Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: atlanta firması et9000'i sıfır cihazdan pahalıya onarıyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19817

atlanta firması et9000'i sıfır cihazdan pahalıya onarıyor

xtrend et9x00 cihazım arıza yaptı servisine göndereli 1 aydan fazla oldu. Servis cihaza yüsek voltaj geldiğini ve tamir edilemediğini söyledi. Garantisi bitmiş olan cihazın bile 7 yıl boyunca ücreti karşılığında tamir etmeleri gerektiğini söyleyince bu defa bana 280-300 dolar(kabaca 900 TL) gibi bir masraf çıkarttılar bu fiyatı ben kabul etmeyince cihazı tamir etmeden bana geri göndereceklerini söylediler. Söz konusu firmayı tüketici hakem heyetine şikayet etmeyi düşünüyorum. Daha önce başına böyle bir şey gelen veya bu konuda fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Tabii bu vesile ile bu firmanın ürünleri ile ne kadar alakalı olduklarını da anlamış oldum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi darkghost Mesajı Göster
    xtrend et9x00 cihazım arıza yaptı servisine göndereli 1 aydan fazla oldu. Servis cihaza yüsek voltaj geldiğini ve tamir edilemediğini söyledi. Garantisi bitmiş olan cihazın bile 7 yıl boyunca ücreti karşılığında tamir etmeleri gerektiğini söyleyince bu defa bana 280-300 dolar(kabaca 900 TL) gibi bir masraf çıkarttılar bu fiyatı ben kabul etmeyince cihazı tamir etmeden bana geri göndereceklerini söylediler. Söz konusu firmayı tüketici hakem heyetine şikayet etmeyi düşünüyorum. Daha önce başına böyle bir şey gelen veya bu konuda fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Tabii bu vesile ile bu firmanın ürünleri ile ne kadar alakalı olduklarını da anlamış oldum.
    Hakkini ara sayin darkghost cihazi pahali sat service gelince kivir olmaz öyle sey ayni cihazdan bende kullaniyorum zaman zaman benim cihazdada sorun oluyor cihazin garantisi bitmesine rahmen makul ücret karsiliginda tamir ediyorlar tabi burasi almanya.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    545242

cihaz satmakla her şey bitmiyor.

güzel taktik uyguluyorlar.

diyorlarki cihazını çöpe at.

vu+ cihazlardada aynısını yapıcaklar.

2 yıl garantisi bitince.

ben de bu yüzden almanyadan vu duo2 almıştım

neticede garantili bir cihaz 3-4 yıl kolay kolay arıza yapmıyor.

garantisi bitince yurtdışı olsun türkiye olsun hiç bir farkı kalmıyor

vu duo cihazlardaki kırmızı ışık arızasını dikey bazen para almadan onardığı bile olmuştur.

vu+ kaliteli olabilir ama şu an arkasındaki firma güven vermiyor

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    615714

aynen arkadaşlar cihazların garantileri bitince o zaman şenlenecek servisler

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19817

dreamboxlarda da aynı servis sıkıntısı var mı acaba

Member
    Giriş Tarihi
    27-11-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    45287

Bütün servisler öyledir kimse anakartı yanmış içi duman olmuş bir cihazı cuzi bir miktar karşılığı tamir etmez. İlla parasıyla yaptırıcam dersen parçaları tek tek tedarik edilip montajı yapılır. Sıfır cihazdan pahalıya gelmesinin sebebi de budur.Yüksek voltaj ile ilgili bir sorun olduysa zaten yaptırmanın mantığı yok. Aynı şey tüm dünyada geçerlidir.

Hatta garanti kapsamında olsa bile yüksek voltaj gelen cihaz arızasını kullanıcı hatası olarak kabul ediyorlar.

akım korumalı bir priz alıp kullan bundan sonra. Bir daha aynı durum olursa en azından priz kurtarır cihazları.
    Düzenleyen nethunter : 26-09-2015 at 19:41

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19817

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nethunter Mesajı Göster
    Bütün servisler öyledir kimse anakartı yanmış içi duman olmuş bir cihazı cuzi bir miktar karşılığı tamir etmez. İlla parasıyla yaptırıcam dersen parçaları tek tek tedarik edilip montajı yapılır. Sıfır cihazdan pahalıya gelmesinin sebebi de budur.Yüksek voltaj ile ilgili bir sorun olduysa zaten yaptırmanın mantığı yok. Aynı şey tüm dünyada geçerlidir.

Hatta garanti kapsamında olsa bile yüksek voltaj gelen cihaz arızasını kullanıcı hatası olarak kabul ediyorlar.

akım korumalı bir priz alıp kullan bundan sonra. Bir daha aynı durum olursa en azından priz kurtarır cihazları.
    Ben cihazı adıyaman servisine göndermiştim orası yapamayınca istanbula göndermiş istanbul servisi bana ilk önce besleme ünitesinde arıza var değiştirecez 80 dolar dedi tamam dedim. Sonra yapıp adıyaman servisine gönderdi Adıyaman servisi İstanbul servisinden daha ilgili olduğundan cihazı bir gün deniyor ancak cihazın arada bir kapandığını fark edince tekrar İstanbul servisine gönderiyor İstanbul servisi bir hafta sonra ben arayınca anakart bozulmuş o yüzden artı 200-250 dolara anakart değişmesi lazım yapamıyoruz deyip cihazı iade etti. Benim sinirlendiğim nokta .atlantanın genel merkezi gelen cihazı yaptım deyip gönderiyor sonra belkide kendileri anakarta zarar verip anakartı değiştirmek lazım diyor. İspatlayabilecekmiyim onu araştırıyorum ardından servisi tüketici hakem heyetine şikayet etmeyi düşünüyorum ki bana yaptıklarını başkasına yapmasınlar. Bana cihaz ilk ellerine ulaştığında anakart gitmiş bu cihazın yapım masrafı 250-300 dolar deseler diyecek bir şeyim yok suç bende deyip buraya konu açmayı bile aklıma getirmeyecektim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Bu kadar tamir ücreti verilmez bence. Yenisini almak daha mantıklı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19817

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Bu kadar tamir ücreti verilmez bence. Yenisini almak daha mantıklı.
    Bende tamir ettirmedim zaten vuduo2 aldım bakalım o nasıl bir cihaz çıkacak. Maalesef ki o cihazı da atlanta firması getirtiyormuş yurtdışından :(

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

eğer tamir ücretleri bu kadar fazlaysa bende servisten geri isteyecem cihazımı.. nerdeyse 1 ay olacak serviste cihaz bekliyor..semtimdeki tv tamircisine 20 tl ye yaptırırım..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    05-07-2010
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    535788

Vu+ yı daha önce Dikey firması getiriyordu dikey firması ne arızası olursa olsun hep duyarlı davranıp müşterinin değerini bilmişti.Şimdi Vu+ başka bir firma getirtiyor o da diyor ki benden almadığınız Vu+ bakmıyorum parasıyla da olsa böyle bir zihniyet ancak Türkiye de olur maalesef...

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Merhaba,
    Bildiğiniz üzere forumun amacı teknik paylaşımlar.Bahsedilen olay firmanın fiyat politikası şayet bu konuda şikayetiniz varsa tüketici hakkınızı kullanarak dava edebilirsiniz.Konu daha fazla uzamamasi adına kapatılmıştır.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı