Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Orta Düzey laptop tavsiyesi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2009
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    487158

Orta Düzey laptop tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar.
    Üniversitede mimarlık fakültesinde okuyan bir öğrenci(ben) için bilgisayar arıyorum. Şimdi henüz pc üzerinde çizim vs programları kullanmıyoruz ama ileride kullanacaz.
    Şimdiki laptopum artık pek iyi iş çıkarmadığından dolayı yeni bir bilgisayar arayışına girdim.
    İnternette araştırma yaparken herkes ayrı bişey söylüyor kafam epey karıştı. Kimi render için işlemcinin iyi olması gerektiğini söylerken başka biri ekran kartının iyi olması gerektiğini söylüyor.
    Benim gönlüme taht kuran bilgisayar aslında bu
    Daha önce lenovo kullanıp memnun kalmış biri olarak lenovoya bir eğilimim var.
    Toshiba lar ise tip ve kasa bakımından çok güzel gözüküyorlar ama muadillerine göre epey pahalı kalıyor.
    Hp lerin ise renkli kasası filan epey hoşuma gidiyor hemde biraz daha ucuzlar ama internette bunlar hakkında pekte iyi yorumlar yapılmıyor.

Velhasıl bana 2000-2500 fiyat aralığında, kasası sağlam (tercihen metal), 8 gb ram ve en az 2 gb harici ekran kartı olan bir bilgisayar lazım.
    Onerilerinizi bekliyorum

Bide intel amd olayı var o da epey kafa karıştırıyor onun hakkında da bilgisi olan aydınlatsın

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    499149

aynı dert bende de var bende bilgisayar arayışındayım şuan kullandığım laptop çoktan emekli oldu
    işlemcisi hızlı rami yüksek bir laptop bakıcam zira ben pek oyun oynamıyorum o yüzden grafik felan çok önemli değil ama işlemciyi çok yoruyorum download yapıyorum arada yani yazma hızı bayağı yüksek olmalı nasıl özellikte bir laptop tavsiye edersiniz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

lenovolar piyasanın en dandik mallarıdır çin malı.. kalite seviyesi düşük.. toshiba - asus gibi laptoplara bakmanı öneririm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ketoral Mesajı Göster
    lenovolar piyasanın en dandik mallarıdır çin malı.. kalite seviyesi düşük.. toshiba - asus gibi laptoplara bakmanı öneririm
    Lütfen yanlış bilgi vermeyelim...Lenovo markası,IBM şirketinin bir uzakdoğu firması tarafından satın aldıktan sonra ortaya çıkmıştır;yani aslen IBM'dir...Günümüzdeki tüm bilgisayarlar(hangi marka olursa olsun) %99.9'unun menşei ÇİN veya TAIWAN'dır...Yani,önermiş olduğunuz ASUS ve TOSHIBA'da maalesef Çin'de üretiliyor...
    Düzenleyen ibrahimgüvençer : 29-11-2015 at 10:48

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Lütfen yanlış bilgi vermeyelim...Lenovo markası,IBM şirketinin bir uzakdoğu firması tarafından satın alındıktan sonra ortaya çıkmıştır;yani aslen IBM'dir...Günümüzdeki tüm bilgisayarlar(hangi marka olursa olsun) %99.9'unun menşei ÇİN veya TAIWAN'dır...Yani,önermiş olduğunuz ASUS ve TOSHIBA'da maalesef Çin'de üretiliyor...
    evet hocam çoğu parça çinde taiwanda orada burada üretiliyor ama ben günde 5-6 tane laptop söküp parçalıyorum onarıyorum.içini açıp anakartları gördünüzmü.. içindeki parçaların kalitesi bile farklıdır laptoplarda.. kimisi en adi çin boardu kullanır yeşil renk, kimisi daha kaliteli mavi boardları kullanır.. yani parçalar zaten kaliteyi belli ediyor.. lenovolar çok arıza çıkarıyor ve bir asus ile lenovoyu elinize aldığınızda zaten dıştan bile kalite kasa va şekil bakımından asus un daha itibarlı durduğunu anlayabilirsiniz.. zaten fiyatlardada en ucuz lenovodur piyasada.kötü demiyorum yinede parasına göre bütçesi yeten lenovo alır daha cebi dolu olan toshiba alır ama aradada kalite farkı tabiki vardır.
    Düzenleyen ketoral : 28-11-2015 at 20:59

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ketoral Mesajı Göster
    evet hocam çoğu parça çinde taiwanda orada burada üretiliyor ama ben günde 5-6 tane laptop söküp parçalıyorum onarıyorum.içini açıp anakartları gördünüzmü.. içindeki parçaların kalitesi bile farklıdır laptoplarda.. kimisi en adi çin boardu kullanır yeşil renk, kimisi daha kaliteli mavi boardları kullanır.. yani parçalar zaten kaliteyi belli ediyor.. lenovolar çok arıza çıkarıyor ve bir asus ile lenovoyu elinize aldığınızda zaten dıştan bile kalite kasa va şekil bakımından asus un daha itibarlı durduğunu anlayabilirsiniz.. zaten fiyatlardada en ucuz lenovodur piyasada.kötü demiyorum yinede parasına göre bütçesi yeten lenovo alır daha cebi dolu olan toshiba alır ama aradada kalite farkı tabiki vardır.
    Maalesef Lenovo konusunda size hak veremeyeceğim...Evimde 2 adet Lenovo dizüstü bilgisayarım var,birini kızım,diğerini de eşim kullanıyor;zamana bağlı batarya eskimesi dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım,laptopları alalı 6 sene oldu...Eğer tekrar dizüstü bilgisayar ihtiyacım olursa,hiç düşünmeden yine Lenovo'ya yönelirim...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Maalesef Lenovo konusunda size hak veremeyeceğim...Evimde 2 adet Lenovo dizüstü bilgisayarım var,birini kızım,diğerini de eşim kullanıyor;zamana bağlı batarya eskimesi dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım,laptopları alalı 6 sene oldu...Eğer tekrar dizüstü bilgisayar ihtiyacım olursa,hiç düşünmeden yine Lenovo'ya yönelirim...
    eskiler daha iyiydi ben son çıkanlardan bahsediyorum son 1-2 senelik olanlar piyasaya göre baya fiyatı düşük olanlardan bahsediyorum.. bütçeye göre alınır tabi ama bana 1-2sene önce alınmışlar geliyor format veya açılmama sorunu ile baktığımda biraz üretim kalitesi düşük olduğunu görüyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

Arkadaşlar ben 8-9 yıl önce kızıma üniversiteye gitiğinden lenovo laptop aldım.çok memnunduk.biraz hor kullanımdan dolayı biraz eskidi.6-7 yıl sonra üste para verip asus laptop aldık.asus ta iyi ama lenovo daha iyi geldi bize.şimde bu yılın başında A 101 de kampanya vardı.uygun fiyata lenovo marka laptop aldım.gayet güzel,memnunum.tavsiye ederim.daha iyisini isteyenlere lenovo üst modelleri de var.

10. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı