Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Roadstar rd8200n navıgasyon sorunu

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2015
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    616442

Roadstar rd8200n navıgasyon sorunu

Palio marka aracımıza Roadstar RD8200N navigasyonlu double teyp satın aldık.Ürünü internetten satın aldık kurulumunu yaptık herseyi çalışıyor sorun yok fakat navigasyonu çalışmıyor.Hafıza kartının içerisinde igo haritalar var , adres buluyor fakat git dediğimde uydu işaretinde hiç bir hareketlilik olmuyor.Uyduyu görmüyor.Antenindendir diye teybi kaç kere söktüğüm hiç belli değil bütün bağlantıları tam.Başarsofta ulaştım kartın içerisindeki sys dosyasının içerisinde model numarasının yazılı olup olmadıgını sordular.Hiç bir model numarası olmadığı için orjinal kart olmadıgını bu sebepten dolayı navigasyonun çalışmayacagını söylediler.Teypçiye gönderdim arabayı 30 liraya yeni yazılım kurduk diye gönderdiler ama durum değişmedi hala uydu görmüyor ama ustanın dediğine göre yolda giderken görür...Artık gerçekten yorumdum bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?:help1:

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

New Icon3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi combatant77 Mesajı Göster
    Palio marka aracımıza Roadstar RD8200N navigasyonlu double teyp satın aldık.Ürünü internetten satın aldık kurulumunu yaptık herseyi çalışıyor sorun yok fakat navigasyonu çalışmıyor.Hafıza kartının içerisinde igo haritalar var , adres buluyor fakat git dediğimde uydu işaretinde hiç bir hareketlilik olmuyor.Uyduyu görmüyor.Antenindendir diye teybi kaç kere söktüğüm hiç belli değil bütün bağlantıları tam.Başarsofta ulaştım kartın içerisindeki sys dosyasının içerisinde model numarasının yazılı olup olmadıgını sordular.Hiç bir model numarası olmadığı için orjinal kart olmadıgını bu sebepten dolayı navigasyonun çalışmayacagını söylediler.Teypçiye gönderdim arabayı 30 liraya yeni yazılım kurduk diye gönderdiler ama durum değişmedi hala uydu görmüyor ama ustanın dediğine göre yolda giderken görür...Artık gerçekten yorumdum bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?:help1:

Sn. combatant77,

Yeni cihazınız hayırlı olsun. Cihazın servisi ile görüşmeyi denediniz mi? Harita güncellemeleri için cihazınız desteklenenler gözüküyor. İnşallah götürdüğünüz teypçi orjinal yazılımı silip, çakma kurmamıştır. Lisansı olmayan cihazların desteği bu forumda verilmiyor.

Öncelikle cihazı PC'ye bağlayın. GPS klasörü içinde DATA.ZIP dosyası olması lazım. Zip'li dosyanın içinde config/devices klasörünün içinde cihazın markasına ait ini (roadstar_RD8200N.ini gibi) dosyası bulunur. Bu dosyada cihazların GPS bağlantı ayarları vardır. Bu ayarların sys dosyasında tanımlanması gerekli. Böyle bir dosya var ise; sys.txt dosyasının içinde de aşağıda yazdığım gibi bir satır olması gerekli. Marka isimli ini dosyanız var ise sys.txt dosyasına aşağıda yazdığım gibi ekleyip bağlanmayı deneyin. Yine sonuç yok ise servis ile görüşmeniz gerekecek. Anten arızası da olabilir. :smiles7:

[device]
    type="roadstar_RD8200N"

İyi günler.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2015
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    616442

Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Malesef belirttiğiniz gibi sys dosyası içerisinde ''roadstar_RD8200N.ini'' ve ''type="roadstar_RD8200N" gibi hiç bir dosya bulunmuyor.Hafıza kartının içindeki yazılımıda teyipçi silip güncel yazılımını atmış... Yalova da da ürünün yetkili servisi olmadığı için malesef 10 gündür internette araştırmadığım forum okumadığım yorum kalmadı.Artık kime güveneceğimi de bilemiyorum nedense hiç bir tamirci ben anlamam yapamam demiyor , sonunda ucu bize dokunuyor :( Hayırlısı bakalım nasıl çözülecek.Aldığım yer ürünün satıcısı olduğu için onlarda servisten destek almam gerektiğini söyledi.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi combatant77 Mesajı Göster
    Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Malesef belirttiğiniz gibi sys dosyası içerisinde ''roadstar_RD8200N.ini'' ve ''type="roadstar_RD8200N" gibi hiç bir dosya bulunmuyor.Hafıza kartının içindeki yazılımıda teyipçi silip güncel yazılımını atmış... Yalova da da ürünün yetkili servisi olmadığı için malesef 10 gündür internette araştırmadığım forum okumadığım yorum kalmadı.Artık kime güveneceğimi de bilemiyorum nedense hiç bir tamirci ben anlamam yapamam demiyor , sonunda ucu bize dokunuyor :( Hayırlısı bakalım nasıl çözülecek.Aldığım yer ürünün satıcısı olduğu için onlarda servisten destek almam gerektiğini söyledi.

Rica ederim. Sizin orijinal yazılım gitmiştir o zaman. Satıcının dediği gibi servisten destek almanız gerek. Merkeze telefon (0212 4700600) açıp sorunuz, ona göre hareket edersiniz.

Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    413111

Mevcut Navigasyon programının (korsan yada orjinal) içinde bulunan "sys.txt" dosyasını "düzenle" komutu ile bilgisayarınızda açın ve;

[gps]

port=3
    baud=38400

kaydet deyip çıkın.

Yapın çalışacaktır. DATA dosyasında herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.
    Düzenleyen palet : 27-01-2019 at 11:13

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı