Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Uydu Alıcı Ve Media Player

Starting Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    616597

Uydu Alıcı Ve Media Player

Arkadaşlar merhabalar,

Vestel 47pf9090 tv'm deki dahili uydu alıcısı ile tv izliyorum. Kısmi media player özelliğide var, ancak ağdaki mkv ve dts sesli filmleri izlettirmiyor.

Birinci sorum ;

Öncelikle cihazdaki uydu alıcısı yeterli midir? Ben performansının iyi olmadığını düşünüyorum 3 sene önce aldığım 100hz 42" lg tv'mdeki görüntünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bunun da dahili uydu alıcısından kaynaklandığını düşünüyorum. ( Vestel 600hz)

Yeterli değil ise, veya aynı ölçüde, Hem ethernet bağlantısı üzerinden ağdaki paylaşımdaki DTS ses kaydına sahip MKV vb. filmleri oynatabilecek. hem reciever, hem media player özellikli bir cihaz var mıdır? Benzeri cihazlar gördüm ama sanki DTS desteklemiyor gibi tek başına.

Ya da TV deki tuner dan tv mizi izleyip film için sadece media player mı almalıyım?

Bu arada, media playerler 150-250TL arası cihazlar bu bahsettiğim işi görüyorlar. Onun dışında ikisinin bir arada olduğu birşey bulamadım ben

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

Sayın io08 merhaba.benimde vestel kendinden uydulu smart tv var.sizin dediğiniz gibi uydu alıcıları zayıf,media player özellikleri yok.bazı uydu cihazları media player özellikli,örneğin vetekplay,vu serisinden ve bazı cihazlar.benim şahsi görüşüm tv nizin uydu alıcısından tv izleyin,harici bir media player alın.iyi geceler.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    21-10-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    616597

Teşekkür.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yildirim939 Mesajı Göster
    Sayın io08 merhaba.benimde vestel kendinden uydulu smart tv var.sizin dediğiniz gibi uydu alıcıları zayıf,media player özellikleri yok.bazı uydu cihazları media player özellikli,örneğin vetekplay,vu serisinden ve bazı cihazlar.benim şahsi görüşüm tv nizin uydu alıcısından tv izleyin,harici bir media player alın.iyi geceler.
    Sayın yildirim939, Tavsiyeniz için teşekkür ederim. foruma yazdıktan sonra açıkcası bende sanki sizin dediğiniz gibi olsa daha mantıklı gibi geldi.

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı