Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Digiturk Mac Kayiti

Junior Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2015
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    615735

Digiturk Mac Kayiti

Digiturk Humax kutusunda bulunan USB girisi Vardir , Sonucta kayit icin ama ekranda HDD ozeligi felan bashediyor anlamadim , acaba capture card uzerinden kayit yapabilirmiyiz arsiv tuttuyorum Galatasarayin Maclari . Fakat capture card dann yapmak sorun olabiliyor kutu kilitlenebiliyor heralde ? HDMI Splitter kullanirsa KUTUM : HM-9504HD :tflag:

Mustafa Kemal Atatürk "Geldikleri Gibi Giderler ! "

Düzenleyen MrYalin : 30-11-2015 at 04:37

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    536573

Digiturk'te kayıt edilen yayınlar sadece Digiturk cihazlarında izlenebiliyor. Özel bir sistem ile şifreleme yoluna gittikleri için bilgisayar gibi farklı mecralarda kayıt altına aldığınız yayınları izleyemezsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    117180

USB Girişinden harici hardiske kayıt yaparsınız ama önce Disk'i cihaza takıp biçimlendirme yapmalısınız Bu kayıtları sadece DATA olarak görürsünüz Kayıtlar korumalıdır Sadece Cihaz üzerinde seyredersiniz Digitürk bu kayıtları şifreliyor bu şifreyi Kendi personeli bile bilmiyor

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

Yayıncı platform tarafından bu özellik yasaklanmış. Ayrıca kendi cihazları dışında kayıt edilememesi (izlenmemesi) için ekip kurarak emek harcamışlar, para harcamışlar ve böyle bir şifreleme sistemi kurmuşlar. Siz nasıl emek vererek anlatıyorsanız, bu insanlarda emek vererek sistem kuruyorlar. Yasaklanan bu özelliğin farklı yollarla nasıl kullanılacağını anlatmışsınız. Bence mesajınız forum moderatörleri tarafından haklı olarak silinmiş.

Konuyu tartışacak olursak;

Bende bu yapılan kısıtlamayı bir tüketici olarak doğru bulmuyorum. Hatta cw şifreleme sistemindeyken (yasak değilken) kendi uydu cihazımı kullanıyor ve bazı programları maçları vs.. kaydedip arşivliyordum. Bu özelliğin kaldırılması benide pek mutlu etmedi. Bildiğim kadarıyla (yayın hakları sözleşmeleri sebebiyle) bir çok platformda böyle bir kısıtlama var.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Konu kapatılmıştır.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız