Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: İran aktarmalı Tayland :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    602966

İran aktarmalı Tayland :)

Merhaba Arkadaşlar

Pazar sabahı İstanbul'dan Tahran aktarmalı Tayland tatilim başlıyor. Okuduğunuz gibi aktarma Tahran üzerinden olacak ve aklımda birkaç soru var. Merak ettiğim konulardan biri örnek olarak İran'da giyim kuşam konusu. Aktarma olsa dahi sorun yaşamak istemiyoruz. Nelerin yasak olup olmadığını bilen varmı? Evlilik cüzdanımız geçerlimi? Çünkü eşimin pasaportunda daha kızlık soyadı yazıyor.Dikkat etmem gereken farklı bir konu varmı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

hocam aradım bulamadım da son zamanlarda bizim türkler taylandda güzel karşılamıyorlarmış bir gazetede okudum...polis terörist gibi davranıyor türklere haberin olsun
    büyük ihtimalle tatiliniz zehir olucak... kötü günler sizi bekliyor...
    Düzenleyen slisa : 18-09-2015 at 16:04

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Eğer doğru ise oldukça moral bozucu. Bu durumda Türk acentelerinin Tayland Turları devam ediyor mu?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    41972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi GauchoXTurko Mesajı Göster
    Merhaba Arkadaşlar

Pazar sabahı İstanbul'dan Tahran aktarmalı Tayland tatilim başlıyor. Okuduğunuz gibi aktarma Tahran üzerinden olacak ve aklımda birkaç soru var. Merak ettiğim konulardan biri örnek olarak İran'da giyim kuşam konusu. Aktarma olsa dahi sorun yaşamak istemiyoruz. Nelerin yasak olup olmadığını bilen varmı? Evlilik cüzdanımız geçerlimi? Çünkü eşimin pasaportunda daha kızlık soyadı yazıyor.Dikkat etmem gereken farklı bir konu varmı?
    merhaba,

hiç meraklanmadan ,gönül rahatlığı ile gidin ,istanbul dan daha rahattır.sadece bayanlar başlarına şal veya eşarp taksınlar ,pantalon veya uzun etek giysinler ,absürd bir kıyafet olmayınca kimse bir şey demez .
    havaalanında herkes Türkçe konuşur ,10 -15 dolarlık riyal alırsanız havaalanında çay- kahve içerisiniz.

uzun yıllar yaşadım .Hiç çekinmeyin.

iyi yolculuklar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

Hocam bu ara tayland polisi türklere ülkeye girişte ve çıkışta sıkıntı çıkartıyormuş tatiliniz işkence dönebilir dikkat türk konsolosluğu ile irtibatta olun.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    3423

Nereden çıktı bu Tayland polisi hikayesi neye dayanarak yazıyorsunuz arkadaşlar. Tayland polisinin sesi çıkmaz soluğu çıkmaz. Ne teröristi. Hem havaalanı gümrüğü dışında size ne polisten..
    Kardeşim çok güzel bi tatil diliyorum.
    Mevsim olarak bence doğru değil şöyle Kasım sonrası daha iyi olurdu. Malum yağmur olabilir bu aylarda..

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Suan çıkış noktamız olan Izmirden birazdan ayrılıyoruz. Verdiğiniz bilgileri dikkate alacağım ;) HASANTAN teşekkür ederim verdiğin bilgi için ;)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dec_chaos Mesajı Göster
    Nereden çıktı bu Tayland polisi hikayesi neye dayanarak yazıyorsunuz arkadaşlar. Tayland polisinin sesi çıkmaz soluğu çıkmaz. Ne teröristi. Hem havaalanı gümrüğü dışında size ne polisten..
    Kardeşim çok güzel bi tatil diliyorum.
    Mevsim olarak bence doğru değil şöyle Kasım sonrası daha iyi olurdu. Malum yağmur olabilir bu aylarda..

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı
    gazetede okudum linkini bulamadım bulsam koyacaktım türk gezginlerin tecrübelerini paylaştığı bir yazıydı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Merhaba Arkadaşlar

Tayland'dan döneli biraz zaman oldu anca şimdi tecrübelerimi aktarma şansım oldu. Genel olarak baktığımda muhteşem bir ülke :) Bana göre tam yaşanacak bir yer. Türk vatandaşları sınırda biraz daha sık kontrol ediliyor bu terör olayı davasında. Bangkok'ta LED panolarda Türk Nüfus cüzdanını görmek çok normal bir hal almış durumda. Ama terörist kılıklarla dolaşmadığnız sürece insanlar müthiş sıcakkanlı karşılıyor. Phuket tam bir Tatil yeri. Gece hayatından tutun aileler için gezilecek yerler balayı çiftleri gerçekten herşey herkes için var. Kesinlikle tekrar gideceğim bir ülke.

İran konusunada kısaca dayanmak istiyorum. Az buçuk gezmişliğim var fakat bu kadar soğuk bu kadar kindar bir gümrük memur ve polisi görmedim. Personeli nazik olsa bu devlet memurları insanı tatilden bile soğutuyor. Başörtü ile sorununuz varsa kesinlikle gitmeyin çünkü 1 numaralı şartlarından biridir.

Sorusu olan varsa seve seve cevaplarım :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Led pano olayını biraz açar mısınız?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Şöyle bir örnek vereyim: Türk Telekom Arenanın skorbordu gibi şehrin heryerinde panolar var. Garip olan tek şey resmi olmayan Nüfus cüzdanı gösteriyorlar ve yanında robot resim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Ne durumlara düşmüşüz.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

Şöyle bir örnek vereyim: Türk Telekom Arenanın skorbordu gibi şehrin heryerinde panolar var. Garip olan tek şey resmi olmayan Nüfus cüzdanı gösteriyorlar ve yanında robot resim.
    amaç ne olaki? neden böyle bir uygulama yapıyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    102279

iranlılar türkleri pek sevmezler bize karşı çok kindarlar biz havalimanında gümrükten geçerlerken onlara çok kibar davranıyoruz kesinlikle hiçbir terbiyesizlik yapmıyoruz gümrükten geçince ilk gittikleri yer tuvalettir hemen üst baş değişimi başlar :) bu bir gerçektir
    thy de çalışırken yurtdışına 1 sefer gidiş geliş hakkımız vardı tayland a gitmediğim için üzüldüm şimdi ya arkadaşlar hep giderdi ben gitmedim gidipte memnun kalmadan döneni hiç görmedim...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    41972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi enigma98 Mesajı Göster
    iranlılar türkleri pek sevmezler bize karşı çok kindarlar biz havalimanında gümrükten geçerlerken onlara çok kibar davranıyoruz kesinlikle hiçbir terbiyesizlik yapmıyoruz gümrükten geçince ilk gittikleri yer tuvalettir hemen üst baş değişimi başlar :) bu bir gerçektir
    thy de çalışırken yurtdışına 1 sefer gidiş geliş hakkımız vardı tayland a gitmediğim için üzüldüm şimdi ya arkadaşlar hep giderdi ben gitmedim gidipte memnun kalmadan döneni hiç görmedim...
    çok yanılıyorsunuz iranlılar hakkında ,bizlerden hiç bir farkları yok 3000 yıllık kültüre sahip bir millettir.

Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    481397

Bende Tayland Phuket te bir cok kez tatile gittim. Taylandda en cok sevdigim yerdir. her adasi muthis guzel
    turk lokantasi var
    turklerin otelleri var.
    Her konuda ogrenmek istedikleriniz olursa buradan cevap yazarim
    Düzenleyen sumeytek : 13-10-2016 at 23:16

17. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık