Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Fil box Modül sorunu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

Fil box Modül sorunu

arkadaşlar tüm 5.1v.5.2versiyonlarda filbox modülde sorun yaşıyorum.filbox modül sorunu yaşayan arkadaşlar varmı?sorun yoksa modülü servise göndereceğim.modülü quad plulus tanıyor ama kanalları açmıyor.lg televizyona takıyorum orda modülü görüyor ve açıyor kanalları giga ya takınca

"Your host is not fully CI+ compliant" diye uyarı alıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2014
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    601990

(Your host is not fully CI+ compliant) Türkçesi CI+ UYUMLU DEĞİL diyor yani cihaz cı+ desteklemiyormuş cihazı hepsidijitalden aldıysanız oraya danışın modülde sorun yok
    Düzenleyen mito1172 : 01-11-2015 at 00:31

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    318789

endişelenmeyin sorun yeni driver'larda 22.10.2015 tarihinden sonraki openmips ve openatv imajlar filbox ci+ modülleri desteklemiyor openatv yetkililere bu konu hakkında bilgi verilmiştir ilerki tarihlerde ci+ modül sorunu çözülecektir 23.10.2015 tarihinden önceki imaj larda sorun yoktur kurup kullanabilirsiniz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

cevabınız için teşekkür ederim.eski 5.0 versiyon imajları yükledim onlarda çalıştı.demekki yeni versiyon 5.1v,5.2versiyon gigaguad plus imajların hepsinde filbox modül hatası var.ilgililere duyrulur.dediğiniz magaza hangi bişeyle ilğileniyorda bu yazılımla ilgilenecekler.5.1v ve 5.2 imajlar yayınlanalı ne menzil oldu demekki adamlar hala ilğili değil.cihaz satılsında millet nasıl kullanırsa kullansın.kendim çözdüm sorunumu.allah muhtaç etmesin inşallah bunlara.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    83345

5.1 ya da 5.2 güncel imajlardan dilediğinizi yükleyip paylaştığım 22.10.2015 tarihli sürücüyü yükleyin sorun yaşamazsınız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi LİMAN Mesajı Göster
    5.1 ya da 5.2 güncel imajlardan dilediğinizi yükleyip paylaştığım 22.10.2015 tarihli sürücüyü yükleyin sorun yaşamazsınız.
    eline emeğine sağlık.teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi LİMAN Mesajı Göster
    sayın LİMAN yazmış olduğunuz dvb.ko sürücü yüklediğimde CCcam.2.2.1 hatası yine başlıyor.yani ikisi birarada çalışmıyor.orginal dvb.ko dosyasında CCcam.2.2.1 çalışıyor,filbox modül çalışmıyor.ama sizin önerdiğiniz dosyayı yükleyince filbox modül çalışıyor bu sefer CCcam.2.2.1 çalışmıyor.eski haline döndüm.sıkıntı devam ediyor.
    Düzenleyen sayder : 03-11-2015 at 00:05

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    318789

Gigablue üretim firması açıkladı 30.11.2015 tarihinden itibaren GigaBlue Ultra UE, X3 ve Quad Plus'a ci + destekli yazılım gelecek yani ci + modüller aktif olacak

Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    580039

Openatv 5.1 de sorun devam etmektedir.

X3 kullanan var sa dosyayı indirebilir

"lib/modules/3.14.2/extra/" buraya dvb.ko dosyasını atın çalışır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    380708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sayder Mesajı Göster
    arkadaşlar tüm 5.1v.5.2versiyonlarda filbox modülde sorun yaşıyorum.filbox modül sorunu yaşayan arkadaşlar varmı?sorun yoksa modülü servise göndereceğim.modülü quad plulus tanıyor ama kanalları açmıyor.lg televizyona takıyorum orda modülü görüyor ve açıyor kanalları giga ya takınca

"Your host is not fully CI+ compliant" diye uyarı alıyorum.
    Openmips 4.3 yazılımı kur ve CI mesajlarının uyarısını cihazdan kapatarak sorunsuz kullanabilirsin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2016
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618135

Arkadaşlar yardım bugün gigablue x3 aldım openatv 4.2 yukledim filbox çalışmadı fabrika ayarlarina döndüm cihaz kırmızı ışıkta kaldı ne yaptıysam aynı tv ekranında open atv yazıyor acil yardım edin bana lütfen

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2325

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi scorpy97 Mesajı Göster
    Openmips 4.3 yazılımı kur ve CI mesajlarının uyarısını cihazdan kapatarak sorunsuz kullanabilirsin.
    sorunu zaten kendimiz çözüyoruzda önemli olan biz hadi çözüyoruz kendi ayarladığımız.dvb.ko dosyalarıyla ya bilmeyen vatandaş nasıl çözecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2014
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    601990

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kadir_78 Mesajı Göster
    Arkadaşlar yardım bugün gigablue x3 aldım openatv 4.2 yukledim filbox çalışmadı fabrika ayarlarina döndüm cihaz kırmızı ışıkta kaldı ne yaptıysam aynı tv ekranında open atv yazıyor acil yardım edin bana lütfen
    giga blue bölümüne yazarsan daha çabuk yardım alırsın:ok:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-12-2015
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    617920

Arkadaşlar,
    GB HD Quad Plus kullanıyorum. Open HDFreaks 5.3- Xion skin kurulu. Filbox Modulü çalışmıyor. Common Interface'de Sinema TV modül gözüküyor. aktive edildiğini de öğrendim. kanallar çıkıyor ama açılmıyor. her şey, denedim. Üstüne üstelik ben de acemiyim... Belki de HDF'i değiştirmem gerekiyor ama bütün diğer imajları denedim ve en satabil ve görüntü kalitesi en iyi olan bu. değiştirmek de istemiyorum.
    bir çare var mıdır acaba, yoksa GB Quad+ kullanan arkadaşlar boşuna Filbox modülü almasınlar.

bir de Ing. Subtitle eklenti tavsiye edebilir misiniz? veya ne yapmam lazım?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-12-2015
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    617920

Quad Plus-Filbox sorunu

Arkadaşlar,
    GB HD Quad Plus kullanıyorum. Open HDFreaks 5.3- Xion skin kurulu. Filbox Modulü çalışmıyor. Common Interface'de Sinema TV modül gözüküyor. aktive edildiğini de öğrendim. kanallar çıkıyor ama açılmıyor. her şey, denedim. Üstüne üstelik ben de acemiyim... Belki de HDF'i değiştirmem gerekiyor ama bütün diğer imajları denedim ve en satabil ve görüntü kalitesi en iyi olan bu. değiştirmek de istemiyorum.
    bir çare var mıdır acaba, yoksa GB Quad+ kullanan arkadaşlar boşuna Filbox modülü almasınlar.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-12-2015
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    617920

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ukazak Mesajı Göster
    Arkadaşlar,

Arkadaşlar bu konu hakkında birşey bilen yok mu?

Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    351232

gıgablue quad kulanıyorum fakat quad plus yazılımlarınıda kulanınıyorum (dosya ıcındekı quadplus yazısındakı plus silip.tabıkı sorumluluk kulanıcıya ait).bence enıyı yazılım erosat ımage.hem goruntü harıka hemde fılbox çalısıyor ayrıca ıp tv hızlı acıyor. çogu ımajı denedım.hep erosat ımageye döndüm.son eurosat-2.0 ımaj bence harıka.fakat oda fılbox acmadı.bende bır oncekı yazılımın drayvırını 20150826 tarıhlı içine atım.suan hem ıp tv hem fılbox un çalısmasından çok memnunum.ıstersenız (eurosat-2.0-gbquadplus-20151220_usb.zip)plus aıt bu yazılımı deneyın.fakat 20150826 tarıhlı drayvırla deyıstırmek gereklı.tabıkı yıne soyluyorum sorumluluk kulanıcıya aıt.bende sureklı fılbox ıçın yazılm aradım tam umıdı kesmısken bu ımajda aradıgımı buldum. belkı faydam olur dıye paylasmak ıstedım.

18. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı