Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: tüm sistemin yanması

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    283932

tüm sistemin yanması

hayırlı bayramlar 4 dairelik bir binada bir yılda yaklaşık 6 defa 4 lü lnb iki çanağında yandı ayrıca uydu alıcıları disegcler defalarca değiştirdim değişik markalar taktım bütün sistemi her seferinde değiştiriyorum sıfırdan makinalar dahil değişti gene aynı arıza veriyor ben kontrol ettiğimmde birşey bulamadım belki elektrik kaçağı vardır diye elektrikçi çağırıldı yeniden topraklama hattı yenilendi ama gene tüm sistem yandı nedir bu arızanın sebebi bir yerden elektrik kaçağı var ama tespit edilemiyor başına gelenler neler yaptılar nasıl baş edebiliriz

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22669

Bu durumda aklıma kablo geliyor. Ben olsam birde bütün kabloların ucundaki f konnektörleri söküp kablolarda kısa devre varmı kontrol ederim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22669

Bir de aklıma şu geldi. Bulunduğunuz yer İzmir olarak görüyorum bu durumda sıcak ve güneşi bol bi memlekette yaşıyorsunuz. Acaba kullandığınız çanak antenin boyası parlak mı yani güneşi ayna gibi yansıtıyorsa bu durumda lnb nin fazla ısıdan dolayı fazla uzun ömürlü olmaması çok doğal bi durum olur. Bu sebepten dolayı çanaklar güneş ışığını yansıtmayan mat boyalar ile boyanır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Hiççç kafanızı yormayın maalesef binanızda elektrik kaçağı mevcut,gelişmiş aletlerle iyice bir ölçüm yapabilen bir usta bu işi halleder...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    283932

arızayı bulduk galiba prizlerden bir tanesinde kaçak vardı şimdilik iptal edildi ve sağlam bir usta getirmesini söyledim ayrıca o evin hattını tamamen bağımsız yaptım bina harici birde öyle deneme yapılacak ayrıca sıfırdan yeni kablo kaliteli olan ile yenilendi
    Düzenleyen xxakrep : 27-09-2015 at 01:38

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2013
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    591226

geçmiş olsun aslında çok basit önlemler alabilirdiniz atıyorum en yukarda lnbye giren yeri elektirik varmı yokmu diye ölçü aletiyle 5 dakikada ölçseydiniz böyle bir sorununuz olmazdi yinede geçmiş olsun

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı