Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: Vu+solo se v2 konusunda yardım gerekli

Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2011
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    556528

Vu+solo se v2 konusunda yardım gerekli

vu+solo se v2 almayı düşünüyorum. İki çanak antenim var Türksat ve 19 astra.
    Benim için önemli olan görüntü kalitesi güzel olsun cccam sorunsuz olsun ( şuan medialink Black panter 2 ci plus kullanıyorum çok memmunum)
    1-bu makinada cccam e2 olurmu?
    2-makinaya Software upDaten yapmam gerektiğinde internetten otomatik mi yapıyor yoksa bilgisayara bağlayıp benimmi yapmam gerek.
    3-görüntü kalitesi (daha önce kullandığım kathrein 910 ) kadar güzelmi?
    4-Turner lerle yada receiverlafazla uğraşmak sevmiyorum.o yüzden bu makina bana yetermi yoksa vu+duo2 mi almalıyım.
    5-Atlanta g4 ile kıyaslansa hangisi daha iyidir.
    Şimdiden cevaplayan ve yardım eden herkese çok teşekkürler.

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tny06tr Mesajı Göster
    vu+solo se v2 almayı düşünüyorum. İki çanak antenim var Türksat ve 19 astra.
    Benim için önemli olan görüntü kalitesi güzel olsun cccam sorunsuz olsun ( şuan medialink Black panter 2 ci plus kullanıyorum çok memmunum)
    1-bu makinada cccam e2 olurmu?
    2-makinaya Software upDaten yapmam gerektiğinde internetten otomatik mi yapıyor yoksa bilgisayara bağlayıp benimmi yapmam gerek.
    3-görüntü kalitesi (daha önce kullandığım kathrein 910 ) kadar güzelmi?
    4-Turner lerle yada receiverlafazla uğraşmak sevmiyorum.o yüzden bu makina bana yetermi yoksa vu+duo2 mi almalıyım.
    5-Atlanta g4 ile kıyaslansa hangisi daha iyidir.
    Şimdiden cevaplayan ve yardım eden herkese çok teşekkürler.
    1- Daha fazlası
    2- kullandığınız imaja ait update güncelleme yapabilirsiniz hartwarede değişiklilik olursa sıfırdan imajı kurmak zorunda kalirsınız yada new Backup çıkarsa atıp kullanabilirsiniz zahmetsizce
    3-Kathrein kullanmadım ama solo duo duo2 kullandım gayet tatminkar
    4-Linux çıhazlarla uğraşmak istemiyorsan yapılan backupları takip edip sürekli yeniliklerden faydalanabilirsiniz onuda bilmem yapamam diyorsan uzak durup kullandığınız cihazınızı kullanmaya devam edin
    5-atlanta kullananlar daha iyi yanıt verecektir

Kolay gelsin..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Enigma 2 olarak avantajı kablosuz bağlantı ve kanalları buket oluşturma ve pcden kanal düzenlemesi gibi extraları var enigma2 cihazların. Yoksa evdeki 100 tl lik hiremco fx turbo hd de çatır çatır cccam ve yayın izletiyor..

Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2011
    Mekan
    Üye No
    556528

Tamam belkide hiremco ile cccam ları net izlersin.
    Fakat bu vu+ daki işlemci Flash bellek Ram lerin makinaya hiç bir katkısı yokmu.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    93788

Benim tavsiyem se v2 , Çünkü görüntü bakımından bence vu+ içinde en iyisi. Bir de ön panel de yayın izlemek için para verilmeyeceğini düşünüyorum.
    Avrupa da iseniz deneme şansınız vardır.

Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2011
    Mekan
    Üye No
    556528

Bende aynı fikirdeyim.
    Sadece ön panel ve kayıt yapmak için (ben hiç yapmiyorum) 150 euro fazla vermek saçma geliyor.
    Ben bir şey daha sormak istiyorum.
    Uydu alıcıların da bulunan
    Flaş bellek
    İşlemci
    Ram
    Ne ise yarıyor.
    Çünkü bazılarında bunlar ya yok yada çok az miktar olarak bulunuyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    545242

Bende aynı fikirdeyim.
    Sadece ön panel ve kayıt yapmak için (ben hiç yapmiyorum) 150 euro fazla vermek saçma geliyor.
    Ben bir şey daha sormak istiyorum.
    Uydu alıcıların da bulunan
    Flaş bellek
    İşlemci
    Ram
    Ne ise yarıyor.
    Çünkü bazılarında bunlar ya yok yada çok az miktar olarak bulunuyor
    bilgisyarada ne işe yarıyorsa bundada ona yarıyor

mesala 2gb ram ile 1 gb ram bilgisyarda bazı oyunları oynatmaz

hbbtv var trt hd üzerinde eski tip enigma2 cihazlarda düzgün calışmaz

ram yüksek olursa iyi calışır

xbmc vu uno duo calışmaz

flas ve ram düşüktür

sol2 solo se duo2 calışır

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Tamam belkide hiremco ile cccam ları net izlersin.
    Fakat bu vu+ daki işlemci Flash bellek Ram lerin makinaya hiç bir katkısı yokmu.
    Hocam bende xtrend et 9000 ve hiremco turbo hd var şimdide et 9000 bozulunca vu+ solo se aldım... Sende demişsin elimde medialink cihaz var memnunum demişsin.. Vu solo se alınca dünyalar değişmeyecek elindeki cihazda ccam nasıl izliyorsan vu dada aynı şeyi izleyeceksin.. Avantajı işte kablosuz adaptör alarak ağa kablosuz bağlanırsın , kanal listesi yaparsın buketlere ayırırsın daha kolay buket kullanımı, birde eklentiler falan var işte iptv turkvod seyirturk gibi eklentiler.. Birde enigma2 cihazların tunerleri hassas çanak antende az bir rüzgarlanmada yayında karelenme yapıyor, aynı antende hiremco hd de karelenme yapmıyor mesela.. Amaç sadece cccam izlemek ise blackpanterden çok farkı olcağını sanmam. Benim dediğim gibi bir odada hiremco turbo hd var diğer odada vu solo se ikiside aynı işi görüyor..

Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2011
    Mekan
    Üye No
    556528

Yani diyorsun ki boşuna para verirsin. Hiç bir Extrasi olmaz.görüntü kalitesi de cccam da aynı olur diyorsun.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Senin kullanım amacın 2 uydu ve cccam izlemek o yüzden elindeki blackpanterden çok farkı olmaz... Çift tuner bağlama , kayıt yapma, devamlı eklenti imaj deneme gibi şeylerle ilgilenmeyeceğin için

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2005
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    133375

Cccam serverınız iyiyse hemen hemen her cihazda iyi çalışır..sadece belki açma hızında fark olabilir..ama cccam serverınız kötüyse hiç bir cihaz , kötü olan şeyi düzeltmez, düzeltemez..Bunun Vu ile veya başka cihaz markasıyla alakası yoktur..Kaldıki burda Vu solo se ile hiremco aynı kefeye konuluyor..buda bana göre çok komik..ikiside aynı işi yapıyorsa o zaman 150 liralık cihazlarda var aynı işi fazlasıyla görür derim konuyu kapatırım..Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2011
    Mekan
    Üye No
    556528

Sadece cccam değilki.
    Aslinda en önemlisi Görüntü kalitesi gözle görülür şekilde 600 tl lik cihazla 200 tl lik cihaz arasinda hd oldun sd olsun kalite fark etmez mi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2005
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    133375

Sadece cccam değilki.
    Aslinda en önemlisi Görüntü kalitesi gözle görülür şekilde 600 tl lik cihazla 200 tl lik cihaz arasinda hd oldun sd olsun kalite fark etmez mi?
    Vu solo se nin görüntüsü fazlasıyla tatmin edici..Kullandıgın imaj dahi etkilidir görüntü kalitesinde..Yazılımı atıp İmajın içindeki ayarlarla oynamadan , cihazı kullanan bir çok kişi var...Ben sadece Bir Kullanıcı Olarak sana Düşüncemi Söylüyorum..Esasında açılan konuları okuyup kararı senin vermen lazım..Umarım iyi bir seçim yaparsın..kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Kullanım amacı sadece cccam ise hiremco da , vu solo se de aynı işi görür. İki odada bağlı ikiside ve dağlar kadar fark yok. Hatta hiremco turbo hd rüzgarlı havalarda hotbirdde karelenme yapmıyor ama enigma2 cihazlar tunerleri en ufak rüzgarda karelenme yaptırıyor yayını.. Görüntü kaliteside öyle süper bir fark yok, fiyata bakarsan aradada dağlar kadar fark var. Evde sadece turksat ve astrası olan arkadaş ne yapabilirli sadece cccam izleyecek. Bende öyle kullanıyorum. Elindede medialink blackpanter var atlanta hdbox tarzı cihaz. Şuan memnun onun yerine 900 tl verip yeni cihaz alacak ama 2 uydu ve cccam izleyecek. Görüntü kaliteside hadi diyelim biraz iyi oldu sırf bunun için 900 tl vermeye değermi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2005
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    133375

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ketoral Mesajı Göster
    Kullanım amacı sadece cccam ise hiremco da , vu solo se de aynı işi görür. İki odada bağlı ikiside ve dağlar kadar fark yok. Hatta hiremco turbo hd rüzgarlı havalarda hotbirdde karelenme yapmıyor ama enigma2 cihazlar tunerleri en ufak rüzgarda karelenme yaptırıyor yayını.. Görüntü kaliteside öyle süper bir fark yok, fiyata bakarsan aradada dağlar kadar fark var. Evde sadece turksat ve astrası olan arkadaş ne yapabilirli sadece cccam izleyecek. Bende öyle kullanıyorum. Elindede medialink blackpanter var atlanta hdbox tarzı cihaz. Şuan memnun onun yerine 900 tl verip yeni cihaz alacak ama 2 uydu ve cccam izleyecek. Görüntü kaliteside hadi diyelim biraz iyi oldu sırf bunun için 900 tl vermeye değermi.
    Arkadaşım rüzgarlı hava ile tunerdeki dalgalanmanın ne alakası var..Solo se İlk Çıktıgında Mozaiklenme sorunu oldu..Sonradan verilen driver'larla bu çözüldü..Anlıyorum ki siz hala tunere bağlıyorsunuz karelenmeyi..Bizde veya diğer kullanıcılarda bu problemyok...Tabiki bu sizin düşünceniz,saygı duyuyorum..renkler ve zevkler tartışılmaz..Saygılar..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Aynı anten aynı yayın diğer odayada iniyor, hiremco turbo hd de karelenme yapmıyor.. Bu vu solo se ile alakalı değil xtrend et 9000 varkende aynıydı.. Aynı antende hiremco turbo hd karelenme yapmıyor , xtrend et 9000 veya vu solo se veya farklı enigma2 cihaz hafif rüzgarlı havalarda sinyal azalıp gidip geliyor ..enigma2 cihazların tunerleri hassas biraz çanağa rüzgar geldimi başlıyor karelenmeye.. Aynı kabloya hiremco hd yi takıyorum yayında sorun yapmıyor..

Cihazı kötülemek istemiyorum isteyen istediğini alır. Ben enigma2 cihazlara alışığım.. Ama mantıklı bakarsakta adamın zaten işini gördüğü bir sistem var ve 900 tl verip yeni cihaZ alacak ve dünyalar değişmeyecek yine cccam ve turksat astra izleyecek.. Bu yüzden mantıklı olalım ve hemen cihaz sattırmaya kalkışmayalım.
    Düzenleyen ketoral : 31-10-2015 at 12:06

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

Ketoral arkadaş doğru söylüyor,cihazların tunerleri farklı olduğundan,sinyaller de farklı oluyor.ben de hem hd hem sd cihaz var 2 şer tane.aynı uyduda aynı kabloyla farklı sinyal dereceleri veriyor.bazı cihazların rüzgarda yayın mozaiklenmesi tunerleri ile ilgili.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Dediğim olayda hd kanallarda oluyor, cihaz markası önemli değil enigma2 cihazlarda hotbirdde özellikle polonya hd kanallarında karelenme yapıyor çanağa rüzgar vurdukça.. Aynı kabloya hiremco turbo hd yi bağlıorum hd kanallarda herhangi bir sorun yok.. Enigma2 cihazlar demekki biras hassas tunerleri hd frekanslarda..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı