Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Everest HD Stream DVB-S1/S2 Usb Uydu Alıcı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2015
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    616229

New Icon22 Everest HD Stream DVB-S1/S2 Usb Uydu Alıcı

uydu alıcısını aldım canağımı ayarladım sinyal var test ettim.Cihazın driverini kurdum programı calıstırınca siynal gelmiyor sebep uydu ayalarını yapmam mı win 8.1 32 bit kulllanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

selam öncelikler kullanılan adaptörü kontrol et, birde driverden de kaynaklı olabilir, genelde everest te adaptörler sorunlu çıkıyor,
    aşağıda yazılanlar başka bir forumdan alıntıdır.
    Kurduğunuz sürücüyü kaldırın ve linkteki sürücüyü indirip aygıt yöneticinden bu sürücüyü göstererek kurun. ((03.03.2015 tarihli 1.33 versiyon driver)
    Küçük elektronik yedek parça satan dükkanlara uğrarsanız, adaptörlerin envai çeşitlerini sunacaklardır.

Adaptör'de Türk firması ATABA marka oldukça kalitelidir. Ancak usb tv kartının beslemesi için çok kaliteli bir adaptör almaya gerek yok. Orta kalite, fiyatı uygun her hangi bir marka adaptörlerden birini alabilirsiniz. Orta kalite 1,5 - 2 amper adaptör fazlasıyla yeterli gelecektir.

Alacağınız adaptörde, voltaj aynı olmalıdır. Amper değerinin büyüklüğü önemli değildir. Amper değeri ne kadar büyük olursa olsun, tv kartı kendine yetecek kadar amperi adaptörden çekecektir.
    Adaptörün üzerinde ( + ) ( - ) voltaj yönünü gösteren işaret yoksa, adaptör elektrik fişine takılı vaziyette iken, ölçü aleti ile voltaj ölçümü yapılmalıdır. Örneğin ; Ölçü aletinde kırmızı uç, adaptör jack'ının ortasına temas ettirildiğinde ölçülen voltaj değeri, ( + ) değerli bir voltaj olmalıdır. Ölçü aletinin kırmızı ucu jack'ın ortasında iken, ölçülen voltaj değeri ( - ) bir değer olarak görüntüleniyorsa, adaptör jack'ında ortaki voltaj değeri ( - ) demektir.

( + ) ( - ) voltaj yönü adaptörün üzerinde yoksa, Tv kartında adaptör jak 'ının giriş yerinde de işaretlenmiş olabilir.

İşaret her ikisinde de yoksa, adaptör voltaja takılı iken ölçüm yapılarak anlaşılabilir ancak...
    Aşağıdaki adaptörler işinizi görecektir.

Bu 9 volt, 2 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 1,9 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 2 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 2,2 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 2,5 amper adaptördür ;

Bu da 9 volt, 3 amper adaptördür ;
    Düzenleyen emin : 08-10-2015 at 00:40

Starting Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2015
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    616229

Adaptörden olacagını sanmıyorum cunku elektrik geliyor ısık yanıyor firmayı aradım bugun adamlar bu cihazın sadece win 7 32 bit çalısabileceğini söyledi ve frekanslarıda 4A uydusu öncesine ayarlamam gerektiğini söyledi şimdi ne yapmam lazım ?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

sevgili arkadaşım firma bilmez satar geçerler. adaptöre elektrik gelmesine gelir ama besleyemez. Sinyal alamam sorunu ondan olabilir farklı adaptörle test etmeniz lazı. ayarıca win 10 dahil 32 ve 64 bit tüm işletim sitemlerinde çalıştırdım ben. Windows server 2012 rc dahil. :) Ozaman çanak ayarına bak başka bir cihazda 42 dereceden sinyal aldığını teyit et. Yani tesisatını kontrol et sonra evereste yoğunlaş aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4641

Benim aldığım cihazda adaptör sorunu bugüne kadar olmadı. Fakat bazı arkadaşlar bu sorunu yaşıyorlar. Cihazın ışığının yanması adaptörün cihaza elaktrik beslemesi
    yaptığını göstermekle birlikte gerekli beslemeyi yaptığını maalesef garanti etmez. Adaptörün sorunlu olup olmadığından emin olun derim.

Cihazı windows 10 64 bit işletim sisteminde sorunsuz kullanmaktayım. Kullandığım aygıt sürücüsü yukarıdaki mesajda Emin arkadaşın linkini verdiği 1.33.0202 versiyon.

6. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı