Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Iyi aksamlar benim canak suan türksata bakiyor fakat ben bunu eutelsat 7 ye cevirmek istiy

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    615347

Iyi aksamlar benim canak suan türksata bakiyor fakat ben bunu eutelsat 7 ye cevirmek istiy

Eutelsat 7ye cevirmek istiyorum. Ne tarafa dogru cevrilmesi lazim? Eger duvar dan tarafa cevrilecekse , duvar canagin önünu kapatacak gibi gözukuyor.
    Düzenleyen Mersin1905 : 28-08-2015 at 21:33

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2006
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    222488

bir dene duvarın ucundan almaya çalış. eğer uyduyu görürse yeter. eutelsat uydusu güçlü bir uydu. sinyal alabilir.
    ama resimdeki çanağın görünüşe göre 7 derecenin alınması zor gibi.
    duvarın yanında balkon köşesin de balkon demiri var. uyduyu kelepçe ile oraya koyabilirsin. oradan 7 dereceden sinyal alınır.
    Düzenleyen aksu01 : 28-08-2015 at 22:34

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    321995

Şuan bulundugu yönden saga dogru çevirmeniz gerekiyor, fakat arkadaşın yazdıgı gibi duvara dayanır gibi 7 derece için.

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aksu01 Mesajı Göster
    bir dene duvarın ucundan almaya çalış. eğer uyduyu görürse yeter. eutelsat uydusu güçlü bir uydu. sinyal alabilir.
    ama resimdeki çanağın görünüşe göre 7 derecenin alınması zor gibi.
    duvarın yanında balkon köşesin de balkon demiri var. uyduyu kelepçe ile oraya koyabilirsin. oradan 7 dereceden sinyal alınır.
    Maalesef śartlar el vermiyor aslinda bu bile yasak canakin balkonda olmasi. Demire baglamak olmaz. Yinede sagolasin. Dogru tv bile izleyemiyoruz gurbetde.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    156535

çanağı zıt yöne koysan olabilir gibi geliyor bana...yani fotoğrafa göre sol tarafa...bir dene istersen...hem antreman olur...

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hüseyin22 Mesajı Göster
    çanağı zıt yöne koysan olabilir gibi geliyor bana...yani fotoğrafa göre sol tarafa...bir dene istersen...hem antreman olur...
    Kardes öbürleri saga cevir diyor sen sola diyorsun. Nasil olcak bu is?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Çanağınız şu anki konumu itibariyle Türksat'dan yeterli verimi alamıyor mu,hangi sebepten dolayı Eutelsat 7 dereceye çevirmek istiyorsunuz...Yada şöyle sorayım;hangi kanalları izlemek istiyorsunuz...Eğer maksadınız,bu uydu üzerindeki Türk kanallarını izlemekse,maalesef Digitürk üyesi olmadan izleyemezsiniz,hepsi şifreli...

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Çanağınız şu anki konumu itibariyle Türksat'dan yeterli verimi alamıyor mu,hangi sebepten dolayı Eutelsat 7 dereceye çevirmek istiyorsunuz...Yada şöyle sorayım;hangi kanalları izlemek istiyorsunuz...Eğer maksadınız,bu uydu üzerindeki Türk kanallarını izlemekse,maalesef Digitürk üyesi olmadan izleyemezsiniz,hepsi şifreli...
    Trden digiturk alip getirmek istiyorum. Eutelsat aboneligi Turksatdan daha avantayli. Olmassa turksat a bakacagiz

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    156535

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mersin1905 Mesajı Göster
    Kardes öbürleri saga cevir diyor sen sola diyorsun. Nasil olcak bu is?
    belliki ne demek istediğim anlaşılmamış....ben çanağı çevir demiyorum....çanağı şuanki yerinden alıp zıt tarafa,diyer köşeye dikilmesinden bahsediyorum..belki 7 dereceği o pozisyonda görebilir...

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hüseyin22 Mesajı Göster
    belliki ne demek istediğim anlaşılmamış....ben çanağı çevir demiyorum....çanağı şuanki yerinden alıp zıt tarafa,diyer köşeye dikilmesinden bahsediyorum..belki 7 dereceği o pozisyonda görebilir...
    Simdi anladim kusura bakma. O taraf kapi girisi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2006
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    222488

kardeş yapar mısın bilmem. eutelsat a çevirmen için bir seçenek kalıyor. yasağı da düşünerek resimdeki gibi bir çözüm yapabilirsin. ortaya bir demir atıp çanağı ona monte edebilirsin.
    balkonun o köşesini de kullanmak istiyorsan dolabı biraz beriye getirip çanağı da biraz köşeye kaydırıp dolabı da kullanabilirsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mersin1905 Mesajı Göster
    Trden digiturk alip getirmek istiyorum. Eutelsat aboneligi Turksatdan daha avantayli. Olmassa turksat a bakacagiz
    Anlıyorum...Ama bulunduğunuz ülkedeki yasakları gözönüne alırsak,işiniz çok zor,zira diğer arkadaşların da belirttiği gibi;çanağı bulunduğu konumdan alıp,Eutelsat uydusunu görebileceği bir yere taşımanız gerekiyor...Çanağın şu anki konumundan Eutelsat'ı izleyebilmeniz imkansız...

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aksu01 Mesajı Göster
    kardeş yapar mısın bilmem. eutelsat a çevirmen için bir seçenek kalıyor. yasağı da düşünerek resimdeki gibi bir çözüm yapabilirsin. ortaya bir demir atıp çanağı ona monte edebilirsin.
    balkonun o köşesini de kullanmak istiyorsan dolabı biraz beriye getirip çanağı da biraz köşeye kaydırıp dolabı da kullanabilirsin.

En fazla bu kadar disaridan gözukebilir. Demir ile disardan gözukur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Kurallar bu kadar katı olduğuna göre Hollanda ya da İngiltere olmalı.

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Kurallar bu kadar katı olduğuna göre Hollanda ya da İngiltere olmalı.
    Almanys

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351358

Merak ettiğimden soruyorum diyelimki çanağı monte ettiniz ve bu yasak olarak farkedildiğinde size ne gibi cezalar verilebilir ki....
    Düzenleyen habib_723 : 30-08-2015 at 00:35

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Batı ülkelerinde genelde nasıl sistemler oluyor? Merkezi sistemler mi? Herkes istediği yere istediği gibi çanak anten kuramıyor bildiğim kadarıyla.
    Düzenleyen sami ertaga : 30-08-2015 at 02:31

Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2015
    Mekan
    Üye No
    615347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi habib_723 Mesajı Göster
    Merak ettiğimden soruyorum diyelimki çanağı monte ettiniz ve bu yasak olarak farkedildiğinde size ne gibi cezalar verilebilir ki....
    Vallah cezayi bilmiyorum da zamaninda baya disaridan görunuyordu canak. Adamlar resmini cekip bizi ikaz etmislerdi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Amaç görüntü kirliliğini önlemek. Yalnız balkonlarda yasaklasalar belki mantıklı. Ama Avrupa'da özellikle şehir merkezlerinde eski binalar, damlar bile tarihi eser gibi. Onlara da dokundurtmazlar bence.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351358

Görüntüye verilen önemi söylediğinizde aklıma geçen temmuz ayında Roma ya gittiğimde adamlar tarihi eserleri öyle bir güzel restorasyonalarını yapmışlarki sanırsınız adeta gerçek gibi duruyor her şey... Bu arada oralarda pek çanak antene rastlamadım genel de karasal yayından sanırım besleniyorlar... Bir tek SKY şirketinin binalarında koca koca çanak antenler gördüm.. Avrupadaki gibi keşke buralarda da görüntüye aynı derecede önem verilse...

21. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı