bile bazı sd kanallar çamur diye tabir ettiğimiz yayınlar var.Mesela TRT Türk görüntüsü çok kötü.Mesela TGRT Haberin görüntü kalitesi çok iyi.Sanki TGRT Haberin HD altyapısı var gibi bir tek uyduya çıkma işleri var gibi geliyor.Kameraları gördüğüm kadarıyla çok iyiye benziyor.Tabi teknik durumunu bilmiyorum.Bir yerde okumuştum Türkiye'de ve avrupada evlerin metrekaresi ufak olduğundan daha çok 40 ve 42 inç tv tercih ediliyormuş.Yani şuan 42 inç tv de çamur bir görüntü olması kanalların ayıbı.Artık mpeg4 sd yayınlar teşvik edilmeli hem bant genişliğinden tasarruf edilmeli hemde görüntü kalitesi iyileştirilmelidir.16:9 standart olmalı ve uydu yayıncılığında epg hizmeti düzenli olmalıdır.En azından ulusal haber ve tematik kanallarda bu şartlar aranmalıdır.Birde Türksat 4B uydusu da hizmete girmek üzere paket yayıncılığı teşvik edilmeli.Artık HD uydu alıcılar da yaygınlaştı ve ucuzladı.Sd uydu alıcıların satışı yasaklanmalı gerekirse kamu spotu hazırlanıp hd uydu alıcısı alınması teşvik edilmeli şu tarihe kadar bilgi verilmeli ve uydu alıcısı almak isteyenlere hd uydu alıcı alın şu özelliklere dikkat edin diye uyarılmalıdır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496778

ntv dışındakilerin izleyici kitlesi az cnntürkten sonra ntv de hemen hd ye geçmeliydi ayrıca habertürk hd yayın yapıyor mu yapmıyor mu belli değil keşke onlarda bir an önce gercek hd yayına geçebilse. AHaber Hd gibi olsa ..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-10-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    32432

24 tv once 16:9 yayina gecmeli.

New Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    581964

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi toolss Mesajı Göster
    ntv dışındaki kanalların hd olması gereksiz. çünkü izleyici kitlesi yok denecek kadar az.

bak bakalım kimin retingi daha çokmuş
    Düzenleyen bahadirkaya : 04-12-2015 at 16:17

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    432496

Alt yapı meselesi, kolay değil, tanesi 300 bin tl eden kameraları almak hemde bir sürü, şimdi döviz de patladı kaça çıkmıştır maliyeti, sadece onlada kalmıyor, turksat frekans genişletmesi, baştan sona kj değişimleri,
    Bu kanallar personel maaşını zor veriyor kar alt seviyede neyin hangi kaynakla yatırımını yapıp hdye geçicekler,
    Büyük kanallar bile digital platformların sırtından bu işi yaptılar,
    Olmayınca olmuyor işte
    Gerçi ben sd de izliyorum çok umurumda değil sd hd

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2012
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    579831

Şu an HD ye geçmesini beklediğim kanallar : World Travel Channel ( Çok geç kaldılar çook ), Kral Gurup kanalları ve Ntv

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2009
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    516755

+
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enstantane Mesajı Göster
    Alt yapı meselesi, kolay değil, tanesi 300 bin tl eden kameraları almak hemde bir sürü, şimdi döviz de patladı kaça çıkmıştır maliyeti, sadece onlada kalmıyor, turksat frekans genişletmesi, baştan sona kj değişimleri,
    Bu kanallar personel maaşını zor veriyor kar alt seviyede neyin hangi kaynakla yatırımını yapıp hdye geçicekler,
    Olmayınca olmuyor işte
    Şu Dedikleriniz 5-6 Yıl Önce Söyleseydiniz Hakverirdim Şuan Kesinlikle Katılmıyorum, Öncelikle Kamera Konusuna Gelirsek İşe Çok Uzak Olmayan Biri Olarak Söylüyorum Hali Hazırda Kanalların Bir Çoğu Stüdyo Dışındaki Çekimlerini Fotoğraf Makinasıyla Yapıyor Şaka Falan Yapmıyorum Artık Eskisi Gibi Büyük Kamera Devri Bitti Dış Çekimleri Neredeyse Tüm Dünyadaki Yayıncılar SLR Fotoğraf Makinalarıyla Yapıyor(İyi Bi Objektifle Çekimler Video Kameralara Göre Çok Daha İyi) Keza Neredeyse Kliplerin-Dizilerin Bir Çoğuda Fotoğraf Mekinalarıyla Yapılıyor, Film Çekimlerinde Bile Kullanılıyor, Stüdyo Çekimlerinde Bu SLR Fotoğraf Makinası Kullanımı Yeni Yeni Yaygınlaşıyor, Ortalama İyi Bir Slr Makina+Objektif:9-12 Bin Lira Arası,Yinede Klasik Video Kamera İle Çekim Yapıcam Diyen Kanalla İçin, Ulusal Bir Kanalın Kullana Bileceği Ölcüde Profesyonel Bir HD Video Kamera ort. 20 Bin Liraya Rahatlıkla Alına Biliyor (Ki Bu Bile Luzumsuz) Yani Dediğiniz Gibi 300 Bin Lira Falan Söz Konusu Bile Değil .. Zaten Şuan Eminim SD Kamera Kullanan Kanal Yoktur En Son 10 Yıl Önce Satılıyordu Bu Tip Kameralar ..

Alt Yapı Konusuna Gelirsek Yine Son 7-8 Yılda Yenilenen Bir Yayın Odasının HD'ye Uyumlu Olmaması Gibi Bişey Söz Konusu Bile Değil, Şuan Bi Yerel Kanallar Kaldıki Onlarında Bir Çoğu Uyumlu, Keza Çok Eski Bir Kanal Olup Hiç Yatırım Yapılmamış Bile Olsa Bugün En Baba 500 Bin Dolara Sıfır Yayın Odası Kurabiliyorsunuz (Bu Rakam Değil Ulusal Kanal Bölgesel Kanalları Bile Sarsmaz)

Şuan Tek Maliyeti Arttıran Konu Uydudan Alan Almak, Şuan Türkiyede Ortalama Şifresiz Bir HD Kanal 5.Mbit Cirarı Düşük Bi Alan Kullanıyor Buda Öyle Uçuk Rakamlar Değil Her Ay Milyonlarca TL'lik Reklam Alan Kanallar Aylık 50-60 Bin Dolar Ekstra Para Ödememek İçin HD Yayına Geçmiyor Kısaca ..
    Düzenleyen emre.92 : 05-12-2015 at 03:39

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    543634

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bahadirkaya Mesajı Göster

bak bakalım kimin retingi daha çokmuş
    ntv dışında hiçbiri geçmemelidir hala ayni görüşteyim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-05-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    580224

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enstantane Mesajı Göster
    Olmayınca olmuyor işte
    Vala sizin için önemli olmayabilir ama bende bir kaç kanal haricindeki SD kanalların tamamı kanal listesinde bile yok, Şİfreliler de dahil 120-130 kanal civarı bir şey olması lazım ekli olan.
    Ve televizyonlar sandığınız kadar iyi makineler kullanmıyor. piyasada 5-8bin tl ye bulunan hatta ikinci eli yerlerde olan makineler var.

Panasonic Nv- Md10000 modeli aratıp fiyatları görebilirsiniz :Ç 300bin değil yani

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı