Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Baca Borusu Tavsiyesi

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285869

Baca Borusu Tavsiyesi

öncelikle herkese hayırlı haftalar abilerim kardeşlerim.. malum kış ayları yaklaşıyor bizde de soba kurulacak her zamanki gibi ama şöyle bir sorun var ev tek katlı üstte çelik çatı var ev ile çatı arasında baca olarak 5 sıra baca tuğlası onun üzerinde çelik çatıya kadar yukarı çıkan normal ev içerisinde kullandığımız kahverenginde baca takılıydı kış boyunca sıkıntı yoktu ama son zamanlarda en üstteki çelik çatıdan yukarı çıkan son baca borusu erimişti boyası falan attı şimdi bu kışta tekrardan aynı borudan taksam kış ayları içerisinde problem yaratır soğukta bu tarz şeylerle pek uğraşılmıyor. Bunun yerine ısıya dayanıklı aynı ebatlarda başka bir boru kullanabilir miyim varmıdır bu tarz şeyler...:ok:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-09-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    384574

304 veya 316 çelikten boru bulabilirsen onu kullan. Büyük bacaların boruları onlardan yapılır. Bulamazsan sac satılan yerlerden 0.5 ila 1 mm arasında sac al. onlar senin istediğin boyda ve genişlikte keserler. Sende boruculara gidip büktürüp boru yaptırabilirsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285869

Tşk ederım hocam dediğin 304 çelik borulara bakıcam 👍

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

bende normal kahverengi baca borusu dışarıya takıyorum her sene mutlaka çürüyor fakat ben 2 adet boru kullanıyorum mesafe kısa bu yüzden fazla para tutmadığı için her sene sobayı kurarken değiştiriyorum

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı