Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: win 10 da cözülmeyen kalavye soeunu

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    364099

win 10 da cözülmeyen kalavye soeunu

Mrb arkadaslar elimde casper via T9w win 8 li tablet vardı win 10 a yukselttim dokunmatik klavye boyu köçücük oldu serviste win 8 e geri döndürdüler sorun cözüldü 1 ay sonra yeniden 10 yukledim yine aynı sorun devam etti kaç tane bilgisayarcıya götürdüysem sorunu çözemediler ayarlardada böyle bir secenek yok win 8 e dönmem gerektiğini söylediler bu durumda tekrar servise gitmesi gerek bu sorunla karşılaşan var mıdır? oysa win 10 nun kamera sistemi ve diger aygıtların yönetimi çok mukemmel tek sorun klavye yardımlarınız için teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hilal7 Mesajı Göster
    Mrb arkadaslar elimde casper via T9w win 8 li tablet vardı win 10 a yukselttim dokunmatik klavye boyu köçücük oldu serviste win 8 e geri döndürdüler sorun cözüldü 1 ay sonra yeniden 10 yukledim yine aynı sorun devam etti kaç tane bilgisayarcıya götürdüysem sorunu çözemediler ayarlardada böyle bir secenek yok win 8 e dönmem gerektiğini söylediler bu durumda tekrar servise gitmesi gerek bu sorunla karşılaşan var mıdır? oysa win 10 nun kamera sistemi ve diger aygıtların yönetimi çok mukemmel tek sorun klavye yardımlarınız için teşekkürler
    w8li tabletleri(casper) yükseltmeden kullanmak galiba en mantıklısı..bende iki kere servise gönderdim şuan hala serviste..servisi arayıp w8.1 yüklemelerini söyledim..bekliyorum..
    bana göre w10 u kaldıramıyor..hatta kameramda yok olmuştu.

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    364099

aslında tum driverleri kursaydın herşeyin win 8 e göre çok daha guzel oldugunu görurdun win 10 nun en guzel tarafı kamera fotolar geniş çekiliyor HD video kayıt özelliği var dokunmatik cihazlar için 10 birebir ve kontrollu bir sistem ben kullanmaya devam ediyorum klavye sorunu bir gun cözerler mutlaka

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    364099

bu sorunu çözdum
    regedit ten scaling adında bir anahtarla çözdüm aynı sıkıntı yasayan olursa geniş acıklarım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hilal7 Mesajı Göster
    aslında tum driverleri kursaydın herşeyin win 8 e göre çok daha guzel oldugunu görurdun win 10 nun en guzel tarafı kamera fotolar geniş çekiliyor HD video kayıt özelliği var dokunmatik cihazlar için 10 birebir ve kontrollu bir sistem ben kullanmaya devam ediyorum klavye sorunu bir gun cözerler mutlaka
    iki adet w10 prof.yüklü PC kullanıyorum..tablettede denemek istedim amma hevesim kursağımda kaldı..w10 iş.sistemi yabancısı değilim.ilk yayımlandığından beri kullanıyorum....
    çok önemli bir hatırlatma:onarımdan sonra gönderilen cihazda önemli not düşmğşler vede tekrar tekrar:CİHAZ ŞARZDA İKEN SAKIN KULLANMAYIN..arkadaşlar belki uyarıyı görüp uygularlar...kolay gelsin...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

Arkadaşlar ben işletim sistemi olarak yaklaşık 3 aydır win10 pro kullanıyorum, ama win 10 henüz tam anlamıyla kullanıcıyla kucaklaşması için henüz maalesef hazır değil. yaa herhangi bir kalsör içindeyken sayfanın sürekli yenilenmesi, klavye sorunu, en önemli sorunlardan biriside sistem dosyalarının çok eksik olması. ben win 10 içinde kke programını çalıştıramadım. güncelleştirme yapmıyor, sıkıntı çok artık program yetersizliğine son diyorum ve yarın sabah erkenden win 8.1 yükleyecem kullandığım Windowsta bütün güncelleştirmeler mevcut kafada rahat yeter gayri diyorum.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2009
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Üye No
    499837

klavye sorununu yabancı bir siteden bakarak hallettim. Şu kodu not defterinde .reg uzantısı ile kaydedip çift tıklayarak çıkan soruya "evet" deyin.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Scaling]
    "MonitorSize"="8.9"

Hata alırsanız regedit'e girip
    HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE-Microsoft-Windows-CurrentVersion-Explorer sırasını izleyin. Explorer'a sağ tıklayıp yeni anahtar oluşturun ve ismine "Scaling" deyin. "Scaling"'e sağ tıklayıp yeni dize oluşturun. Dize ismi "MonitorSize" veri değeri ise 8.9 olsun.

alıntıdır arkadaşlar denedim işe yaradı çok basit
    Düzenleyen greghile : 04-12-2015 at 10:41

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    364099

arkadaşlar dokunmatik bir cihaz için win 10 win 8 e göre kat be kat çok daha iyidir ancak windows maalesef dokunmatik ekran için kullanışlı bir işletim sistemi yayınlamakta çok geride win 10 un kasım güncellemesinide yukledim tablet için henüz yetersiz tek iyi tarafı android benzeri bildirim merkezinin olması

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı