Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Multiboot-open multiboot

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

New Icon26 Multiboot-open multiboot

arkadaşlar şu an solo se için stabil çalışan blackhole 2.1.7 blackhole open multiboot tur open multiboota solo2 zero veya duo2 yazılım veya backup kurmaya kalkmayınız vakit kaybından başka birşey olmaz
    openmultiboota remzi abinin backup larını yeniden ziplameniz gerekebilir. hatta bazı ham yazılımlarıda yeniden ziplemeniz gerekebilir.
    Amacım benim gibi bu işle uğraşmayı sevenler için vakit kaybı yaşanmaması içindir.openmultiboota solo se için verilen bütün imag lar sorunsuzca kurulmakta ve gayet stabil çalışmaktadır.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2015
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    615436

Allah kolaylık versin.Bende vu solo se yi ilk aldığımda böyle sorunlar yaşamıştım.Bir türlü nedenini çözememiştim.
    Vu zerode her şey tıkır tıkır çalışıyor.Yazılımla ilgili ama güzelim cihaza yazılım yapanlardan bir el atan olmadı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Remzi ustayla ben bu işe el attık abi inşallah spa yı düzelteceğiz.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    327098

aykutadar kardeş vodo solo se cihazı yeni aldım dm8000 kullanıyordum multibot sorunsuzdu vodo solo se spa remzi ustanın pekabını kurdum zipli dosya nasıl olacak sıkıştılarakmı atılacak nasıl anlatırmısın

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

evet şöyle bahsedeyim bazı backup yapan arkadaşlar backubu winzip olarak sıkıştırmamış olabilirler sen backubu indir zipden aç dosya şekli
    yine vuplus>>solose >> ve dosyalar şeklinde olacak iç içe ve bazen açtığımız zipli dosyalarda çift vuplus klasörü olabilmekde sen dediğim gibi açılmış tek vuplus klasörünü winrar değil winzip kullanarak sıkıştır ve MbootUpload kılasörüne atıp işleme başlayabilirsiniz meboot ve multiboot kurulum klavuzları var onlarıda gözden geçirebilirsin.

Düzenleyen memorist : 18-10-2015 at 20:44

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    327098

abi anladım sag olasın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

Open atv 5.1 var remzi ütadın backup'ı bunun üzerinden multiboot kurabilirmiyim ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    327098

evet kurabilirsin ben kurdum mükemmel calışıyor ve acılışta hangi imajda acabiliyorsun:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi astim Mesajı Göster
    evet kurabilirsin ben kurdum mükemmel calışıyor ve acılışta hangi imajda acabiliyorsun:ok:
    ham openatv 5.1 ' emi kurayım yoksa remzi'nin imajına kurarsam çalışır mı ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2007
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    327098

remzi ustanın hazır pekabını yükle flaşa sonra usbyi formatla kur tamamdır

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

üstadlar konuları inceledim tam net anlayamadım bu nedenle biraz net bilgiye ihtiyacım var.
    vu solo se v2 epeydir open atv 5.1 remzi beye ait backup kullanıyorum.
    16 gb usb var ve mounth lu olarak arkada takılı duruyor.
    şimdi benim yapmak istediğim usb üzerinden birden fazla yeni paylaşılan backupları kullanmak.
    hangi imaj-backup flash da kurulu iken usb üzerinde hangi backupları çalıştırabiliyoruz. openvix-openpli-blackhole-openatv-vti gibi
    1-flashda önce imaj kurdum sonra backup kurdum örnek open atv backup kurulu iken usb ye flash da olduğu gibi önce imaj sonra backup lar atılmaz sanırım yani openatv flash da iken usb ye örnek openvix 4.0 imaj mı backup dosyası mı atılacak multiboot anlamı yine örnek openatv üzerinde iken açılış seçeneği çıkacak ve ben oradan uygun olan backup ı seçtiğimde boot işlemini o backup üzerinden mi yapacak.
    2- bazı anlatımlar çok eskiden kalmış yeni imajlar ve paylaşılan backupları olduğundan ben de sorunsuz olarak çalıştırıp backup paylaşan arkadaşların backuplarını kullanmak istiyorum.
    3- aynı usb içinde diğer backuplar vs. dururken mounth işlemi yapabiliyormuyuz ıptv-ve diğer linkleri izlerken flash hafızasına yük binmemesi adına yapılacak farklı bir işlem var mı

teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2008
    Mekan
    51 Niğde
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    445163

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi jettthasan Mesajı Göster
    üstadlar konuları inceledim tam net anlayamadım bu nedenle biraz net bilgiye ihtiyacım var.
    vu solo se v2 epeydir open atv 5.1 remzi beye ait backup kullanıyorum.
    16 gb usb var ve mounth lu olarak arkada takılı duruyor.
    şimdi benim yapmak istediğim usb üzerinden birden fazla yeni paylaşılan backupları kullanmak.
    hangi imaj-backup flash da kurulu iken usb üzerinde hangi backupları çalıştırabiliyoruz. openvix-openpli-blackhole-openatv-vti gibi
    1-flashda önce imaj kurdum sonra backup kurdum örnek open atv backup kurulu iken usb ye flash da olduğu gibi önce imaj sonra backup lar atılmaz sanırım yani openatv flash da iken usb ye örnek openvix 4.0 imaj mı backup dosyası mı atılacak multiboot anlamı yine örnek openatv üzerinde iken açılış seçeneği çıkacak ve ben oradan uygun olan backup ı seçtiğimde boot işlemini o backup üzerinden mi yapacak.
    2- bazı anlatımlar çok eskiden kalmış yeni imajlar ve paylaşılan backupları olduğundan ben de sorunsuz olarak çalıştırıp backup paylaşan arkadaşların backuplarını kullanmak istiyorum.
    3- aynı usb içinde diğer backuplar vs. dururken mounth işlemi yapabiliyormuyuz ıptv-ve diğer linkleri izlerken flash hafızasına yük binmemesi adına yapılacak farklı bir işlem var mı

teşekkürler
    arkadaşım burda resimli anlatılmış
    umarım işine yarar

bakarak yaparsın umarım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

teşekkürler bu bilgiler eski,
    güncel bilgi lazım dediğim gibi orada da epey atıl kalmış konu sonra birkaç yazı var ama yine atıl.
    yukarıda yazdıklarıma güncel cavap arıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi jettthasan Mesajı Göster
    teşekkürler bu bilgiler eski,
    güncel bilgi lazım dediğim gibi orada da epey atıl kalmış konu sonra birkaç yazı var ama yine atıl.
    yukarıda yazdıklarıma güncel cavap arıyorum.
    Flasha openblackhole 01 veya 2.1.7 kur eklentilerden openmultibotu indir kur sonra sadece solo se ve se v2 için olan back up ları yeniden ziple isim düzgün olsun sonra ftp ile cihaza bağlan openmultiboot upload klasörü içine ziplediğin back up veya ham image ı gönder eklentilerden openmultiboota gir ve instal et daha sonra cihaz sana yol gösterecektir kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykutadar Mesajı Göster
    Flasha openblackhole 01 veya 2.1.7 kur eklentilerden openmultibotu indir kur sonra sadece solo se ve se v2 için olan back up ları yeniden ziple isim düzgün olsun sonra ftp ile cihaza bağlan openmultiboot upload klasörü içine ziplediğin back up veya ham image ı gönder eklentilerden openmultiboota gir ve instal et daha sonra cihaz sana yol gösterecektir kolay gelsin.

üstad teşekkür ederim bilgiler için,
    buradan şunu mu anlamam gerekiyor, usb üzerinden imaj- back up multiboot kullanabilmem için bazı imaj ya da back up ları özellikle mi kurmam gerekecek, yani her yazılım ile multiboot yapılamıyor sanırım. bende openatv 5.1. var ve eklentilerde de openmultiboot var, elimde ki back up open atv üzerinden multiboot yapılamıyor mu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Ya şimdi olur belki ben sanki openpli kuramadım diye hatırlıyorum sen bir dene olnası lazım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    76064

Ben zero kullanıyorum open atv de openmultibootu kurdum ancak yükleme yapamadım benim alışkın olduğum ve en stabil olduğunu zannettiğim flash a open spa kurmak ve oradan multiboot u kullanmak

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    41481

aslında benim gibi cok acemi ve solo se v2 si olan kişiler için biri resimli adım adım bir klavuz hazırlasa nasıl dua alır varya inanın çok makbule geçer bende bu konuyu merak ediyorum yapmak istiyorum ama anlatılan konu biraz eski birçok sey yazılmıs inanın anlayamıyourm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Zeroda süper çalışan multiboot solo se de düzgün çalışmıyor malesef solo se ye openmultiboot kuracaksınız .

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi idefixtr Mesajı Göster
    aslında benim gibi cok acemi ve solo se v2 si olan kişiler için biri resimli adım adım bir klavuz hazırlasa nasıl dua alır varya inanın çok makbule geçer bende bu konuyu merak ediyorum yapmak istiyorum ama anlatılan konu biraz eski birçok sey yazılmıs inanın anlayamıyourm
    Eskiyen neki ? mantık aynı idefixtr.

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık