Arkadaşlar merhaba,
Yıllardır enigmalı cihaz kullanırım baya bi dreamden gittik şimdi vu+ kullanıyorum keza uzun süredir de diseq motor kullanırım fakat motor mu bosuq cihazlar mı kafayı yedi tam çözemedim.
durum ise şöyle,
daha önce dm800 hd cihazda oldu bu ilk olarak yaklaşık 1 yıla yakın sure oluyor sonra vu+ solo 2 de ve şimdide vu+ duo2 de oluyor.
diseq motor bağlı olan bu cihazlar kendi kendine kana değiştiriyor cihaz kendini kapıyor yada sanki kayıt yapıyor gibi bir durum oluyor ve boş tuner yok uyarısı veriyor kanal değiştirmek istediğimde.
şimdi 3 cihazda bozulmuş ve aynı şeyleri yapıyor demek zor olur ilk ve en yüksek olasılık motor bozuldu ama soyle bir durumda oluyor tuner girişinde kabloyu sökmeme ragmen aynı sorunları yapmaya ve cihaz kendi kendine kanal değiştirmeye kendini kapatıp açmaya bir sure devam ediyor. aradan belli bir sure geçiyor ( bir kac saat veya bir kac gun) her sey normale donuyor. Belli zaman dilimlerinde bu olaylar devam ediyor.

Hiç bu tarz bir sorun yasayanınız var mı varsa sorunu neyde aramak gerek veya düzeltmek için ne yapmak gerek. basına gelen arkadaşlar bilgi verip yarımcı olabilirlerse sevinirim.