Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Vu+Zero aldım yardım lütfen!

Junior Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    24315

New Icon22 Vu+Zero aldım yardım lütfen!

Merhaba forumdakileri okuyup bütçeme göre olan vu+zero aldım.Ama bir çok sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Forumu çok okudum,aradım ama bilgiler kopuk kopuk oldu; bağlamaya ihtiyacım olduğu için bu konuyu açtım. Heyecanım ve uğraşasımda var :)
    Öncelikle türksat ve hotbird uydularını diseq ile alıyorum. Remzi hocam sorunsuz dediği içinde everest EWN813N wifi adaptör aldım. 1tb harddiskim var film kayıt için. usb stickte var 4gb imaj yüklemek için. Zero yu satın aldığım yer 6 ay cccam hediyesi ile birlikte yolladı.
    Cihaz versiyon: 2015-04-04-vti-master image release 8.2.0 2015-04-03 tarih eski sanırım güncelleme yapmalıyım.

1) Nereden başlamalıyım ftp ile bağlanıp cccam dosyasının yedeğini alıcam sanırım ? doğrumudur tam olarak hangi dosyaları yedeklemeliyim?
    2) Şuan üstünde vti imaj var sanırım orjinal imaj yok açtığım anda böyle açıldı. orjinnal imajı silip üstüne mi vti atmışlar ? bir sakıncası varmı?
    3) İmaj veya backup(farkını anlayamadım henüz) yüklemek istiyorum. black hole , vti, openatv , openspa forumda çok oy almış hangilerini yüklemeliyim?
    aslında multiboot kurarak hepsini kurmak istiyorum ama o konuda da kafam karşık black hole un multiboot u ile open spa nın multiboot u ayRı şeyler anladım doğrumudur? hangisinin multiboot unu tavsiye edersiniz? birinin multibootunu kurup diğer yazdığım imajları yükleyebilirmiyim?

4) Wifi adaptörü imaj yükledikten sonra mı tanıtacağım ? nasıl yapabilirim( remzi hocam sende vardı ayarlar ile ilgili yardımcı olabilirsen sevinirim)
    5) cccam ile tam olarak neye sahip oluyorum? şifreli kanal açıyor başka?

Aslında daha çok sorum var ama şimdilik bunlar yeterli belki bundan sonra bir beyin açılması olur bende :) ustalar dan yardım bekliyorum saygılar

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Merhaba forumdakileri okuyup bütçeme göre olan vu+zero aldım.Ama bir çok sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Forumu çok okudum,aradım ama bilgiler kopuk kopuk oldu; bağlamaya ihtiyacım olduğu için bu konuyu açtım. Heyecanım ve uğraşasımda var :)
    Öncelikle türksat ve hotbird uydularını diseq ile alıyorum. Remzi hocam sorunsuz dediği içinde everest EWN813N wifi adaptör aldım. 1tb harddiskim var film kayıt için. usb stickte var 4gb imaj yüklemek için. Zero yu satın aldığım yer 6 ay cccam hediyesi ile birlikte yolladı.
    Cihaz versiyon: 2015-04-04-vti-master image release 8.2.0 2015-04-03 tarih eski sanırım güncelleme yapmalıyım.

En son VTI 9.0.1 imajı çıktı güncelleme ile olmaz sadece version da paython da önemli değişimler yapılmış ise yeni imaj atılır yoksa fix yazılımlarda update yapılarak güncelleme yapılabilir 8.2 üzeri update yaparsanız cihaz açılmayabilir

1) Nereden başlamalıyım ftp ile bağlanıp cccam dosyasının yedeğini alıcam sanırım ? doğrumudur tam olarak hangi dosyaları yedeklemeliyim?

Doğrudur FTP ile bağlanıp ana dizindeki ETC içerisindeki Ccam.cfg dosyasını yedek alınız

2) Şuan üstünde vti imaj var sanırım orjinal imaj yok açtığım anda böyle açıldı. orjinnal imajı silip üstüne mi vti atmışlar ? bir sakıncası varmı?

hayır yok imaj değiştirme tercihi size kalmış 15 yada üzeri farklı imajlara sahip zamanla hepsini denersiniz

3) İmaj veya backup(farkını anlayamadım henüz) yüklemek istiyorum. black hole , vti, openatv , openspa forumda çok oy almış hangilerini yüklemeliyim?
    aslında multiboot kurarak hepsini kurmak istiyorum ama o konuda da kafam karşık black hole un multiboot u ile open spa nın multiboot u ayRı şeyler anladım doğrumudur? hangisinin multiboot unu tavsiye edersiniz? birinin multibootunu kurup diğer yazdığım imajları yükleyebilirmiyim?

yükleyebilirsiniz gerekli klavuz vermiştim foruma evet Multiboot olarak Bh ve openspa multiboot vardır spa daha stabil olup imaj yükleme sınırına henüz kendi adıma erişemedim multiboot yükleme şekli mantık olarak aynıdır ve ham imaj yada backup yükleyebilirsiniz

4) Wifi adaptörü imaj yükledikten sonra mı tanıtacağım ? nasıl yapabilirim( remzi hocam sende vardı ayarlar ile ilgili yardımcı olabilirsen sevinirim)
    5) cccam ile tam olarak neye sahip oluyorum? şifreli kanal açıyor başka?

İmaj da LAN setup kurulu geliyorsa direkt tanır siz şifre v.s yapılandırırsınız Lan setup yoksa imajın kendi addonsundan kurabilirsiniz
    Nasıl wifi ile bağlanabilirsiniz gerekli klavuzları verdim
    Cccam da aldığınız paylaşım doğrultusunda şifreli kanalları izleyebilirsiniz aldığınız paylaşımda hangi kanallara ait cart ların olduğuda önemlidir

Aslında daha çok sorum var ama şimdilik bunlar yeterli belki bundan sonra bir beyin açılması olur bende :) ustalar dan yardım bekliyorum saygılar[/QUOTE]

Junior Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    24315

Üstad cevap için çok teşekkür ederim ama daha önce linux tabanlı receiver kullanmayan yani sıfırdan başlayan biri için karışık oldu.

Benim ricam şu ana hatlarıyla hangi sırayla hangi işlemi yapacağımı yazarsanız ben forumda aratır yapacağım işlemi bulur uygularım.
    mesela şöyleki 1 ftp ile bağllan ccam.cfg yedekle 2 openspa ham imaj kur 3 multiboot eklentiisini kur 4 wifi adaptörü tanıt ... gibi benim takıldığım nokta bu aytıntıları arar kendim blurum sizi yormamaya çalışırım ama ana hatlarla yazarsanız sevinirim.

şimdi bendeki imaj flash a yüklenmiş değilmi? ben openspa yı flasha yani vti nin üstüne mi atıcam? . sonra mutiboot mu ekleyeceğim? open spa da ham imaj üstüne mutiboot atın demişler backup yüklemek daha kolay sanırım öyle yapsam olur mu?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    24315

yardım edebilecek bir arkadaş yokmu?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    1053

Güzel kardeşim. memorist usta gayet güzel anlatmış, Daha nasıl bir yardım istiyorsun. Forumda herşey var. Arama motorunu kullan. Kolay gelsin.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı