Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 19 mesajdan 1 ile 19 arası

Konu: digiturk samsung uhd color ayarı

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

New Icon22 digiturk samsung uhd color ayarı

48ju6570 tv de dsmart cihazımı hdmi 1 den bağlayıp görüntü ayarlarından hdmi uhd color açık konuma getirdiğimde renkleri uhd gibi gösteriyor ancak aynı şeyi digitürk cihazıma bağladığım zaman uhd hdmi color açık iken görüntü gelmiyor kapadığım zaman ise görüntü geliyor.Hem samsung hem digitürk ile görüştüm yardımcı olamadılar.Herhangi bir ayar yapmam lazım mı? Yoksa digitürk cihazından bu ayar aktif olmuyormu?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    532651

Samsung 55hu7500 digirurk plus iq ile aynı ayarı yaptım görüntü geldi ama ses gelmedi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

neden oluyor bir fikrin var mı?

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

Merhabalar, KaanUs arkadaş bende Samsung 40JU6570 tv aldım, memnun değilim, yandan bakıldığında görüntü beyazlıyor en iyi görüntü dadece karşısından bakıldığında elde ediliyor, karşıdan da baksak yinede tv nin beyaz ışığı gözü yoruyor, bundan önceki tv LG böyle bişisi yok 180 derece acıda bile aynı renk ve görüntü, sizce benmi alışamadın yoksa sorunmu var
    bir diğer sorum bu uhd renk olayı gerçekten işe yarıyromu denemeye değermi
    Şimdiden teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

kardeşim hangi açıdan izlersem izleyeyim öyle bir sıkıntım olmadı özel olarak denedim renklerde hiçbir sıkıntı yok renk ayarlarını filan güzel bir şekilde ayarlamayı dene
    digiturkün kutuyu değiştiler sorun çözüldü

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

KaanUs Kardeşim ozaman benim tv de sorun var tv ye yandan bakılmıyor ekran parlıyor, normal seyirde bile görüntü güzel olsa bile ekrandaki muazza ışık gözü yoruyor, kontrast ayarlarıyla falan oynasan dahi sanki düzeldi diyosun ama aynı, özellikle ekranda beyaz objeler bol ise gözü çok yoruyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

Birde digitürk kutusunu hdmi uhd color uapmayı deneyince geçersiz fonksiyon diyor, diğer cihazlarda sıkıntı yok

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

sen servisle görüş kardeşm dünya para veriliyor.İlgilenceklerini düşünüyorum.Digitürk dün servis geldi bir tane ufak bir kutu taktılar son çıkan kutuymuş ozaman sorun kalmadı

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

Geldi servis ilk önce yok bir şey dedi, sonra ben üsteleyince kabullendi, daha önce böyle birey başına gelmemiş, resim falan çekti kore ye gönderilcekmiş resimler falan filan, nasıl bir can sıkıntısı içindeyim bir bilseniz, geri iade yi de deneyeceğim, Resimlere rica etsem bir baksanız, İlk resimdeki soldaki zuhal topala, ikinci resimdeki soldaki zuhal topal arasındaki renk farkına bir bakarmısınız, azıcık acı değişince renk değişiyor, Şimdi bu sorun değilmi ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

Servis sorun olmadığına karar verdi :(

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    532651

Hocam teknik olarak lg paneller ips olduğu için yan taraflardan renk bozulmazama siyah kalitesi çok düşüktür. Samy panellerde ips değildir açılardan renk değişir ama kontrast ve siyahlar üst düzeydedir. Canını sıkma kardeşim zaten curve tvler karşıdan izlenir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

bütün samsung curvedlerde var ama karşıdan izleyecek şekilde yerleştirirsen sorun yaşamazsın

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

KaanUs kardeşim, vatanbilgisayarı da samsungu da verdim tüketici mahkemesine, Dün vatanbilgisayara gittim tüm curvedlere hatta bizim tv yide uzunca kanal değiştirerek kontrol ettik; hiç bir sorun yok, karşıdan neyse yandan da görüntü aynı... Benim azım yandı, Sizlerede tavsiyem, Abi gidin Vestel bayine alacağınız tv yi çıkarttırın kutusundan bir güzel inceleyin beğenirseniz alın, Budur abi satış...

KaanUs kardeşim, digitürk cihazı değiştirdi sorun çözüldü demişsin, nasıl bir cihaz yenimi çıkmış model numarasını paylaşırsan sevinirim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    60 Tokat
    Üye No
    49834

kardeşim vatanda filan yayın yapılan görüntüler o tvlerde çoğu 4k ondan dolayı pek belli olmuyor.Ben aldığım an orada bağlatıp kontrol etmiştim görmemiştim.Zaten evde 4k video ile denediğimde bu renk farkı farkedilmiyor ancak hd uydu yayını kanallarda bu problem çıkıyorki oda çaprazdan izlersen belli oluyor.Tv'nin karşısına yan otursan dahi farkedilmiyor.Senin durumda tv'nin boyutunun ufak olmasıda etkili olabilir .Benim oda küçük tv büyük olduğu için sıkıntı yaşamadım.Digiturk'ün cihazı içinde eve geçince mesajla bildiririm.

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14511

Bende samsung 65ju7500 var bunda hdmi uhd color aktif ettiğimde göstermiyordu bende sagem kutusundan görüntü ayarlarından yuv u RGB ye çevirdim o zaman görüntü geldi fakat ses gelmiyor. Bu sorunu çözen oldumu yardımlarınızı rica ediyorum.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2016
    Mekan
    05 Amasya
    Üye No
    618265

Sorunun kaynağı Digitürk Receiverlar HDPC korumalıdır. Ayarı UHD tipine aldığınızda Digitürk Televizyonu medya oynatıcısı gibi algılıyor ve direkt görüntüyü kesiyor. Digitürk HDPC korumasını kaldırmıyor ve kaldırmadığı sürece bu bu şekilde devam edecek yapacak birşey yok.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567362

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Amasya Radyo Tv Mesajı Göster
    Sorunun kaynağı Digitürk Receiverlar HDPC korumalıdır. Ayarı UHD tipine aldığınızda Digitürk Televizyonu medya oynatıcısı gibi algılıyor ve direkt görüntüyü kesiyor. Digitürk HDPC korumasını kaldırmıyor ve kaldırmadığı sürece bu bu şekilde devam edecek yapacak birşey yok.
    Görüntüde sorun yok ses de sorun var

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14511

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Amasya Radyo Tv Mesajı Göster
    Evet görüntü var ama ses yok

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14511

Yan odada 9504hd var onu salondaki tv ye taktım onda ses geliyor sorun sagemde zira 9504hd de gelişmiş ses ayarları varken sagemcom da ses ile ilgili hiçbir ayar yok ben ümidi kestim bu cihazdan ses gelmiyor bakalım 4k kutular gelince ona geçip bu sorundan kurtuluruz inş.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı