Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Apartmandaki Merkezi Sisteme Nasıl Bağlanırım?

New Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    305336

Apartmandaki Merkezi Sisteme Nasıl Bağlanırım?

Arkadaşlar merhabalar,

Yakın zamanda yeni bir eve taşındım. Apartmanın merkezi uydu sistemi bulunuyor. Ancak sistemin nasıl kurulduğu veya hangi ayarların kullanılması gerektiği hakkında hiç bilgim yok.

Daha önceden bireysel sistemde iki çanağı kendi başıma kurmuşluğum var. Bu nedenle Diseqc ayarlarını, USALS, Unicable vb. ayarları denedim. Ayrıca iki farklı receiver ile deneme yaptım. İkinci receiver'da "Turksat Otomatik Hızlı Ayar" seçeneği vardı onu da denedim ama bulamadı.
    Hangi ayarı denediysem hiç bir şekilde uyduyu bulamayınca soketten şüphelendim. Evdeki diğer soketi denediğimde de sonuç aynı oldu. Uydu kullanan bir komşuma durumu anlattım. Eve çağırdığı uyducunun evdeki bağlantı noktasıyla ilgili bir işlem yaptığını, o işlem yapılmadan sisteme bağlanmanın mümkün olmadığını söyledi. (kablonun üzerine baktım ama sonlandırıcı gibi bir parça göremedim.)
    İşin kötüsü, sitenin müteahhiti ortada yok ve sitenin konumu nedeniyle yalnızca bir uyducu geliyor. O da benim işten çıkıp da eve döndüğüm saatte veya hafta sonu gelmeyi zinhar kabul etmiyor. İşlemin ne olduğunu soruyorum, söylemiyor. İşimden bir gün izin alıp "ne zaman diğer işleri biterse" geleceğinden kendisini beklemem konusunda ısrarcı beyefendimiz. :smiles22:

Konuya hakim olanlar lütfen bana yardımcı olsunlar. Apartmanın merkezi sistemine nasıl bağlanabilirim? Evde yapılması gereken işlem ne olabilir?
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    283932

bazen merkezi sistemlerde daire kabloları boşta bırakılıyor bilerek sonra yapan kişi gelip ücretli kabloyu merkezi sisteme bağlatıyor merkezi sistemi kontrol edin boşta kablo varmı diye varsa bağlayın
    diğer seçenek merkezi sistemden gelen kablo dış kapının olduğu havalandırma yerinde veya dairenin iç kısmında bütün odalara gidecek şekilde paralel yapılıyor büyük ihtimalle orda bağlantı yapılmamıştır kontrol edin yukardan gelen kablo ucu boşta mı veya başka odaya mı bağlantı yapılmış iyice kontrol ediniz başka seçenek görmeden birşey diyemem

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    282684

Kendi uydu alıcınızı komşunuzun dairesinde ayarlamaya çalışın. Belki kablolarınızda sorun yoktur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Eğer yakınlarımda biryerdeyseniz size seve seve yardımcı olmaya çalışırım;ben Esenler'deyim...

NOT:Dairenizin girişinde (muhtemelen sigorta kutusunun civarında) santralden gelen kablonun olduğu buat olması lazım,eğer cevabınız "evet"se yukarıdan(santralden) gelen kabloyu tesbit etmeye çalışın,muhtemelen,odalara dağıtılan tüm kablolar oradadır...

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı