Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: RTUK'ten Digiturk kararı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2011
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563306

RTUK'ten Digiturk kararı

RTÜK, yargı kararı olmadan savcılık talebi ile 7 kanalı (Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV) platformundan çıkaran Digitürk, Tivibu, Kablo TV ve Teledünya’ya uyarı yazısı gönderecek.

Üst kurul dünkü toplantı sonrasında gündem dışı olarak Digitürk, Tivibu, Kablo TV ve Teledünya’nın savcılık talebi ile 7 kanalı platformdan çıkarmasının kanuna uygun olup olmadığını görüştü. RTÜK, yapılan uygulamanın yasanın, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından elektronik haberleşme hizmetlerini sunmak üzere yetkilendirilen platform işletmecileri ve yayın hizmeti iletimi yapan altyapı işletmecileri, yayın hizmetleri yönünden bu Kanun hükümlerine tabidir. Yayın hizmetlerinin iletimi faaliyetlerine ilişkin uyulması gereken idari, mali ve teknik şartlar Üst Kurulca belirlenir ve şartları yerine getiren kuruluşlara yayın iletim yetkisi verilir. Platform işletmecileri medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara tarafsızlık ve hakkaniyet ölçülerinde, makul ve ayrımcılık içermeyecek koşullarda hizmet vermek zorundadır. Platform işletmecilerinin medya hizmet sağlayıcı kuruluşlardan alacağı hizmet bedelleri Üst Kurulun onayı ile belirlenir” maddesini ihlal ettiğine oy çokluğu ile karar verdi.

Hürriyet

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2012
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    580484

İyi haber

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2011
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563306

Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros'un açıklamaları... Eğer bu kanalları çıkartan platformlar ceza veya yaptırım uygulanmasını istemiyorsa kanalları geri getirecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35828

Bence göstermelik,sonra demesinler rtük bu ülkede ne iş yapar diye.Talimat yukardan gelmiş,kim takar rtüğü.
    Göstermelik bir yazı olmadı bir ceza tamam.Ülkenin kurumlarını bu hale getirdiler.
    Hiç bir kanalın geri döneceğini düşünmüyorum açıkçası.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351358

Bence geri getirilebilir o da mahkeme kararıyla tabi... Geri gelmezse eğer rtük cezai yaptırım uygulamak zorundadır

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi habib_723 Mesajı Göster
    Bence geri getirilebilir o da mahkeme kararıyla tabi... Geri gelmezse eğer rtük cezai yaptırım uygulamak zorundadır
    Kanunda Bi acik varmis ve bu yuzden rtuk cezai yaptırım uygulatmıyormuş platformlara sadece bu uyarıyı verebiliyormuş bugun gazetede yazan habere gore

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    560664

bunlar hukuk devletinde aranacak konular ihtar açık felan bizde işlemez. herşey ****darın iki dudağı arasında gerisi teferruat buna uydurulur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    602966

Az önce BTK sayfası üzerinden şikayet oluşturup indirim talep ettim. Mahkeme kararı olmadan iş yaptığı için. Umudum yok ama bakalım....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    10068

Burada Hukuki bir durum söz konusu.
    1 - Bir savcı iddianame hazırlayınca , bu iddiaya dayanarak yaptırım uygulayabilirmi .(Terör , hükümeti yıkmaya teşebbüs dahi olsa)
    2 - Platformlar özel bir kuruluş olduğu için . istediği kanalı alıp/almama hakkı varmı.
    3 - Platformlardan çıkartma kararında RTÜK ün yetkisi nedir..
    Bunların hiçbirisi kanunda net olmadığı için. isteyen borusunu öttürüyor..
    Yani BTK , RTÜK , EHK(elektronik haberleşme kanunu) tekrar gözden geçirilmeli. yasalar net hale gelmeli..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2013
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    600377

Ne cemaatçiyim ne şucuyum ne bucuyum. Ben ülkesini seven Atatürk aşığı bir vatandaşım. Ben bu kanalların 1 tanesini bile 1 kere açıp bakmadım, bakmam da düşüncelerini sevmiyorum ama bu şekilde engellemek hiç kabul edilebilecek bir durum değil. Ceza verilecekse buna yetkili olan RTUK verir, herkes kafasına göre ceza verir oldu bu ülkede. Birisi ceza veriyor öteki sen kim oluyorsun o yetki bende diyor öteki başka birşey diyor. Çünkü düzenlenmesi gereken bir çok kanun var. Herşey içiçe girmiş.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Olaya tamamen objektif bakan biri olarak, kendileri zamanında kendi kuyularını kazdı arkadaşlar. Güçlü olan da sonunda kazandı. Durum bu. Umarım akıllanıp 1 Kasımda gereğini yaparlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-05-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Üye No
    12832

Cumhuriyet yazarından çarpıcı soru: Digiturk'ün asıl sahibi kim?

işte haber

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    432496

Turksattan falanda gönderseler keşke, lazım değiller, yaptıklarını çekiyorlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enstantane Mesajı Göster
    şahsen ben gitmelerini istemem. özellikle samanyolunun gitmesini istemem. her ne kadar sahiplerini yada siyasi düşüncelerini sevmesemde bu gruba ait izlediğim tek kanal samanyolu tv. ayna porgramı davetsiz misafir, iki dünya arasında ve eski beşinci boyut bölümleri takip ettiğim şeyler.
    ama bi yandanda haklısınız yaptıklarını çekiyorlar.

birde birşey sormak istiyorum. eğer olurda türksattanda giderlerse 11096 V frekansının sinyali komple mi kesilecek yoksa sadece adı geçen kanallar mı gider? yani mc tv, mc tv eu, dünya tv, hazar tv ve tuna tv yayınlarına devam ederler mi acaba?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2015
    Mekan
    69 Bayburt
    Üye No
    616511

rtük falan hikaye yaptırımı yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    426414

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enstantane Mesajı Göster
    turksat 1 ay sonra ayrılıyor

Sanırım burda devam edecek.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık