Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Ahd kamerayı direk lcd yada normal tv baglantı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    364540

Ahd kamerayı direk lcd yada normal tv baglantı

Sayın arkadaşlar. Ben kapıma bir adet güvenlik kamerası bağlamak istiyorum. Bu aliexpres sitesinde ahd kameralardan birini alıp televizyona direk baglantı yapabilir miyim ? Olmuşken biraz kaliteli bir görüntü istiyorum. Çin'den gelecek kamera yaklaşık 17 dolar. Baglanti için hangi ekipmanlar gerekir ?
    Düzenleyen seniçerdeyken : 26-10-2015 at 00:13

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

ben 1-2 ay önce kendim eve kurdum. ben monıtöre bağladım ama lcd tv de denedim çalışıyor.zaten çalışması gerekli.ben de ahd dvr aldım.ama kameralarımçok iyi değil.gündüz göruntulerı güzel de gece iyi değil.daha kaliteli kamera alacağım.
    kamera bağlantısı için 2+1 kabloya (4+1 kablo da var) ayrıca BNC isminde soketlere( tanesi 1.5 TL civarı) ihtıyaç var.
    ayrıca kamera ve ahd cihaz için ayrı ayrı adaptöre ihtiyaç var.( 20.00 TL civarı)
    hepsi bu kadar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    35823

ayrıca ilaveten, en az 1200 TVL , 60 ve üzeri gece görüş ledli ve sony efico sensör olan veya gerçek 1.3 MP ahd kameraların verimli oldugu söyleniyor.gittigidiyor web sitesine göz at.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seniçerdeyken Mesajı Göster
    Sayın arkadaşlar. Ben kapıma bir adet güvenlik kamerası bağlamak istiyorum. Bu aliexpres sitesinde ahd kameralardan birini alıp televizyona direk baglantı yapabilir miyim ? Olmuşken biraz kaliteli bir görüntü istiyorum. Çin'den gelecek kamera yaklaşık 17 dolar. Baglanti için hangi ekipmanlar gerekir ?
    Sevgili @seniçerdeyken !
    Kamera olarak HD-SDI veya HD-CVI öneririm AHD kameraya oranla daha net bir görüntü vermektedir ama AHD kameradan biraz pahalıdır.Bağlamak istediğin kamera sadece görüntü veya caydırıcılık amaçlı olacaksa, sana gereken malzemeri aşağıya ekliyorum.Şayet kayıtlı olsun dersen, o zamanda diğer ekipmanları alman gerekecektir.Kolay gelsin...

Kamera Sadece TV'ye Bağlanacaksa;
    *AHD Kamera(1.3 Megapiksel olsun)
    *CCTV 2x1 Kablo(kaç metre giderse)
    *1 adet 12V/3A veya 12V/5A Adaptör
    *2 adet BNC Konnektör
    *1 adet BNC RCA Erkek Konnektör(TV ye bağlantı için)

Kamera 7/24 Kayıtlı Olacaksa;
    *1 adet AHD DVR (4 port'lu)
    *1 adet 250GB veya 500GB HDD
    *2 adet BNC Konnektör

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    364540

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız...
    Düzenleyen seniçerdeyken : 27-10-2015 at 23:11

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    617351

bilgi önemli daha fazla paylaşım gerekli

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    364540

Arkadaşlar kamerayı lcd tv'ye bağladım. Çalışmadı. .
    Kısaca elimde patladı .

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi seniçerdeyken Mesajı Göster
    Arkadaşlar kamerayı lcd tv'ye bağladım. Çalışmadı. .
    Kısaca elimde patladı .
    Sevgili @seniçerdeyken !
    Çalışmadı derken bağlantılarınız tamam mı? Unuttuğunuz birşey vardır tekrar kontrol edin.Konu hakkında bilgi verirseniz daha kolay yardımcı olurum.Kolay gelsin...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    364540

12v 3a güç kaynağı bağladım. Kameranın ır ledleri karanlıkta yanıyor.
    Elimde rca -bnc kablo var. Kabloyu test Cihazı ile kontrol ettim kabloda sıkıntı yok.
    Ekranda en ufak bir parazit bile yok .

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    364540

Rca kablomu da tv de sarı renkli rca soketine takıyorum. Daha önce bu sokete fotoğraf makinesi takip izliyordum.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    97654

Ahd kameralar video sinyali yada rgb sinyali ile çalışmazlar, ahd uyumlu dvr cihazlarıyla kullanılabilir

dvr cihazı olmadan tek kamera kullanılacaksa yüksek çözünürlüklü ip kameralar kullanılabilir

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-08-2008
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    449180

Hocam bayağa bir geç gördüm ama genede bilgi amaçlı yazayım AHD kameralar kesinlikle ve kesinlikle LCD TV-LED TV vs. hiç birşeye bağlanmaz. Bahsettiğiniz Analog kameralardır. RCA üzerinden Sarı olan girişten Analog Görüntü alabilirsiniz.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ozgur71 Mesajı Göster
    Sevgili @seniçerdeyken !
    Kamera olarak HD-SDI veya HD-CVI öneririm AHD kameraya oranla daha net bir görüntü vermektedir ama AHD kameradan biraz pahalıdır.Bağlamak istediğin kamera sadece görüntü veya caydırıcılık amaçlı olacaksa, sana gereken malzemeri aşağıya ekliyorum.Şayet kayıtlı olsun dersen, o zamanda diğer ekipmanları alman gerekecektir.Kolay gelsin...

Kamera Sadece TV'ye Bağlanacaksa;
    *2 adet BNC Konnektör
    *1 adet BNC RCA Erkek Konnektör(TV ye bağlantı için)

Kamera 7/24 Kayıtlı Olacaksa;
    *1 adet AHD DVR (4 port'lu)
    *1 adet 250GB veya 500GB HDD
    *2 adet BNC Konnektör

Merhaba Özgür ustam. HD-SDI veya HD-CVI kameraları standart DVR cihazlarında kullanabiliyor muyuz? yoksa AHD DVR gibi farklı bir cihaz mı almak lazım? Bu kameralar biraz pahalı. :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi K_MURAT Mesajı Göster
    Merhaba Özgür ustam. HD-SDI veya HD-CVI kameraları standart DVR cihazlarında kullanabiliyor muyuz? yoksa AHD DVR gibi farklı bir cihaz mı almak lazım? Bu kameralar biraz pahalı. :)
    Sevgili @K_MURAT!
    Bu kameralarda 2 tip BNC baglantı kablosu vardır.Birisi HD görüntü digeri ise SD gorüntü verir ama HD gibi bir görüntü almak istiyorsan bu HD formatı destekleyen DVR ı gerekir.Normal DVR larda HD CVI ve HD SDI kameralardan görüntü alamazsin.AHD kamera alman mantıklıdır hem buna göre ucuzdur.Sevgiler...

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

New Icon12

Sevgili @K_MURAT!
    Bu kameralarda 2 tip BNC baglantı kablosu vardır.Birisi HD görüntü digeri ise SD gorüntü verir ama HD gibi bir görüntü almak istiyorsan bu HD formatı destekleyen DVR ı gerekir.Normal DVR larda HD CVI ve HD SDI kameralardan görüntü alamazsin.AHD kamera alman mantıklıdır hem buna göre ucuzdur.Sevgiler...

Selam hocam. Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Kameraların bağlantı kablolarına baktım; dediğiniz gibi 2 çıkış gözüküyor. Bu kameralar yüksek çözünürlüklü olduğundan, HD kayıtlar için diskin de büyük olması tavsiye ediliyor. Hocam benim DVR cihazı eski, AHD kameralar olmuyor galiba. Bu kameralarda tek çıkış gördüm. Yurt dışı sitelerin fiyatları buraya göre daha makul. Burada 50$ satılan kameraya 50$ ya da daha az bir ek ile HD-CVI kamera getirtmek mümkün gibi gözüküyor. O kadar çok kamera var ki insanın kafası karışıyor. :)

Hocam başka bir soru daha sorabilir miyim? DVR cihazına bağlı mikrofonlu bir dome kamera var. Bu kameranın ses kayıtlarında çok fazla sinyal sesi var. Sesi bilgisayara çekip dinlesem bile yine aynı sinyal sesi var. Bu sinyal sesinden dolayı arkamdan konuşanları bazen net duyamıyorum. :smiles31: Kameranın kablosu eski, ve 30 metre kadar. Kablonun eski ve uzun olması, yoksa DVR cihazının kalitesinin düşüklüğü, ya da kameranın mikrofonun kalitesizliği bu sinyal sesini yapıyor olabilir mi? Aklıma 3 seçenek geldi.

Sevgiler bizden. :wave:

EX-SDI vs. HD-CVI vs. HD-TVI vs. AHD kameralarının karşılaştırmalı bir video örneğini gördüm. Merak edenler için ekliyorum... Bu EX-SDI olanının görüntü kalitesi güzel.

Düzenleyen K_MURAT : 22-08-2016 at 23:46 Sebep: Ek yapıldı.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Selam hocam. Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Kameraların bağlantı kablolarına baktım; dediğiniz gibi 2 çıkış gözüküyor. Bu kameralar yüksek çözünürlüklü olduğundan, HD kayıtlar için diskin de büyük olması tavsiye ediliyor. Hocam benim DVR cihazı eski, AHD kameralar olmuyor galiba. Bu kameralarda tek çıkış gördüm. Yurt dışı sitelerin fiyatları buraya göre daha makul. Burada 50$ satılan kameraya 50$ ya da daha az bir ek ile HD-CVI kamera getirtmek mümkün gibi gözüküyor. O kadar çok kamera var ki insanın kafası karışıyor. :)

Hocam başka bir soru daha sorabilir miyim? DVR cihazına bağlı mikrofonlu bir dome kamera var. Bu kameranın ses kayıtlarında çok fazla sinyal sesi var. Sesi bilgisayara çekip dinlesem bile yine aynı sinyal sesi var. Bu sinyal sesinden dolayı arkamdan konuşanları bazen net duyamıyorum. :smiles31: Kameranın kablosu eski, ve 30 metre kadar. Kablonun eski ve uzun olması, yoksa DVR cihazının kalitesinin düşüklüğü, ya da kameranın mikrofonun kalitesizliği bu sinyal sesini yapıyor olabilir mi? Aklıma 3 seçenek geldi.

Sevgiler bizden. :wave:

EX-SDI vs. HD-CVI vs. HD-TVI vs. AHD kameralarının karşılaştırmalı bir video örneğini gördüm. Merak edenler için ekliyorum... Bu EX-SDI olanının görüntü kalitesi güzel.

Sevgili @K_MURAT !
    Ses baglantısında kameranın şasesi güc kablosunun -(eksi) ucuna bağlımı buna bakın.Kameraya ekli mikrofonda sorun olabilir harici bir mikrofonla deneyebilirsin.Sen kamera icin Neutron AHD 2mp modellerinden alabilirsin ben kullaniyorum.Başka sorunun olursa buraya yaz yardimci olurum.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

Sevgili @K_MURAT !
    Ses baglantısında kameranın şasesi güc kablosunun -(eksi) ucuna bağlımı buna bakın.Kameraya ekli mikrofonda sorun olabilir harici bir mikrofonla deneyebilirsin.Sen kamera icin Neutron AHD 2mp modellerinden alabilirsin ben kullaniyorum.Başka sorunun olursa buraya yaz yardimci olurum.

Hocam, ses bağlantısında kameranın şasesi güç kablosunun -(eksi) ucuna bağlı olmasa ses gelir mi? ses var, konuşan kişileri duyabiliyorum, ama konuşma sesinin dışında bir de arka planda sinyal sesi olduğu için konuşmalar net duyulmuyor.

Hocam benim DVR cihazı eski, AHD kameralar bağlanıyor mu? AHD kameraların DVR cihazları farklı değil mi?

Teşekkürler. :wave:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23115

Hocam, ses bağlantısında kameranın şasesi güç kablosunun -(eksi) ucuna bağlı olmasa ses gelir mi? ses var, konuşan kişileri duyabiliyorum, ama konuşma sesinin dışında bir de arka planda sinyal sesi olduğu için konuşmalar net duyulmuyor.

Hocam benim DVR cihazı eski, AHD kameralar bağlanıyor mu? AHD kameraların DVR cihazları farklı değil mi?

Teşekkürler. :wave:
    Sevgili @K_MURAT !
    Şase si bağlı olmasada ses gelir ama net bir ses vermez parazitli olur.Senin DVR eski ise yeni nesil AHD kameralar calışmaz.Sadece analog dome ve bullet kameraları bağlayabilirsin.Kolay gelsin...

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

Sevgili @K_MURAT !
    Şase si bağlı olmasada ses gelir ama net bir ses vermez parazitli olur.Senin DVR eski ise yeni nesil AHD kameralar calışmaz.Sadece analog dome ve bullet kameraları bağlayabilirsin.Kolay gelsin...

Ustam gelen ses parazit şeklinde değil, sinyal sesi şeklinde. Kablonun eski olması üzerinde yoğunlaşmıştım. :smiles7:

Bilgiler için teşekkür ederim. Kolay gelsin. :tflag:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    83700

Ahd kameralar direkt tv takarak görüntü alamazsınız direkt kamerayı tv ye bağlamak istiyorsanız analog kamera kullanmalısınız.

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık