Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Yardım... Dizüstü PC ekran görüntüsünü TV ekranına aktarma hakk.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1566

New Icon4 Yardım... Dizüstü PC ekran görüntüsünü TV ekranına aktarma hakk.

Daha önceleri dizüstü bilgisayarımın HDMI çıkışı üzerinden, HDMI kablosu ile LCD TV'ye bağlantı yaparak; bilgisayar ekranındaki görüntüyü TV'ye aktarıyordum. Kablosuz klavye ve mause ile bilgisayarımı da kullanabiliyordum. Kısaca LCD TV'yi bilgisayar monitörü olarak HDMI bağlantı ile kullanıyordum.

Ancak; dizüstü bilgisayarın HDMI çıkışı, sürekli kabloyu takıp çıkarma nedeniyle temazsızlık yapmaya başladı. Şimdi ise bilgisayarı bu şekilde kullanamıyorum.

LCD TV'ye bağlı GB800SE cihazım var. Yukarıda bahsettiğim şekilde; dizüstü PC'nin ekran görüntüsünü GB800SE ile WLAN üzerinden kablosuz olarak aktarma sağlanabilirmi? (Bir nev'i Remote Desktop programı ile diğer PC'yi uzaktan kontrol, izleme gibi...)

Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2015
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    616634

slm .
    arkadasim bilgisayar ile yada laptop ile televizyona kablo ile baglanmana gerek yok bu islemi kablosuz da yapa bilirsin hemide hic eziyet cekmeden.
    nasilmi olacak.
    1- senin tv nde internet var ise internet yolu ile baglanti kurarak bu islemi yapa bilirsin.
    2- yada en kolay ve basit bir sekilde bu islemi yapa bilirsin, nasilmi nerde kaldigini bilmiyorum ama ( sanirim antalyadasin) internetden bir adet chrome cast den bir alet var bu bir USB seklinde ama biraz kalinca bunu alip tvnin usb girisine takiyorsun sonra laptopdan googel,a chrome cast yazip programi indiriyorsun
    verilen talimatlari yerine getirip kayit yaptiktan sonra laptop un sag üst kösesine chrome cast simbolu gelir bu simbolu tikladiginda laptoptan istedigin yayini dogrudan tv ye aktarirsin cok kolay ve kullamisli,
    ayrica cep ve tablete de chrome cast ,i indirirsen cepten ve tablet den de aynisini yapa bilirsin,
    benim bildigim yöntem bu kadar,chromecasti internetden rahatlikla ismarlaya bilirsin,

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1566

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seheryildizi Mesajı Göster
    slm .
    arkadasim bilgisayar ile yada laptop ile televizyona kablo ile baglanmana gerek yok bu islemi kablosuz da yapa bilirsin hemide hic eziyet cekmeden.
    nasilmi olacak.
    1- senin tv nde internet var ise internet yolu ile baglanti kurarak bu islemi yapa bilirsin.
    2- yada en kolay ve basit bir sekilde bu islemi yapa bilirsin, nasilmi nerde kaldigini bilmiyorum ama ( sanirim antalyadasin) internetden bir adet chrome cast den bir alet var bu bir USB seklinde ama biraz kalinca bunu alip tvnin usb girisine takiyorsun sonra laptopdan googel,a chrome cast yazip programi indiriyorsun
    verilen talimatlari yerine getirip kayit yaptiktan sonra laptop un sag üst kösesine chrome cast simbolu gelir bu simbolu tikladiginda laptoptan istedigin yayini dogrudan tv ye aktarirsin cok kolay ve kullamisli,
    ayrica cep ve tablete de chrome cast ,i indirirsen cepten ve tablet den de aynisini yapa bilirsin,
    benim bildigim yöntem bu kadar,chromecasti internetden rahatlikla ismarlaya bilirsin,
    @seheryildizi

Arkadaşım, verdiğin bilgiler için teşekkürler.

1. TV'de internet yok. Eski bir TV. USB girişi bile yok. Sadece HDMI girişi var.

2. Önerdiğin bu çözüm için de araştırdım. Bahsettiğin aparat "Google Chromecast" 225 TL. den başlayan fiyatlarla satılıyor. Epey pahalı imiş.

Gigablue HD 800 SE cihazım var. Yapmak istediğim işlem, bu cihaz ile yapılabilir diye düşünüyorum.

Sayende "Google Chromecast" ı öğrendim; teşekkür ederim.

Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2015
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    616634

slm-
    arkadasin kusura bakma bir yanlis bilgi oldu chromecast da usb yok HDMI var fiatida o kadar pahali degil
    buraya baka bilirsin.
    ebay de yada amazon da yaklasik 30€ YA SATILIYOR

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık