Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Apartmandaki Merkezi Sisteme Nasıl Bağlanırım?

 1. #1
  New Member
  Giriş Tarihi
  07-01-2007
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  35
  Mesajlar
  10
  Kan Grubu
  AB Rh ( - )
  Üye No
  305336

  Apartmandaki Merkezi Sisteme Nasıl Bağlanırım?  Arkadaşlar merhabalar,

  Yakın zamanda yeni bir eve taşındım. Apartmanın merkezi uydu sistemi bulunuyor. Ancak sistemin nasıl kurulduğu veya hangi ayarların kullanılması gerektiği hakkında hiç bilgim yok.

  Daha önceden bireysel sistemde iki çanağı kendi başıma kurmuşluğum var. Bu nedenle Diseqc ayarlarını, USALS, Unicable vb. ayarları denedim. Ayrıca iki farklı receiver ile deneme yaptım. İkinci receiver'da "Turksat Otomatik Hızlı Ayar" seçeneği vardı onu da denedim ama bulamadı.
  Hangi ayarı denediysem hiç bir şekilde uyduyu bulamayınca soketten şüphelendim. Evdeki diğer soketi denediğimde de sonuç aynı oldu. Uydu kullanan bir komşuma durumu anlattım. Eve çağırdığı uyducunun evdeki bağlantı noktasıyla ilgili bir işlem yaptığını, o işlem yapılmadan sisteme bağlanmanın mümkün olmadığını söyledi. (kablonun üzerine baktım ama sonlandırıcı gibi bir parça göremedim.)
  İşin kötüsü, sitenin müteahhiti ortada yok ve sitenin konumu nedeniyle yalnızca bir uyducu geliyor. O da benim işten çıkıp da eve döndüğüm saatte veya hafta sonu gelmeyi zinhar kabul etmiyor. İşlemin ne olduğunu soruyorum, söylemiyor. İşimden bir gün izin alıp "ne zaman diğer işleri biterse" geleceğinden kendisini beklemem konusunda ısrarcı beyefendimiz. :smiles22:

  Konuya hakim olanlar lütfen bana yardımcı olsunlar. Apartmanın merkezi sistemine nasıl bağlanabilirim? Evde yapılması gereken işlem ne olabilir?
  Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  13-11-2006
  Mekan
  35 İzmir
  Mesajlar
  1,430
  Üye No
  283932

  bazen merkezi sistemlerde daire kabloları boşta bırakılıyor bilerek sonra yapan kişi gelip ücretli kabloyu merkezi sisteme bağlatıyor merkezi sistemi kontrol edin boşta kablo varmı diye varsa bağlayın
  diğer seçenek merkezi sistemden gelen kablo dış kapının olduğu havalandırma yerinde veya dairenin iç kısmında bütün odalara gidecek şekilde paralel yapılıyor büyük ihtimalle orda bağlantı yapılmamıştır kontrol edin yukardan gelen kablo ucu boşta mı veya başka odaya mı bağlantı yapılmış iyice kontrol ediniz başka seçenek görmeden birşey diyemem

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  11-11-2006
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  46
  Mesajlar
  1,768
  Üye No
  282684

  Kendi uydu alıcınızı komşunuzun dairesinde ayarlamaya çalışın. Belki kablolarınızda sorun yoktur.

 4. #4
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  20-04-2006
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  61
  Mesajlar
  4,159
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  209420

  Eğer yakınlarımda biryerdeyseniz size seve seve yardımcı olmaya çalışırım;ben Esenler'deyim...

  NOT:Dairenizin girişinde (muhtemelen sigorta kutusunun civarında) santralden gelen kablonun olduğu buat olması lazım,eğer cevabınız "evet"se yukarıdan(santralden) gelen kabloyu tesbit etmeye çalışın,muhtemelen,odalara dağıtılan tüm kablolar oradadır...

 5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı