Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Tps 6982 tv kartı yeni transponder kanal listeleri

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Tps 6982 tv kartı yeni transponder kanal listeleri

Tbs 6982 tv kartının tanıtımı kutu açılımıdır resim ve yazılar ile veriyorum biraz teferruatlı olacak bu çalışma türksattaki bazı hd olan kanallarda sorun vardı kartlarda bu sorun bu kartla aşılmıştır aşağıda resimli olarakta verecem kanal ve transponder listelerini yeni hazırladım tam olsun diye yeniden veriyorum 2 tünerde normal olarak çalışmaktadır benim için transponder ve kanal listeleri ilk etaptaydı bu tv kartını almamın birinci nedeni budur başka çalışmalarımızda olacak buna zamana ihtiyacımız vardır bu tv kartı yurtdışı tbsnin kendi satış sitesinden alınmıştır

tv kartını aldığım sitedir

Bu vereceğim 3 hd kanalı bazı tv kartlarında seyredemeyeceksiniz ülke tv hd,fox hd,tvnet hd

Taratılmış transponder ve kanal listelerini verecem alta

Dvbdream 2.7.1 de taratılmıştır transponderler yenilenmiştir

altdvb 2.2 transponder kanal listesi tam olaraktır yenilenmiştir

4k ultra hd veya h.265 herhangi bir sorunu yoktur kanal çalışmaktadır

Düzenleyen NEXX45 : 14-02-2019 at 22:41

Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    583323

hayırlı olsun bende tbs 6902 sipariş ettim bişey soracam tv kartının güç girişi takmak şart mı motor kullanmıyom

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enginsen10 Mesajı Göster
    hayırlı olsun bende tbs 6902 sipariş ettim bişey soracam tv kartının güç girişi takmak şart mı motor kullanmıyom
    taktım ben

Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    476676

bunlarin hangisi dvbviewer için kanal listesi

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muhabbet1975 Mesajı Göster
    dvbvieri hangi versiyondasınız buna göre editleyip vereyim transponder dosyasını sadece transponder dosyası ile taratacaksınız hepsi gelir

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi muhabbet1975 Mesajı Göster
    dvbvieri hangi versiyondasınız buna göre editleyip vereyim transponder dosyasını sadece transponder dosyası ile taratacaksınız hepsi gelir

Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    476676

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi NEXX45 Mesajı Göster
    v 5.6.0.0

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

sadece transponder listesidir 2 yerdekini değiştirin taratın

Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    476676

sadece transponder listesidir 2 yerdekini değiştirin taratın
    tesekkurler abim

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    231416

skystar hd2 den bu karta terfi etmek için iyi bir neden va mıdır?

birde fiyatı 80$ altında olduğından gümrük vergisi vs.. yok dimi?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rommel1 Mesajı Göster
    skystar hd2 den bu karta terfi etmek için iyi bir neden va mıdır?

birde fiyatı 80$ altında olduğından gümrük vergisi vs.. yok dimi?
    işin aslını en basit olarak söyleyim teknik bilgi olarakta verecem bir edet kart almak istedik başka kartta eyer bulsaydım istanbulda alacaktım yani alıp geçecektim en fazla 5 dakkamı bile almayacaktı bu tv kartı skystar usb hd dir fakat bulamadım parası önemli değildi bunuda belirteyim kartları bulmak sorun bu kartı ybs 6982 yi 8 psk ,16 apsk,32 apsk olduğu için blint scan olduğu için aldım birde bir kaç kanalda soprun vardı o sorunuda çözmek için en önemlisi transponder bulmak için kanal listeleri sağlam vermek için işin aslı budur bana maliyeti 320 tl gibidir yanlış hatırlamıyorsam esasen bu tbs nin profosyonel olan tbs6983 de alabilirdim fakat gerek görmedim yeterli olduğu için bunda kararımı verdim aldım geçtim gümrük yok onu söyleyim paket kapalı olarak aldım her hangi bir yırtılma kesilme yok bukadar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

işin aslını en basit olarak söyleyim teknik bilgi olarakta verecem bir edet kart almak istedik başka kartta eyer bulsaydım istanbulda alacaktım yani alıp geçecektim en fazla 5 dakkamı bile almayacaktı bu tv kartı skystar usb hd dir fakat bulamadım parası önemli değildi bunuda belirteyim kartları bulmak sorun bu kartı ybs 6982 yi 8 psk ,16 apsk,32 apsk olduğu için blint scan olduğu için aldım birde bir kaç kanalda soprun vardı o sorunuda çözmek için en önemlisi transponder bulmak için kanal listeleri sağlam vermek için işin aslı budur bana maliyeti 320 tl gibidir yanlış hatırlamıyorsam esasen bu tbs nin profosyonel olan tbs6983 de alabilirdim fakat gerek görmedim yeterli olduğu için bunda kararımı verdim aldım geçtim gümrük yok onu söyleyim paket kapalı olarak aldım her hangi bir yırtılma kesilme yok bukadar
    Tbs6983 almanız sadece yetmezdi sisteminizin bunu desteklemesi gerekirdi 4 tunerden gelen transponder streamini aynı anda kayıt edecek yada izleyecek veya farklı işlem yapabilmeniz için en az 16 gblık ram güçlü ekran kartı işlemcinin i7 keza anakartında ortann biraz üst seviyesinde olması gerek yoksa 4 tuner ne işe yarar siz pcnizde 2 tunerden aynı anda bütün kanalları açın bakalaım ne olucak transponderdaki kanallar şifresiz olması gerek yoksa çöğu şifreli 1-2 şifresiz kanalın olduğu frekasnlardan bahsetmiyorum arap uydularında ya nilsatta yada badrda deneyebilirsiniz...
    Düzenleyen DSX6010 : 29-03-2016 at 16:59

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    Tbs6983 almanız sadece yetmezdi sisteminizin bunu desteklemesi gerekirdi 4 tunerden gelen transponder streamini aynı anda kayıt edecek yada izleyecek veya farklı işlem yapabilmeniz için en az 16 gblık ram güçlü ekran kartı işlemcinin i7 keza anakartında ortann biraz üst seviyesinde olması gerek yoksa 4 tuner ne işe yarar siz pcnizde 2 tunerden aynı anda bütün kanalları açın bakalaım ne olucak transponderdaki kanallar şifresiz olması gerek yoksa çöğu şifreli 1-2 şifresiz kanalın olduğu frekasnlardan bahsetmiyorum arap uydularında ya nilsatta yada badrda deneyebilirsiniz...
    tek bu resime bak ve sana site veriyorum tbs6983 dür geri kalan yazıları için zaten yazmama gerek yok hepsi yanlış bilgi araştırma yapmadan gelip buraya sadece yazıyorsunuz resmin üzerindeki model nosunada bir bak sana başka bir şey yazmak istemiyorum sana bir soru sorsam ne olduğunu dahil anlamazsın sadece gülüyorum sizin yazdıklarınıza biraz araştırma yapın öyle gelin yazın işin aslı yukardaki konu sizin yazdıklarınız ile hiç bir alakası yok

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

tek bu resime bak ve sana site veriyorum tbs6983 dür geri kalan yazıları için zaten yazmama gerek yok hepsi yanlış bilgi araştırma yapmadan gelip buraya sadece yazıyorsunuz resmin üzerindeki model nosunada bir bak sana başka bir şey yazmak istemiyorum sana bir soru sorsam ne olduğunu dahil anlamazsın sadece gülüyorum sizin yazdıklarınıza biraz araştırma yapın öyle gelin yazın işin aslı yukardaki konu sizin yazdıklarınız ile hiç bir alakası yok

Sizin bahsettiğinize karşılık yazdım sisteminiz resimden anladığım kadarıyla i3lü yani 4 tunerli alsaydınızda kartın tam yeteneklerinden yararlanamıyacaktınız hatta bu kartın bile sağladığı 2 tunerden transponder akışını sisteminiz taşıyamaz aynı anda o kadar tv kanalını açabilip açamıyacağınızı kontrol edin derim...bence sisteminiz ağırlaşıcaktır...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

Bende tbs 6983 kart var i7 işlemci sorunsuzca izliyorum. :)

Düzenleyen emin : 30-03-2016 at 18:24

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emin Mesajı Göster
    Bende tbs 6983 kart var i7 işlemci sorunsuzca izliyorum. :)

Konuyu anlamamışsınız i7 değil çok daha ilkel işlemcilerlede yayınlar seyredilir , mesele dvbdream gibi playerlarda yada linux üzerinde özel yazılımlarla tpdeki tüm içeriği aynı anda seyretmekten bahsediliyor ...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

ben konuyu anlıyorumda konuda her yazınız bir başka sorudur her hangi bir sorun yok pip ile de olur isterseniz 4 tüner ilede olur ne şekilde nasıl isterseniz aypi tv üzeri atığınız kanallarda olur komple transponderde kaç kanal varsa çalışır bunlar şuan için bilinen veya verilen bilgiler değildir yıllar önce yaptığımız yapılan sistemlerdir sizin tahmin edemediğiniz şekillerde test ediyoruz emin arkadaşım sizden çok çok daha üst seviye bilgi sahibidir boş adamlar size cevap vermiyor server 2012 r2 ile dvbdremi çalıtıran kişilerden 1 ridir ve bunu dvbdreame veren kişidir bunu ben ve emin arkadaşım yapmıştır dvbdreamde şu yazıyı iyi okuyun alta verdim azimli nikli olarak dvbdreamde dir

v2.8 (27 2015 Aralık) • TBS 6910 DVB-S / S2, TBS 6909 DVB-S / S2, TBS 5520, TBS 6204 DVB-T / T2, TBS 6902 DVB-S / S2, TBS 6522 DVB-C, DVB-S / S2 DVB için destek eklendi T ISDB-T, 6903 DVB-S / S2, TBS 6514 DTMB, TBS 6522 TBS
    • PLP Astrometa DVB-T2 için destek (deneysel)
    • EPGPlus ayarlarında eklenen "Çık EPG kanal değişikliği" seçeneği
    • EPG Önbellek artık otomatik olarak bir kaç saatten fazla EPG olayları eski siler
    • * Windows Server sistemlerinde (2012-2016) DVB Rüya çalıştırmak yapamıyorsanız, aşağıdaki BDA yama yüklemeyi deneyin ( win2008_bda.zip , azimli tarafından sunulan)
    • * Kayıtlı kullanıcılar kayıtlı kullanıcılar alanı ve oturum açma kimliği / geçiş kullanarak DVB Rüya güncellemeniz gerekir. Aksi takdirde deneme sınırlamaları olacak
    Düzenleyen NEXX45 : 31-03-2016 at 00:06

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

ben konuyu anlıyorumda konuda her yazınız bir başka sorudur her hangi bir sorun yok pip ile de olur isterseniz 4 tüner ilede olur ne şekilde nasıl isterseniz aypi tv üzeri atığınız kanallarda olur komple transponderde kaç kanal varsa çalışır bunlar şuan için bilinen veya verilen bilgiler değildir yıllar önce yaptığımız yapılan sistemlerdir sizin tahmin edemediğiniz şekillerde test ediyoruz emin arkadaşım sizden çok çok daha üst seviye bilgi sahibidir boş adamlar size cevap vermiyor server 2012 r2 ile dvbdremi çalıtıran kişilerden 1 ridir ve bunu dvbdreame veren kişidir bunu ben ve emin arkadaşım yapmıştır dvbdreamde şu yazıyı iyi okuyun alta verdim azimli nikli olarak dvbdreamde dir

v2.8 (27 2015 Aralık) • TBS 6910 DVB-S / S2, TBS 6909 DVB-S / S2, TBS 5520, TBS 6204 DVB-T / T2, TBS 6902 DVB-S / S2, TBS 6522 DVB-C, DVB-S / S2 DVB için destek eklendi T ISDB-T, 6903 DVB-S / S2, TBS 6514 DTMB, TBS 6522 TBS
    • PLP Astrometa DVB-T2 için destek (deneysel)
    • EPGPlus ayarlarında eklenen "Çık EPG kanal değişikliği" seçeneği
    • EPG Önbellek artık otomatik olarak bir kaç saatten fazla EPG olayları eski siler
    • * Windows Server sistemlerinde (2012-2016) DVB Rüya çalıştırmak yapamıyorsanız, aşağıdaki BDA yama yüklemeyi deneyin ( win2008_bda.zip , azimli tarafından sunulan)
    • * Kayıtlı kullanıcılar kayıtlı kullanıcılar alanı ve oturum açma kimliği / geçiş kullanarak DVB Rüya güncellemeniz gerekir. Aksi takdirde deneme sınırlamaları olacak
    Bu yazdıklarınız çok boş sistemnizi gücü dediğiniz 4 tunerli kartı taşırmı taşımazmı önce buna bakmalısınız badr uydusunda örneğin şifresiz ve hd kanalın çok olduğu bir tpde bütün kanalları aynı anda açmayı deneyin dvbdreamin pip özelliğinde...

New Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2016
    Mekan
    77 Yalova
    Üye No
    619626

Görüntü kalitesi çok iyi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    Bu yazdıklarınız çok boş sistemnizi gücü dediğiniz 4 tunerli kartı taşırmı taşımazmı önce buna bakmalısınız badr uydusunda örneğin şifresiz ve hd kanalın çok olduğu bir tpde bütün kanalları aynı anda açmayı deneyin dvbdreamin pip özelliğinde...
    abim daha hiç bir bilgin yok 2 tünerli kartı 4 tünerli diye yazıp duruyorsun araştır biraz yukarda sana resim atıyorum 2 tünerli diye sayfasını atıyorum 2 tünerli diye boş boş yazıp durma ihtiyacı olan kişiler var yardım destek veriyorum senin yaptığın nedir açık yazda cevaplayalım konuyu maffetmekmi yani derdin ne

21. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı