Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Analog Tv Kartına Scart Uydu Alıcısı Bağlama

New Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    583646

New Icon26 Analog Tv Kartına Scart Uydu Alıcısı Bağlama

selam arkadaşlar;
    boş vaktim vardı biraz kafa patlatıp 2008 de aldığım avermedia super 007 analog tv kartıma nasıl uydu alıcısı bağlarım diye bi çözüm getirdim. şimdilik bu kağıt üstünde ve alttaki resimde anlattım olayı. sizce mümkün mü bu. avermedianın programını açınca inputu s-video mu seçmeliyim?

Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2006
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    210782

Tabiki mümkün fakat tv kartın s video bağlantısı olduğundan emin ol bide giriş mi?çıkış mı?ingilizce in yani giriş olması gerekli test için tv programın s video aç evdeki tabiki varsa scart olan uydu alısını s video dönüştürücüyle tv kartına bağlamak ,bence bilgisayarına güzel bir dvb s2 uyumlu dijital tv kartı al.
    Düzenleyen namık53 : 28-10-2015 at 02:46

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    11060

Sizin alıcınızı denemedim ama teroide mümkün. Ben de başka (kutu şeklindeki) bir alıcının çıktısını analog kartımdan izliyorum. Analog kartımın farklı girişlerine bağlayabiliyorum. Önemli olan kartın hangi girişine bağladıysanız programda onun seçili olması. Resimden anlayabildiğim kadarıyla sizin ki s-video diye adlandırılıyor. Ama başka bir bağlantı kullanıyorsanız bile çok öenmli değil. Programdan bağlantı tipini değiştirip tekrar denersiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mc_307 Mesajı Göster
    selam arkadaşlar;
    boş vaktim vardı biraz kafa patlatıp 2008 de aldığım avermedia super 007 analog tv kartıma nasıl uydu alıcısı bağlarım diye bi çözüm getirdim. şimdilik bu kağıt üstünde ve alttaki resimde anlattım olayı. sizce mümkün mü bu. avermedianın programını açınca inputu s-video mu seçmeliyim?
    sana çok kısa öz bir bilgi yazayım bir edet dvb s2 tv kartı satın al uğraşmak istiyorsan sen bilirsin 2005 den beri bu tv kartların içindeyim 2000 den beri takibindeyim analok kartlar 2000 de bitti devri kapandı hayır yazılarınıza inanmıyorum dersen telesatelite dergisinin 2000 de çıkan sayılarına bir bak elimde analok kart var öylece duruyor ne sürücüsünü bulabilirsin nede adam gibi bir program çok zor dvb s ve dvb s2 de olan dvb oynatıcılar hiç bir işinizi görmez tek bu bilgiyide vereyim
    Düzenleyen NEXX45 : 28-10-2015 at 04:49

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    97654

bilgisayara vlc player kurun , ve ip tv sistemini araştırın bence

İnternetiniz kotalı illaki uydudan seyretmem lazım diyorsanız arkadaşın dediği gibi skystar2 ile ilgilenin

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-06-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    620477

yardım için teşekkürler

New Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2012
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    583646

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi umit_34 Mesajı Göster
    yardım için teşekkürler
    Yaradiysa ne mutlu ;)

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    351560

bir arkadaşım pc ye receiver taktı ve izliyor.sanırım analog tv kartına receiver taktı dediğiniz gibi.oluyor yani.aslında bendede 2 tane analog var ama digital de olduğu için denemedim hiç.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı