Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Sigortasız Çalışma Hakkında

Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    511326

Sigortasız Çalışma Hakkında

Merhaba.

Sigortasız çalıştığım işime artık devam etmeme kararı aldım.Çünkü iş şartları çok kötü ve birçok konuda mağdur edildiğimi hissediyorum.En kötü tarafı da yöneticilerin sigorta yapılmamasını normal birşeymiş gibi aktarması ve diğer çalışanların da yöneticilerle fikirbirliğinde olması.Şirketi şikayet etmek istiyorum çünkü artık iyi ve anlayışlı kişiliğimin bana zarar verdiğini ve diğer insanların bunu suistimal ettiğini farkettim.Bunun için ne gerekli ve nereye başvurabilirim ?

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    267464

Sgk ya şikayet edebilirsin

İpad Air'den Tapatalk aracığı ile gönderildi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2014
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    604466

elinde aldigin maas karsiligi imzaladigin bir kagit varmi ?? eger var ise anasini aglatirsin ,bu zamana kadar calismis oldugun her günü faizi ile öderler piste ceza yerler .

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    321995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi redbull911 Mesajı Göster
    elinde aldigin maas karsiligi imzaladigin bir kagit varmi ?? eger var ise anasini aglatirsin ,bu zamana kadar calismis oldugun her günü faizi ile öderler piste ceza yerler .
    Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler arkadaşın anlattıgından anladıgım kadarıyla bütün çalışanlar sigortasız, patronlarıda ona göre önlemini almıştır. maalesef sigortasız kaçak işçi çalıştıran iş bir sürü iş yeri var,, yeterli denetim yok ve kanunlar uygulanmıyor .. insanlarda işlerini kaybetme korkusu ile seslerini çıkarmıyor.. zira yerine çalışacak bir sürü suriyeli hazırda bekletiliyor..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14707

SGK'ya şikayet edilmesi gerekiyor..
    Düzenleyen askan : 06-11-2015 at 14:12

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2012
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    579831

alo 170 i ara arkadaşım, ya da en yakın SGK müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Servisiyle görüş ihbarını yap..Manisa da 2 yeri bu şekilde şikayet ettim..Biri yeğenim içindi, sigortası yapıldı biri de farklı bir konuydu işveren ağır cezalara çarptırıldı..Bu ********lere fırsat verme,

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-12-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    611179

Bu devirde halen sigortasız çalışan var ise suçlusu çalışandır hakkını aramadıgı için..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2012
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    579831

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mete Han Mesajı Göster
    Bu devirde halen sigortasız çalışan var ise suçlusu çalışandır hakkını aramadıgı için..
    Kınamak yanlış olur, insanlar mecburiyetten her şeyi yapabilir..Ekmek çooooook önemli, yoksa insanlar geleceğini bile bile riske atar mı ?
    Düzenleyen fb_44 : 06-11-2015 at 15:41

Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    511326

Teşekkürler cevaplar için.Tabi ki imzaladığım kağıt yok.Sadece bana şahitlik edebilecek eski çalışma arkadaşım var.Bunun dışında verdikleri Setcard duruyor.Hala daha işyerinde çalışan bir dolu sigortasız işçi var.Bir yaptırım olmamasından çekiniyorum.Kağıt üzerinde tabi ki herşey pür pak fakat kanunlar işveren lehine.Maaşım hala içerde aldıktan sonra harekete geçeceğim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2004
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14707

İspat edemeseniz bile incelenmesini sağlarsanız kişilerde anlatırsa zaten incelendiğin de çoğu şey ortaya çıkabilir, sonuç alınabilir..

11. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı