Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Tivibu TV abone kazanımı üçüncü çeyrekte net 56 bin olarak gerçekleşti.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-07-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    564467

Tivibu TV abone kazanımı üçüncü çeyrekte net 56 bin olarak gerçekleşti.

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi münhasır maç yayınları ile mevcut IPTV platformunu tamamlayıcı olarak kurulan uydu platformu lansmanı ile artan kapsama alanının etkisiyle TV abone kazanımı üçüncü çeyrekte net 56 bin olarak gerçekleşti.

56 bin toplam büyüme; 10 bin IPTV'den 46 bin uydu platformundan gerçekleşti.

Temmuz-Eylül 2015 dönemini ifade eden üçüncü çeyrek, Tivibu'nun Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını ilk kez yayınlamaya başladığı ve Fenerbahçe Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını bir arada şifreleyebildiği bir dönemdi.
    Düzenleyen Renklinet : 21-10-2015 at 20:18

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2009
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    490594

Oldukça düşük kalmış bir abone artırımı. Bu dönem platformdan kanal çıkarmaların olduğunu dönemi de kapsamıyor. Tepki iptalleriyle beraber 4. çeyreği eksi abone kazanımıyla kapatırlar. UEFA ligleri maalesef pek abone toplayan faaliyetler değil. Böyle bir özelliği olsaydı DSmart ihaleyi es geçmezdi zaten. Abone konusunda esas sıkıntı 2016 haziran ayında çıkacaktır. Taahhütlü full paket abonelerinin taahhüdü bitmeden paketlerini sinema paketine düşürecekler. 2015 haziranında bunu bir denediler ciddi tepki gelince vazgeçtiler. Aynı hatayı tekrarlarsa TiviBu mevcut abone sayısını da mumla arar. Ayrıca 40-50bin aboneyle UEFA ihalesinden ciddi zarar edecek gibi görünüyorlar. Rakipleri gibi 1-2 milyon aboneye ulaşmaları için platformun yönetim tarzının baya değişmesi gerekiyor. Adamlar sinema paketi üyesine 1980 yapımı filmi 2tl'ye satıyorlar, daha doğrusu kimse para verip izlemediği için satamıyorlar. Digitürk'te ise Salon filmleri dışındaki tüm filmleri ücretsiz izleyebiliyorsunuz Dilediğin Yerde ile. Platformun saçma sapan yönetildiğinin örnekleri daha çok verilebilir.

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-12-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    611179

Çok düşük sebeb belli çok pahalı ve modül satışı yok.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2014
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    602740

Eeee avrupa pazarina acilmasan Sonu boyle olur iste. Iyi olmus beter olsun
    Düzenleyen bjkmuro : 26-10-2015 at 08:09

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Zamanında filbox ile ortaklık yapıp uyduya çıkmış olsaydılar şimdi kâr üstüne kâr yaparlardı. Bence bunlar uyduda fazla dayanamazlar ip tvye dönüş yaparlar gene

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2014
    Mekan
    Üye No
    602740

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hayresoglu Mesajı Göster
    Zamanında filbox ile ortaklık yapıp uyduya çıkmış olsaydılar şimdi kâr üstüne kâr yaparlardı. Bence bunlar uyduda fazla dayanamazlar ip tvye dönüş yaparlar gene

Keske Filboxla ortaklik yapsalardi ne guzel olurdu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bjkmuro Mesajı Göster
    Keske Filboxla ortaklik yapsalardi ne guzel olurdu.
    Keşke hem filbox hemde tivibu izleyicileri için harika birşey olurdu ama ne derler paranın gözü kör olsun

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2014
    Mekan
    Üye No
    602740

Keşke hem filbox hemde tivibu izleyicileri için harika birşey olurdu ama ne derler paranın gözü kör olsun

Yahu bunlar neye guvenerek uyduya acildi acaba.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Yahu bunlar neye guvenerek uyduya acildi acaba.
    Neye olacak şampiyonlar ligine ve uefa maçlarına güvendiler. Ama umduklarını bulamadılar.
    Mesela Aydın abi de söyledi. Bizimle ortaklık kursalardı ikimiz içinde iyi olurdu ama şu an ki haliyle zarar ediyor demişti.
    Ben olsam tivibunun yerinde yılbaşından sonra filbox ile ortaklık kurarım. Görsün o zaman satışlar nasıl patlıyor. Ama böyle birşey olursa da filbox fiyatları artar mi oda bi muamma :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2014
    Mekan
    Üye No
    602740

Neye olacak şampiyonlar ligine ve uefa maçlarına güvendiler. Ama umduklarını bulamadılar.
    Mesela Aydın abi de söyledi. Bizimle ortaklık kursalardı ikimiz içinde iyi olurdu ama şu an ki haliyle zarar ediyor demişti.
    Ben olsam tivibunun yerinde yılbaşından sonra filbox ile ortaklık kurarım. Görsün o zaman satışlar nasıl patlıyor. Ama böyle birşey olursa da filbox fiyatları artar mi oda bi muamma :)

Artsin benim icin onemli degil. Yeterkine Filboxla isbirligi yapsin. Filboxun butun yayinlari bati kapsaminda. Adamlar uyanik iste. Ben Turkiyede filbox temsilcisiyle konustum ve bana sunu soyledi. Biz avrupaya bayi acmiyoruz ama butun yayinlarimiz bati kapsaminda oldugu icin avrupada yasayan vatandaslarimiz Turkiyeden alip goturebilir dedi. Iste ticaret ben buna derim. Ama Tivibu bunu beceremiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Artsin benim icin onemli degil. Yeterkine Filboxla isbirligi yapsin. Filboxun butun yayinlari bati kapsaminda. Adamlar uyanik iste. Ben Turkiyede filbox temsilcisiyle konustum ve bana sunu soyledi. Biz avrupaya bayi acmiyoruz ama butun yayinlarimiz bati kapsaminda oldugu icin avrupada yasayan vatandaslarimiz Turkiyeden alip goturebilir dedi. Iste ticaret ben buna derim. Ama Tivibu bunu beceremiyor.
    Aynen batı kapsamında. Hem bi de şu var. Her ne kadar filboxin yayın kalitesiyle olsun sinyal seviyesi olsun eleştirsekte müşteri odaklı çalışıyor. Bak daha hiç tv de reklam yapılmadı üye sayısı 20 bine yaklaştı. Yakında tv reklamları da başlayacak o zaman rahat 50 bin 60 bini bulur. Tivibu o kadar reklam yapmasına rağmen 50 bini zor buldu. Demek herşey spordan ibaret değilmiş. Ne diyelim inşallah bi ortaklık kurulur da faydası bize olur.
    Yada filbox şöyle birşey yapsa çok güzel olur. Hani dsmart ikinci çanak kurana hotbirdin bazı kanallarını ücretsiz veriyor. Filboxda azersatı kuran üyelere idman tvyi az tvyi cbcsportu falan izletse ne güzel olur. Tabi böyle birşey olursa tivibu ne tepki verir oda ayrı bi dert
    Bende Türksat +azersat vardı azersat kanallarını filbox humax açmadı şifreli olduğu için bende azersatı yahsata çevirdim.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

Bence onlar dua etsin Avrupa ligine 2 takım birden katıldı eger FB elenseydi bunu bile bulamazlardı baktığımızda sadece GS nin 3 maçını yayınlayacaklardı BJK zaten TRT den şifresiz verilecekti tum amcları tek takım olduğu için ama FB de kalınca gruplara biraz oradan yırttılar. tivibunun güzel abone kanabilmesi için iki takımın birden şampiyonlar ligine kalması en az iki takımında Avrupa ligine kalması lazım ki abone olmaya deysin. Yoksa bu şekilde anca bukadar abone kazanılır yılın geneline bakma lazım yani bu yaz sonuna kadar totalde ki kazanım artı mı eksi yönde mi olucak olacaksa ne kadar olucak bu önemli ama tivibu bu işten deli zarar edecek orası açıkça belli

13. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı