Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Multiboot kurmak için hangi image daha iyi

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Multiboot kurmak için hangi image daha iyi

dostlar cihazı yeniden kurmak zorundayım.
    memorist dostun sayesinde hallettik.tabiki tüm yardım eden dostlarada teşekkürler

flasha hangi imajı kurayım.
    multiboot veya openmultiboot olarak randıman alırım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

okay son bh 2.1.7 multibootu deneme şansım hiç olmadı sınırsız imaj yükleniyormuş aldığım duyumlara göre stabilmi bilmiyorum.

Openspa çok stabil çalışan bir multiboota sahip.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

Okay dost merhaba!..Black Hole üzerine "Meoboot" kurulumu ve OpenSPA üzerine "Multiboot" kurulumu dışında deneyimim olmadı.Bu ikisi arasında tercihim tabiiki OpenSPA üzerine "Multiboot" kurulumudur.Bu ikinciden ziyadesiyle memnunum.Ama OpenMultiboot'u hiç denemedim.Hakkında olumlu-olumsuz söz edemem.Ama Aykut dost sanırım üçünü de denedi ve şu anda OpenMultiboot'u kullanıyor.Yakalarsak O na sorarız.Nedenleriyle birlikte ayrıntılı açıklama yapacağını umuyorum.Sevgiler,saygılar!..:wave::wave:

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rselturk Mesajı Göster
    Okay dost merhaba!..Black Hole üzerine "Meoboot" kurulumu ve OpenSPA üzerine "Multiboot" kurulumu dışında deneyimim olmadı.Bu ikisi arasında tercihim tabiiki OpenSPA üzerine "Multiboot" kurulumudur.Bu ikinciden ziyadesiyle memnunum.Ama OpenMultiboot'u hiç denemedim.Hakkında olumlu-olumsuz söz edemem.Ama Aykut dost sanırım üçünü de denedi ve şu anda OpenMultiboot'u kullanıyor.Yakalarsak O na sorarız.Nedenleriyle birlikte ayrıntılı açıklama yapacağını umuyorum.Sevgiler,saygılar!..:wave::wave:
    Sayın Reseltürk; OpenSPA4.0.004'ün arayüzü çok ama çok kötü. Hiç alışkın olmadığım bir arayüz. Bir diğer husus Blackhole imajda meoboot üzerine kurduğum imajlar sorunsuz çalışırken, OpenSPA'nın multibootuna gönderdiğim imajlar açılışta liste halinde göründüğü halde açılmıyor. Defalarca ve değişik imajlarla denememe rağmen sonuç değişmedi. Ve sonuçta BlackHole Meoboota dönüş yapmak zorunda kaldım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vuuno Mesajı Göster
    Sayın Reseltürk; OpenSPA4.0.004'ün arayüzü çok ama çok kötü. Hiç alışkın olmadığım bir arayüz. Bir diğer husus Blackhole imajda meoboot üzerine kurduğum imajlar sorunsuz çalışırken, OpenSPA'nın multibootuna gönderdiğim imajlar açılışta liste halinde göründüğü halde açılmıyor. Defalarca ve değişik imajlarla denememe rağmen sonuç değişmedi. Ve sonuçta BlackHole Meoboota dönüş yapmak zorunda kaldım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    arkadaşlar abiler vu+solo se de eniyi çalışan black hole openmultiboot sadece kendi image larını kullanmak lazım vu+zero da en iyi openspa multiboot birçok cihazın yazılımı ve back up ları kuruluyor uno yu Resul abi biliyor olmaz denileni yaptı bende uno olmadığı için bilemiyorum ayrıca openspa multiboot kullanacaksak flash taki spa nın önemi yokki arayüz falan sadece multiboot yapabilmek için kullanıyoruz iyi akşamlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rselturk Mesajı Göster
    resul abi teşekkürler ben openspa 500.001 kurdum ve openmultiboot şimdilik üzerine 8 tane backup koydum şuan gayet stabil çalışıyor.yanlız diğer Vu+cihazların backuplarını denemedim.bilgi için teşekkürler open spa 500.001 gayet stabil.bilginize

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

ustad bilgi için teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi memorist Mesajı Göster
    okay son bh 2.1.7 multibootu deneme şansım hiç olmadı sınırsız imaj yükleniyormuş aldığım duyumlara göre stabilmi bilmiyorum.

Openspa çok stabil çalışan bir multiboota sahip.
    memorist ustad senin bilgin sayesinde cihazı yeniden kurduk yoksa cihazı servise gönderecektim.teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykutadar Mesajı Göster
    arkadaşlar abiler vu+solo se de eniyi çalışan black hole openmultiboot sadece kendi image larını kullanmak lazım vu+zero da en iyi openspa multiboot birçok cihazın yazılımı ve back up ları kuruluyor uno yu Resul abi biliyor olmaz denileni yaptı bende uno olmadığı için bilemiyorum ayrıca openspa multiboot kullanacaksak flash taki spa nın önemi yokki arayüz falan sadece multiboot yapabilmek için kullanıyoruz iyi akşamlar.
    aykut kardeş sanada bilgi için teşekkür ederim.iyiki varsinız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Teşekkür ederim sağolun.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    226

Vu+ Uno OpenSpa 5 imajda Multibot'a başka cihaz yayılımı yüklemeyi deneyen var mı?

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi okay1962 Mesajı Göster
    memorist ustad senin bilgin sayesinde cihazı yeniden kurduk yoksa cihazı servise gönderecektim.teşekkürler
    Rica ederim okay abi nedemek her zaman bildiklerimizi paylaşırız düzeldiğine sevindim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi horrozz Mesajı Göster
    Vu+ Uno OpenSpa 5 imajda Multibot'a başka cihaz yayılımı yüklemeyi deneyen var mı?
    Merhaba Horrozz dost!.Benim flashtaki imaj 4.0 004.Bugüne dek Vupluslar için verilen bacuplardan [COLOR="#0000FF"]Duo-Duo2/[COLOR="#FF0000"]Solo-Solo2/[COLOR="#0000FF"]SoloSE v1-2/Ultimo ve Zero bacuplarının pek çoğunu yüklemeyi başardım.Dahası Formuler 1 için verilen bacupları da yükledim.Salt deneyim olsun diye günde bir iki bacup yükleyip sildiğim de oluyor.OpenSPA multibootu çok iyi çalışıyor.
    Bazı bacuplar yüklenmiyor:Nedeni de bence bacupun nasıl alındığı ile ilgili.Harkan dost bu konuda bir açıklamada bulunmuştu.Ama bacup veren dostlar zaten meoboot/multiboot kullanmadıkları için bu ince ayrıntıya dikkat etmiyorlar.Onların önceliği sağlam ve kullanışlı bir bacupu paylaşmak. Kimse bunun nedenini sorgulamıyor.PC kültürü ve yeterli deneyimi olmadığı için benim gibi acemiler de elbette bulduklarıyla yetiniyorlar.Konuyu şöyle örneklendireyim:A ustasının benim Multibootumda yüklenmiş 4 bacupu var.Bunların çoğuda zipli haliyle 170 MB üzerinde.Ama garip olan aynı kişiye ait 120 MB lık bir bacup meoboota yüklenemediğinde nedenini ben bulamıyorum.Bacupu veren dost ta konu üzerinde durmayı gerekli görmüyor...Sanırım bacup alma konusunda bazı gizler var.Bacup veren açısından amaç demin belirttiğim gibi sadece paylaşım olduğu için kullanmadığı multiboot hakkında neden kafa yorsun ki?..Bu konuda Remzi Arslan dostun çabasını görmezden gelemem.Pek çok engeli aşmamızı o sağladı.Kendisine takdir ve teşekkürlerimi sunarım.:wave::wave:

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Bence tek açıklaması var rsel baba multboota yüklenen bir imajın içerisinde barındırdığı pliginslerle alakalı olduğunu sanıyorum.
    yani alınan bir backup winrar ile verilse bile dosyayı açıp tekrar winzip ile sıkıştırıp atıp olmuyorsa dediğim gibi pliginslerle olduğu düşüncesindeyim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

Memorist dost elbette hiç bir şey "nedensiz" değildir.Bunun ayırdımına varmak ta benim gibilerin haddine değil.Benimki sadece bir fikir jimnastiği..Ama Harkan dostun bu konudaki bir tezi aklıma takılıp kaldı.Aslında amacım bacup veren dostları da bu olasılık üzerinde düşünmeye davet etmekti..Niyet,uygulamaya dönüşmedi. Benim gibileri bir tarafa bırak ta Vuplusun yeni olanakları ve yeni sorunlarıyla ilgilenen kaç usta varsınız?..Ben saydım,ama on sayısına ulaşamadım.Sizlerin kıymetini biliyoruz,siz olmadan hiç bir şey olmayacağını da..Sevgiler,saygılar!..

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykutadar Mesajı Göster
    Evet OpenSPA'yı sadece multiboot kurmak için flasha kurmak lazım. Bu mantıklı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Okay arkadaş; vu+uno cihazınızın kıymetini bilin. Cihazınız bozulur da yolunuz dikey elektroniğin servisine düşerse ne demek istediğimi o zaman anlarsınız. Ben o yoldan geçtim yaklaşık iki buçuk ay beklettikleri gibi neredeyse cihazın bedelinin üçte ikisi kadar da ücret talep ettiler. Geçmiş olsun dileklerimle...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Okay arkadaş; vu+uno cihazınızın kıymetini bilin. Cihazınız bozulur da yolunuz dikey elektroniğin servisine düşerse ne demek istediğimi o zaman anlarsınız. Ben o yoldan geçtim yaklaşık iki buçuk ay beklettikleri gibi neredeyse cihazın bedelinin üçte ikisi kadar da ücret talep ettiler. Geçmiş olsun dileklerimle...
    teşekkürler ustad

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16937

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi horrozz Mesajı Göster
    openspa 5.000.001 e memorist ustadın duo için yaptığı backupları yükledim gayet stabil çalışıyor.deneyebilirsiniz
    ustada memorist e tekrar teşekkürler.

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

openspa 5.000.001 e memorist ustadın duo için yaptığı backupları yükledim gayet stabil çalışıyor.deneyebilirsiniz
    ustada memorist e tekrar teşekkürler.
    OpenSPA 5.000.00.1'i VU+Uno'ya mı kurmuşsunuz? Ben de deneyeceğim. Cihazım vu+uno.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı