Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 26 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Bodrum'daki Dev Antenler Hakkında

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    615846

Bodrum'daki Dev Antenler Hakkında

Arkadaşlar Bodrum Gümbet'e yaptığım bir tatilde Cafe'lerin üzerindeki yaklaşık 4M çapındaki antenler dikkatimi çekti bunlar ile Astra 28 Dereceyi mi izliyorlar? malum çok Britanyalı var. Bilgisi olanlar paylasırsa sevinirim :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Sky ingiltere vs 28 derece gümbetteki cafelerde genelde bu kanallar yayın yapar , ama heralde önümüzdeki yıllarda rus ve polsatla yetinecekler , çünkü ingilizlerden turist bırakmamışlar, malum sebeplerden dolayı, yazık oldu cennet bodrumumuza orasıda istila edildi malesef

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Newfie Mesajı Göster
    Arkadaşlar Bodrum Gümbet'e yaptığım bir tatilde Cafe'lerin üzerindeki yaklaşık 4M çapındaki antenler dikkatimi çekti bunlar ile Astra 28 Dereceyi mi izliyorlar? malum çok Britanyalı var. Bilgisi olanlar paylasırsa sevinirim :)
    evet 28 derece sky uk paketi ve ingiliz turistler için.. çoğunda yasal abonelik var.. kuşadası didim traflarıda aynı şekilde çanaklar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-07-2007
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    367010

Ben Gümbet'te yaşıyorum. Evet çoğu 28.2 için. Bu uydu haricinde kullanan bir yer görmedim. Burada İngiliz potansiyeli yüksek bildiğiniz üzere ama sn. @remzi arslan'ın bahsettiği bazı durumlardan dolayı turistte bu sene çok düşüş vardı. Ama burada işletmeler haricinde yaşayan İngilizlerden de bir çoğu 3-4 metre arası çanak anten kullanıyorlar.

Gördüğüm kadarıyla yeni işletmeler de hiç çanak işine girmiyor, direk IPTV alıyorlar. Büyük çanakları gördüğünüz yerlerin çoğu eski işletmedir. Bu arada bence en yakından görülebilecek çanak anten Gümbet barlar sokağındaki No Name Bar'ın üzerindeki antenlerdir :)
    Düzenleyen ybilgin : 05-09-2015 at 20:46

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ybilgin Mesajı Göster
    Ben Gümbet'te yaşıyorum. Evet çoğu 28.2 için. Bu uydu haricinde kullanan bir yer görmedim. Burada İngiliz potansiyeli yüksek bildiğiniz üzere ama sn. @remzi arslan'ın bahsettiği bazı durumlardan dolayı turistte bu sene çok düşüş vardı. Ama burada işletmeler haricinde yaşayan İngilizlerden de bir çoğu 3-4 metre arası çanak anten kullanıyorlar.

Gördüğüm kadarıyla yeni işletmeler de hiç çanak işine girmiyor, direk IPTV alıyorlar. Büyük çanakları gördüğünüz yerlerin çoğu eski işletmedir. Bu arada bence en yakından görülebilecek çanak anten Gümbet barlar sokağındaki No Name Bar'ın üzerindeki antenlerdir :)
    Ahh bodrum geceleri ahh yazları yaşamaya doyum olmuyor, pasha & xbar & posh derken sabah olmuş , eski işletmeciler nerde bozulmuş malesef işletme konusunda gümbet, türkbüküne kaçmış herkes ama ordada 2 lahmacun 75tl bir küçük su 15tl , sebastiyan beach harika olmuş, suanda bodrumda olan ve yasayan dostlara selamlar..

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ybilgin Mesajı Göster

dediginiz bardan bi görüntü gercekten on kısımdan oldukça yakından görülebiliyor antenler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-07-2007
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    367010

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi remzi arslan Mesajı Göster
    Ahh bodrum geceleri ahh yazları yaşamaya doyum olmuyor, pasha & xbar & posh derken sabah olmuş , eski işletmeciler nerde bozulmuş malesef işletme konusunda gümbet, türkbüküne kaçmış herkes ama ordada 2 lahmacun 75tl bir küçük su 15tl , sebastiyan beach harika olmuş, suanda bodrumda olan ve yasayan dostlara selamlar..

Aynen öyle eğlence artık iyice Gümbet'e kaydı zaten. Ama ben kışın barlar sokağına indiğimde bir hoş oluyorum bazen bir kişi bile olmuyor :) Genelde de kışın tek açık bar The Temple.

Işletmeciler konusunda da size katiliyorum turisti etkileyen konulardan biri de bu kalitesiz hizmet yüksek fiyat..

Lahmacun konusunda dediğiniz fiyatlar sanırım maçakızında, her yaz da gazeteler yazıyor zaten :) Benim deniz için ağırlıklı olarak tercih ettiğim yer Yalıçiftlikdir, Ege ile Akdeniz'in birleştiği yer. Muhteşem bir deniz. Ayrıca hesaplı yenilip içilebilecek imkanlar da vardır. Muhtemelen biliyorsunuzdur.

Çok teşekkürler, sevgiler.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Beck's Mesajı Göster
    dediginiz bardan bi görüntü gercekten on kısımdan oldukça yakından görülebiliyor antenler
    Burada kat olarak binalar yüksek olmadıgı icin hemen hemen hepsi görülebilecek mesafede ama Gümbet'te en net görülebileni bu. Bazı yerlerde direk yere bağlı olanlar da var.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Turistler dışında Bodrum, olsun, Ege ve Akdeniz'in diğer bölgelerinde olsun yaşayan bir çok İngiliz var. Bundan dolayı kapsama alanını biraz geniş tutsalar ya bu 28,2 ve 28,5 derece Astra ve Eutelsat uydularının.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2007
    Mekan
    Üye No
    310251

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Turistler dışında Bodrum, olsun, Ege ve Akdeniz'in diğer bölgelerinde olsun yaşayan bir çok İngiliz var. Bundan dolayı kapsama alanını biraz geniş tutsalar ya bu 28,2 ve 28,5 derece Astra ve Eutelsat uydularının.
    Önce kendimize bakalim. Türksat uydusunu ne kadar geniş tutuyor? Çoğu kanal. Edrineden öteye geçmiyor. Elin ingilizi neden yayin alani genişletsin ki?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Dediğim gibi kendi vatandaşları için. Kendi insanlarına verdikleri değer, bizim verdiğimiz değerle kıyaslanamaz zaten.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-07-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    20425

Kapsama alaninin dar tutulmasi sadece teknik sebeplerden degil. Yayincilar film sirketleri ile ulasabilecekleri abone sayisina gore anlasma yapiyorlar. Alan genisledikce potansiyel musteriler de arttigindan anlasma sartlari yayincilar icin agirlasiyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    499149

Bodrumda en büyük çanak kaç metre ve kime ait?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    77119

5 m ayarlamıştım ben bodrumda...önceleri laser 3m sonraları polyester 4 m koydum..şimdi maliyetinden dolayı ıp tv daha avantajlı ama çanağın lezzetini asla tutmaz...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2009
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    516602

Astra, 19 doğudaki uydusu için kapsama alanı genişlemesini 1KR-1L-1M-1N uydularını yollayarak yapmıştı. Hatırlarsınız ki 1KR'den önce 19 doğu yayınlarını almak çok zordu.

Aynı işlemi bu yörünge için niye yapmadıklarını anlamak zor. Doğu Avrupa'ya Almanyalılar gidiyor da İngiltereliler hiç gitmiyor mu yani?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2008
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    425143

Konu hortlicak ama şuan kuşadasındayım her pub da full hd sky sport uk hd , bein mena hd , ziggo , fox sport vs vs var daha önce marmariste de görmüştüm ancak orda dev canaklar vardı burda mekanlarda çanaklar max 150 l****r şayet iptv ise ben böyle bir iptv bu güne kadar hiç görmedim sormadığıma pişman oldum yayınları nasıl izlediklerini

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Tahminim IPTVdir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2017
    Mekan
    Üye No
    624872

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zap Mesajı Göster
    Kapsama alaninin dar tutulmasi sadece teknik sebeplerden degil. Yayincilar film sirketleri ile ulasabilecekleri abone sayisina gore anlasma yapiyorlar. Alan genisledikce potansiyel musteriler de arttigindan anlasma sartlari yayincilar icin agirlasiyor.
    Türksat içim Full katiliyorum, ben size bir örnek vereyim

Türkiye yayınları Avrupada izlenemiyor yukarki sebeblerden dolayı,
    ama!!!!! Eutelsat 7 derecedeki Kanallar Türkiye yayini ve Digitürkten izlenebiliyor!

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2008
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    425143

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Tahminim IPTVdir.
    Olası muhtemel ancak böyle yayın kalitesi inanın nadir gördüm 4K gibiydi kalite keskinlik ve hiç takılmadı nerden bulurlar böyle yayınları biz iptv alıyoruz görüntü yerlerde

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Araştırmak lazım, kaliteli serverler var. Cihaz ve internet hızı da etken.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-08-2014
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    606838

kendi uydunuzun kapsama alani cok geniste! ha türksat ha araplar ayni kafa!
    ingiliz iyi bisey gösteriyor ya.otur 7/24 dizi izle,süperzeka Brezilya kafalilar

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık