Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: Kollu Motor ile Dizeqc Motor Arasında ne fark var?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Kollu Motor ile Dizeqc Motor Arasında ne fark var?

Arkadaslar

motorlu çanak kirduracagim. Bir cok arkadas bana yardımcı oldu sagolsun. Kollu motoru da özellikle tavsiye eden bir cogunluk var. Fakat bulunması dizeqc e göre zor.

Bu iki motor tipinin arasında ne fark var?

Dezavantaj ve avantajları nelerdir?

Yardımcı olursanız bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla. Teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Sayin numil her iki motorunda artilari eksileri var diseqc motorlar bir uyduya ayarlandigi zaman digerlerini kendisi buluyor siz diger uydulari bulmak icin ugrasmiyorsunuz, kollu motora göre daha sessiz dezavantaji lnb üzerinden gelen ceryanla (14-18 Volt) calistigi icin uydular arasi gecis gec olur yavas döner (en fazla 120 cmlik canak baglanir), motorun tasima kapasitesi sinirlidir büyük canaklari tasiyamaz tasisa bile motorlarin icerisinde genellikle plastik disli oldugundan bir sene icerisinde disliyi bozma ihtimali yüksek, Cok rüzgar alan bölgede kisa zamanda antenin ayarlari cabuk bozulur. kollu motorlar 36 v la calistigi icin hizli döner yalniz yapilari itibariyle gürültülü calisir özellikle geceleri cok rahatsiz eder komsular rahatsiz olabilir (apartmanda oturuyorsaniz) cok iyi kurulumla anten borusunun icine kum doldurarak gürültü azaltilabilir ama tamamen kesilmez,uydulari kendisi bulmaz tek tek hafizaya aldirmaniz lazim, kollu moturla her ebatda canak baglanir (yeterli büyüklükte motor ve maunt olmasi kaydiyla), kollu motorda bir diger dezavantaj uydular arasi geciste azda olsa kayma yapar manuel olarak ayarlamak gerekebilir. sayin numil kisaca 2 motor arasindaki farklar bunlar her iki motorunda avantaji ve dezevantaji var umarim yardimci olabilmisimdir kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    Sayin numil her iki motorunda artilari eksileri var diseqc motorlar bir uyduya ayarlandigi zaman digerlerini kendisi buluyor siz diger uydulari bulmak icin ugrasmiyorsunuz, kollu motora göre daha sessiz dezavantaji lnb üzerinden gelen ceryanla (14-18 Volt) calistigi icin uydular arasi gecis gec olur yavas döner (en fazla 120 cmlik canak baglanir), motorun tasima kapasitesi sinirlidir büyük canaklari tasiyamaz tasisa bile motorlarin icerisinde genellikle plastik disli oldugundan bir sene icerisinde disliyi bozma ihtimali yüksek, Cok rüzgar alan bölgede kisa zamanda antenin ayarlari cabuk bozulur. kollu motorlar 36 v la calistigi icin hizli döner yalniz yapilari itibariyle gürültülü calisir özellikle geceleri cok rahatsiz eder komsular rahatsiz olabilir (apartmanda oturuyorsaniz) cok iyi kurulumla anten borusunun icine kum doldurarak gürültü azaltilabilir ama tamamen kesilmez,uydulari kendisi bulmaz tek tek hafizaya aldirmaniz lazim, kollu moturla her ebatda canak baglanir (yeterli büyüklükte motor ve maunt olmasi kaydiyla), kollu motorda bir diger dezavantaj uydular arasi geciste azda olsa kayma yapar manuel olarak ayarlamak gerekebilir. sayin numil kisaca 2 motor arasindaki farklar bunlar her iki motorunda avantaji ve dezevantaji var umarim yardimci olabilmisimdir kolay gelsin.
    Çok teşekkür ederim. Gercekten cok guzel bilgiler. Boyle bir konu başlığıda yoktu. Iyi oldu.

Peki dizeqc motorlarda en iyi marka hangisi? Biliyor musunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Sayin numil stab marka motoru tavsiye edebilirim, piyasada pek cok marka motor var bu marka kaliteli ama biraz yavas kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Sayin numil stab marka motoru tavsiye edebilirim, piyasada pek cok marka motor var bu marka kaliteli ama biraz yavas kolay gelsin.
    Cok teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi NuMiL Mesajı Göster
    Cok teşekkür ederim.
    Rica ederim kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496923

stab hh motorlar içindeki dişliler plastik değil çel****r ve piyasadaki en sağlam diseqC motordur. Fiyatı da tuzludur.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bildem23 Mesajı Göster
    stab hh motorlar içindeki dişliler plastik değil çel****r ve piyasadaki en sağlam diseqC motordur. Fiyatı da tuzludur.
    Tuzu gözden çıkartdım. 135 lik delikli transparan çanak taktiracagim. Almişken en uzun omurlusunu alayım diyorum. En uzun omurlusu sanırım kollu motor.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    558866

stab marka diseqC motor dan şaşma.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ulubey81 Mesajı Göster
    stab marka diseqC motor dan şaşma.
    Onunla alakalı bir iki yorum okudum. Gerçi tarihleri 2011-2013 yılları arasında. Uzak uydular arasında geçiş yaparken duruyormuş. Bi de Yan tuş yokmuş galiba. Ama kalite olarak en iyisiymis.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi NuMiL Mesajı Göster
    Tuzu gözden çıkartdım. 135 lik delikli transparan çanak taktiracagim. Almişken en uzun omurlusunu alayım diyorum. En uzun omurlusu sanırım kollu motor.

Sizin tavsiyeniz nedir?
    Sayin numil adi gecen motorun tasima kapasitesi 17 kg dir buna dikkat ederseniz motorun ömrü uzun olur kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    556410

Sayin numil adi gecen motorun tasima kapasitesi 17 kg dir buna dikkat ederseniz motorun ömrü uzun olur kolay gelsin.
    Teşekkür ederim :) ikna oldum artık. Daha fazla araştırmayacağım :)

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

GOLDMASTER SG 2100'de güzel bir motor ben yıllar önce 2. el olarak almıştım ve hala sorunsuz kullanıyorum 6 yıl olacak neredeyse.

14. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı