Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: uydunet garip hız problemi

Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    23405

uydunet garip hız problemi

merhaba arkadaşlar,

uydunet bağlatalı yaklaşık 2 hafta oldu. Son 1 hafta garip bir şekilde akşam 8den gece 2ye kadar 25mbit olan hızım 2mbit'lere düşüyordu. Kablolu kablosuz farketmiyor hız düşük görünüyordu, zaten kullanımda da hız düşüklüğü belli. Her neyse, durumu teknik ekibe ilettim 5 saatlik test yapmamız gerekiyor vs.. dediler.

Evim dubleks alt kata ve üst kata tek kablo ile kablo tv geliyor. üst katta sadece modem var ve modem ile duvardaki hat arasında uydunetin taktığı sinyal kuvvetlendirici splitter cihaz var. alt katta ise kablo arada herhangi bir splitter olmadan teledünya hd kutuya bağlı.

sorunun bundan kaynaklanabileceğini düşünüp teledünya cihazın fişini çektim, hız doğrudan 25mbit'lere fırladı, açınca yine 2mbit'e düştü. 8den gece 2ye kadar düşmesinin sebebi de, abim akşam işten gelip o saat aralıklarında tv izliyor.

sorunu bulmuş bulunmaktayım. peki bunu nasıl çözeceğim? üst katta bulunan modem önündeki splitterdan bir tane de alt katta hd kutu ile kablo arasına mı takmalıyım? Yoksa üst kattan aşağıya splitterin tv kısmından kablo mu çekmem gerekiyor? açıkçası duvar vs.. delmek istemiyorum, tesisat içerisinden de geçmez kablo.

eğer ek bir splitter ile halledebiliyor isek nereden temin edebilirim bu splitteri? normal uydu marketlerde satılanlar iş görür mü?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Sorunu nasıl çözebileceğinizi bilmiyorum ama bu tür splitterlar elektronik marketler ya da bilgisayar malzemesi satan yerlerde kolayca bulunabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    601193

modem frekansını değişitr

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2016
    Mekan