LG V10, Türkiye lansmanı gerçekleşti. Teknolojioku.com olarak yerinde takip ettiğimiz etkinlik sonrasında LG'nin yeni telefonu V10 modelini sizler için değerlendirdik.

G serisine göre farklı çizgiler içeren bir tasarım ile karşımıza çıkan LG V10, 5.7 inç boyutlu 2K çözünürlüklü ekran, Snapdragon 808 işlemci, 4 GB sistem belleği, 64 GB dahili hafıza, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 16 MP çözünürlüklü arka kamera, 3000 mah kapasiteli değiştirilebilir batarya ve microSD kart desteği gibi özelliklere sahip.LG V10 modelini farklı yapan noktalardan biri cihazın, 2 adet ön kamera sahip oluşu. Her ikisi de 5 MP çözünürlüğe sahip olan kameraların biri f/2.2 diğeri ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Bu kameralar ve 80 ve 120 derecelik 2 farklı görüş açısı sunuyor. Toplamda 3 kameraya sahip olan telefon, yazılım desteği ile birlikte de üçünün birden aynı anda fotoğraf çekmek için kullanılabilmesini sağlamakta.

Telefonun farklılık yaratan bir diğer yeniliği ise üst kısımdaki ikinci ekran. 2.1inç büyüklüğünde 160x1040p çözünürlüklü ikinci bir ekrana yer veriliyor. Ana ekranın kapalı olduğu durumlarda küçük ekranda hava durumu, pil seviyesi ve tarih durumu gösteriliyor. Ana ekran açık olduğunda ise kullanıcı küçük ekrana kısayollar atayabiliyor, favori kişileri listeleyebiliyor ya da bildirimleri buradan kontrol edebiliyor.

LG V10 Türkiye Lansmanı Gerçekleşti


Bu videomuza ise LG V10'u elimize aldık ve detaylı incelemesi öncesinde bir ön değerlendirme yaptık.