Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Vodafone Süpernet Telefonsuz ADSL

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    56240

Vodafone Süpernet Telefonsuz ADSL

TT telefon hattımı ve TTNet internet hizmetini kapattırıp, Vodafone Süpernet Telefonsuz nete geçmeyi düşünüyorum.
    Sonraki ay, TT'den fatura kesilmemesi için, TT hizmetlerimi hangi tarihlerde iptal ettirmeliyim?

Vodafone telefonsuz internet fiyatı: 49.90 TL. Bu tarifeyi kullananlar varsa, bilgi verebilirler mi? (Bildiğim kadarıyla telefon hattı için 10 TL ek masraf oluyor) Nedir bu işin doğrusu?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Telefon için 10 lira kesildiği de yok kesinlikle, telekom yeni yıl kampanyalarında 49,9 a herşey dahil diye her yerde Hasan Kaçan ile bangır bangır gördüğünüz üzere reklam yapıyor ama sitelerine girip ayrıntılarına baktığınızda 18 lira yalın adsl ücreti bu kampanya kapsamında 12 lira alınacaktır diyor, Vodafone supernet artı 10 gb bonus akk ile beraber 60 gb 16 mb hız paketli interneti bu ücreti istemeden size sunuyor ve hızınız her daim 3 mb akk aşılınca garanti, telekom burada da cinlik yapmış akk dolduktan sonra inilecek hızın değiştirme hakkı tarafımızca saklıdır diyor ilerisi için yani anlayacağınız 3 mb hız kesinlikle garanti edilmiyor, anlayan anladı onu.
    BAğlantı ücreti yalın adsl geçiş ücreti tarzında hiçbir ekstra kurulum ücreti de yok.
    Tek sıkıntı biraz geç bağlanması ve işlemlerin uzun sürmesi.
    Bu biraz da sizin şansınıza bağlı bir hafta içerisinde Vodafone supernet internetiniz aktif de olabilir ya da benim gibi uzunca bir süre de bekleyebilirsiniz ama eninde sonunda internetiniz aktif oluyor.
    Atyapı zaten ttnet olduğundan hiç düşünmeden bu kampanyadan yararlanmanızı tavsiye ederim.
    Kampanya en son geçtiğimiz yıl 31 Ağustos da bitmişti ama yoğun talep üzerine tekrar tekrar uzatılarak bu zamana kadar devam ettirildi.
    Bulunduğum bölgede superonline fiber olmasına rağmen tahhütü biten çoğu kişi hiç beklemeden millet deli gibi Vodafone supernernete geçiyor.
    Şu an için ben çok memnunum ve herkese tavsiye de ederim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-12-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    587750

[QUOTE=alimaka;9152536]TT telefon hattımı ve TTNet internet hizmetini kapattırıp, Vodafone Süpernet Telefonsuz nete geçmeyi düşünüyorum.
    Sonraki ay, TT'den fatura kesilmemesi için, TT hizmetlerimi hangi tarihlerde iptal ettirmeliyim?

arkadaşım ttnet tam bir düzenbaz,bende ttneti bıraktım vodafona gectim.ve gayet memnunum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

[QUOTE=whiteman34;9241649]
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alimaka Mesajı Göster
    TT telefon hattımı ve TTNet internet hizmetini kapattırıp, Vodafone Süpernet Telefonsuz nete geçmeyi düşünüyorum.

arkadaşım ttnet tam bir düzenbaz,bende ttneti bıraktım vodafona gectim.ve gayet memnunum.
    Değerli Whiteman34 eğer taahhütün bittiyse hemen 28 sinde başvur 1 iki güne kapanması lazım.

Şayet kapanmazsa atıyorum şubata sarktı birkaç gün o günlerin faturası ayın 30 sunda fatura kesim tarihi olduğundan martta ödersin.

Ben de çok memnunum nazar değmesin...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2010
    Mekan
    KKTC
    Üye No
    547503

Şiddetle tavsiye ederim ttnetten kurtulun ve 10Gb fazladan kota veriyor
    bende geçiş yapacağım ama taahhütüm 120 tl üzeri olduğu için 2 ay sonra kısmetse bende vodafone geçiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-12-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    587750

[QUOTE=rapitra;9241759]
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi whiteman34 Mesajı Göster

Değerli Whiteman34 eğer taahhütün bittiyse hemen 28 sinde başvur 1 iki güne kapanması lazım.

Şayet kapanmazsa atıyorum şubata sarktı birkaç gün o günlerin faturası ayın 30 sunda fatura kesim tarihi olduğundan martta ödersin.

Ben de çok memnunum nazar değmesin...
    evet çok ama çok haklısınız. adamlar yazdıklarını inkar ettiler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykiri1 Mesajı Göster
    Şiddetle tavsiye ederim ttnetten kurtulun ve 10Gb fazladan kota veriyor
    bende geçiş yapacağım ama taahhütüm 120 tl üzeri olduğu için 2 ay sonra kısmetse bende vodafone geçiyorum
    Ben turkcell superonline fiberi bırakıp Vodafone Supernet 16 mb 60 gb aknli pakate geçtim şöyle ki Turkcell Superonline bana 10 gb aknli 25 mb paketi 39 liraya veriyorlardı. Ama kazın ayağı göründüğü gibi değil

İnternet de adsl fiber olsun genişbant internet erişim hizmetlerine konuyu her açıdan incelemek şarttır..
    Şöyle ki;

Fiberde iki cihaz üzerinden internete ağa bağlandığınızdan bazen cihazın ip alması 4 dakikadan fazla bile sürmekteydi. Şu an kullandığım tp link 8960n kablosuz modemle cihazı sıfırdan açıp nete bağlanmam yaklaşık 50 ila 70 saniye sürüyor. Turkcell superonline bir de bu yetmezmiş gibi periyodik olarak sizin kotanızı kontrol etmek amacıyla bazen haftada bir bazen 4 - 5 günde bir bağlantınızı koparıp ip numaranızı zorla değiştiriyordu.
    Adslde yanılmıyorsam ay içerisinde tahminen en fazla 4 ya da 5 defa ip numaram değişecek ve netten sistem tarafından bağlantım düşerek yeni bağlantı oluşturulacak.
    Fiber de ay içerisinde 10 defa bağlantımın otomatik olarak gece üçte bazen de 1 de koparıldığını hatırlarım Yani turkcell superonline da en az örneğin bağlantınız ayda 8 defa yenilensin 4 dakikadan 32 dakika nete bağlanmak zorunda bekliyorsunuz adslde ise 4 defa netten kopalım yalnızca 4,5 dakika nete bağlanmak için bekliyorsunuz. Kısaca ayda 27 dakika yılda 27*12:324 dakikanız boşta gidiyor. Anlayacağınız yılda fiberiniz genel arızalar dışında bağlantınız kopmasa dahi beş saat netsiz internetsizsiniz.

Gelelim bir de elektrik sarfiyatına fiber iki cihazla 24 watt elelktrik çekiyor. Adsl de kullandığım modem 9 watt elektrik sarfediyor. Aradaki 15 wattın ilgili cihazlar 24 saat açık durduğundan aylık tüketim farkı yaklaşık 4 lira ila 5 lira arasında değişmektedir. Bu 15 watt küçük bir rakam deyip geçmeyin çoğumuzun evinde kullandığı tasarruflu lambalar örneğin 75 watlık 15 watt elektrik çekip bize bu ışık gücünü veriyor. Bi de düşünün bu lamba günde 24 saat haftada yedi gün ayda 30 gün full açık duruyor. Yani benim kullandığım 39 liralık paket aslında bana 44 lira civarında bir fiyata geliyordu.

Bir başka konu ise tipik Turkcell çakallığı evde bile superonline fiber kabloyu salondan alıp başka bir odaya çekmek için 75 lira aynı sitede başka bir evimde hazır kurulu evin içerisinde kablo bile var yalnızca aktivasyon yapacaklar 100 lira istediler. Bunun başka bir yolu yok mu diyince yeni paket alın yeni taahhüt verin ücretsiz yapalım dediler tam bir şark kurnazlığı anlayacağınız. Oysa ki evimde her odada telefon bağlantısı var istediğim yere modemimi taşırım. Ya da ülkemizde her evde adsl var istediğim yere çok daha uygun nakil ücretiyle adsl hattımı taşıttırırım.

Gelelim turkcell superonline fiberin bant genişliğini sınırlayıcı çalışmalarına. Misal torrent programlarını kullanmayınız yoktur.

Turkcell superonline da u torrent programında sağ alt köşede ağınızın sağlığını bağlantınızın kalitesini gösteren bir sembol vardır. Bu sinyal kırmızıysa bağlantınız hızlı gözükse dahi kalitesizdir.Sarıysa kısmı sorun vardır. Yeşilse sorun yoktur. Turkcell superonline fiber kullanırken bu ikonun yeşil olduğunu hiç hatırlamıyorum. Genelde sabit kırmızı ara sıra sarı. Şu an Vodafone supernette ise tam tersi her daim yeşil sarı yalnızca programı ilk açtığımda oldu. Kırmızıysa hiç olmadı. Bunun kurduğum çok uzaktan ağ bağlantılarıyla da anlıyorum daha önce bağlantı kurup da hiç data gelmeyen deniz aşırı Güney Amerika ve Okyanusya iplerinden şu an Vodafone adslde çok daha iyi data geliyor oysaki sözde Turkcell superonline fiber de nadiren böyle bir durum oluyordu.
    Bir başka can alıcı noktaysa hızın superonline fiber de 3 mb üstünü geçememesi o bant genişliğinde akn den sonra hızın dalgalanmasıydı.
    Şu an Vodafone supernette 3,2 mb hız civarında geziniyorum bu torrent de indirme hızından da görüyorum. 400 kb saniyeyi görüyorum fiberde ise bu oran maksimum 350 kb hızlardaydı.

Gelelim superonline fiberin arızalarına gerçi yalan değil aylardan beri bağlantım en son 15 Aralık' a değin hizmetlerini kullanana kadar hiç kopmadı ama ilk bir iki yıl internetin 1 gün bile tamamen gittiğini kimi zaman 12 saat kimi zaman 6 saat evde hiç net olmadığını çok iyi hatırlarım ama aynı evde daha önce 10 yıl boyunca ttnet ve smile adsl kullanırken 1 kere bile bağlantım kopmamıştı. Aradan geçen zamanda yaptığım araştırmalara göre bu hizmet kalitesinin aynen devam edeceğine eminim.
    Şaka gibi değil mi güya fiber ama eli kulağında oysa ki adsl de sorun yok bağlantımın kopmayacağına nerdeyse %100 eminim ama Turkcell superonline de bundan emin olamıyorsunuz. Üstelik bu internetin 1 gün bile gittiği zamanlarda superonline fiber bu süre zarfları için ne özür diledi ne de ücretlendirme yapmayayım demedi.

Bir başka dikkat ettiğim nokta faturanın zamanında gönderilme hassasiyeti faturalarım hiçbir zaman zamanında evime gönderilmedi. Fatura son ödeme tarihi örneğin 13 ocak değil mi faturanız 13 ocak da evinizde oluyor. Faturanın son ödeme tarihi 14 Ağustos değil mi faturanız 14 Ağustos da evinizde oluyor.
    Ama e fatura kesildiği an e mailinize geliyor adamlar demek istiyor ki bize masraf çıkarma faturayı internetle sana gönderelim canımızı sıkma.

Gönderme hızınızın da aknye sayılması da ayrı bir sorun.

Ve şu anki tespitim yanılmadım daha bugün gece yarısı 29 sunda hızım Vodafone supernet tarafından tekrar yükseltilmiş. Superonline fiber ayın 1 i olmadan saat 00:30 ya da 01:00 i geçmeden kesinlikle hızımı yükseltmiyordu.

Modem gücünü unutmuşum Turkcell'in eski Pirelli modemleri ve hatta yeni Huawei modemleri piyasada satılan 60 ila 100 liralık modemlere göre sinyal gücü çok daha zayıf ve cihaza hiçbir surette yazılımsal ve donanımsal olarak müdahale edemediğinizden eliniz mahkum kalıyorsunuz. Örneğin modeminizin antenlerini değiştirme ya da cihaza yazılım yükleme upgrade etme Turkcell superonline utanmasa kendi cihazınıza bile ara yüzüne girmesini nerdeyse engelleyecek neden acaba?

Vodafone supernet beni yanıltmadı ay sonunda hızım tekrar eski haline döndü en güzeli de şu anki gelen data aknden de sayılmayacak yani bir iki gün de olsa gerçek sınırsız 16 mb internetim var.

Diyeceğim şu ki bulunduğunuz bölge de uydunet varsa kabul en ekonomik hızlar onda ama bulunduğunuz bölge de fiber turkcell superonline olsa dahi Vodafone supernet 16 mb 60 gb aklnli paket şu an ülkemizdeki en uygun en stabilite ve verimli tüketici tarafından satın alınabilecek internet hizmet paketidir.

Herkese duyurulur.
    Düzenleyen rapitra : 29-01-2016 at 22:51

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29359

Ben de TTnet ve Telekom hatlarımı sevgili rapitranın tavsiyelerini dikkate alarak Çarşamba günü iptal ettirdim,yazlık evde oturan kullanan yok bana ayda 88 TL fatura çıkarıyorlardı...Gittim Vodafone ile konuştum evet herşey aynen anlatılanlar gibi idi..Önce gittim telekomu ve Ttneti kapattım,2-3 gündür kapatma nedenlerimi sordular ısrarla ve faturalama durdu..Sanırım TTnet deki taahhüt indirimli olacakmış 20-25 gün içinde onu da ödeyip fatura ve ödendi belgesini Vodafona faxlayacağım..İnşallah çabalarımız buna değer zaten artık hiç kapatmayacağım tüm sezon açık dursun...Neticede 88 TL yerine 49.TL de büyük aşama sayılır...rapitra ya ayrıca teşekkür ederim....İzlenimlerimi 10 gün içinde yazacağım...

Member
    Giriş Tarihi
    23-05-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    614321

Ben Superonline 16mb kullanıyorum. ilk 3 ay ücretsizdi geri kalan aylar 64 TL taahhütlü. Peki ben taahhüdümü bozarsam ne kadar öderim nasıl öğrenebilirim?

Vodafone ne kadarını ödüyor ayrıca
    Şöyle sorayım ödüyor mu?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29359

Evet ama superonline için bilmiyorum,söyledikleri diğer şirketlerde olup tesisinizi iptal edip taahhütnamenizi bozuyorsanız size bu zararınızın 120 TL sini ödüyorlar...

Member
    Giriş Tarihi
    23-05-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    614321

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi EROL Simaiş Mesajı Göster
    Evet ama superonline için bilmiyorum,söyledikleri diğer şirketlerde olup tesisinizi iptal edip taahhütnamenizi bozuyorsanız size bu zararınızın 120 TL sini ödüyorlar...
    Siteyi kontrol ettim fiyat 59 TL olmuş? Zam mı geldi acaba.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29359

Üstadım 1 saat önce sözleşme imzaladım 49.TL den...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Üstadım 1 saat önce sözleşme imzaladım 49.TL den...

Erol Bey, hayırlı olsun inşallah sonra size karşı mahçup olmam zira internette yer yer forumlarda çok büyük ihtimalle santral bazlı kaynaklı memnun olmayan bazı arkadaşların olduğunu da gördüm, Allah utandırmasın,

Abonelik işlemleri ve aktivasyonla ilgili haberlerinizi de bekliyoruz, tekrar ifade edeyim özellikle sözleşmenin size tarafınıza smsle belirtilen günde imzalanıp yola çıkması gerekiyor şayet size ilgili kurye zamanında ulaşamayıp bir iki güne gecikmeli ilgili belgeler imzalanırsa Vodafone sözleşme evrakları 5 iş gününde imzalanıp kendilerine ulaşmadığını beyan ederek başvurunuzu iptal edebiliyor özellikle bu hususa dikkat etmenizi rica ederim.

Kolay Gelsin,

Saygılarımla.
    Düzenleyen rapitra : 12-02-2016 at 16:56

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29359

Sevgili rapitra

sözleşmeyi imazalattılar cep merkezinde bu yine bana mı gelecek,ayrıyeten cebe sms geldi pazartesi saat 10 da evde olun dendi..Tamam dedim ve randevulaştım elemanlarla galiba evin içinde hat çekeceklermiş...Airties 5444 var elimde dedim tamam olur dediler...Kurulum filan istemedim oğlum hepsini yapıyor..Haydi bakalım hayırlı olsun...Yine de teşekkürler...Valla hiç üzülmeyin bu kapattığım telefon hiç arızasız sezon geçirmemişti zaten...Sevgiler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Sevgili rapitra

sözleşmeyi imazalattılar cep merkezinde bu yine bana mı gelecek,ayrıyeten cebe sms geldi pazartesi saat 10 da evde olun dendi..Tamam dedim ve randevulaştım elemanlarla galiba evin içinde hat çekeceklermiş...Airties 5444 var elimde dedim tamam olur dediler...Kurulum filan istemedim oğlum hepsini yapıyor..Haydi bakalım hayırlı olsun...Yine de teşekkürler...Valla hiç üzülmeyin bu kapattığım telefon hiç arızasız sezon geçirmemişti zaten...Sevgiler...
    Sözleşme imzalandıysa tekrar eve belge göndermezler, ben çağrı merkezi aracılığyla başvurumu yaptığımdan belge süreci ayrıca olmuştu. Vodafone netin ekipleri olduğunu bilmiyordum, tüm teknik işlerini telekom ekipleri yapıyor diye biliyorum eve gelip santralden gelen kabloyu apartman kutunuza sizin hattınıza eve gelen hatta bağlama yapmak için geliyoruz demesinler size yanlış anlattılar sanırım ama eğer bu şekilde ekstradan eve gelip daireye kadar yeni kablo çekeceklerse valla helal olsun derim, işlerinizin rast gitmesi dileğiyle, siz de çok sağolun, teşekkürler.

Saygılarımla.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    384883

Hayırlısı olsun, anladığım kadarıyla izmirde diğer illere göre daha hızlılar. Ben pazartesi başvuru yapmıştım. Cuma evdeki bağlantıyı kontrol ettiler ve cumartesi sabah interneti açtılar. İki aydır kullanıyorum. Memnunum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    29359

Evet Fuzuli İzmir daha hızlı sanki...sabah 10 da sözleşmeyi imzaladım öğleden sonra 15 ti aradılar eve yakın mısınız diye dedim hayır ...O halde Pazartesi 10.00 da işlemi bitirelim gelin dediler ki çok iyi...İnşallah memnun kalırız....sevgiler hızlı surfler....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Erol Bey internetiniz geldi mi?

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız