Uydumarket Banner  

50 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 999 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Disney Channel Türkiye Hakkında Gelişmeler,Yorumlar-2

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    615379

Post Disney Channel Türkiye Hakkında Gelişmeler,Yorumlar-2

Yeni konuya devam edelim.

Eski Konu

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Yeni konu açılması iyi olmuş.

Son yazımı tekrarlıyorum.

Walt Disney Türkiye Şirketi'ni Aradım.
    Telefondaki bayan Malesef Yeni Yayın Dönemi İçeriği Ana Şirket Walt Disney İngiltere Tarafından yollandı. Ve içerik aynı kalacak. Çizgi Dizi ve Disney imzali animasyon filmleri.

Yani Geç Kaldık :( Bir 12 ay daha boşa geçecek :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    582573

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi officialcanmrt Mesajı Göster
    Yeni konu açılması iyi olmuş.

Son yazımı tekrarlıyorum.

Walt Disney Türkiye Şirketi'ni Aradım.
    Telefondaki bayan Malesef Yeni Yayın Dönemi İçeriği Ana Şirket Walt Disney İngiltere Tarafından yollandı. Ve içerik aynı kalacak. Çizgi Dizi ve Disney imzali animasyon filmleri.

Yani Geç Kaldık :( Bir 12 ay daha boşa geçecek :(
    Nereden iletişime geçtiniz acaba buradan da paylaşabilir misiniz? Ya da keşke en azından geceleri dizileri yayınlamalarını söyleseydiniz. Gecenin 3'ünde bile okul öncesi çizgi dizi veriyorlar. Madem öyle yapacaklardı Disney Junior şifresiz olsaydı Disney Channel'ı eskisi gibi para verip izleseydik bari paramızın karşılığını alırdık. Keşke Nickelodeon şifresiz olsa da dizilerini izleyebilsek. Bir dönem JOJO'da da Disney, Nickelodeon tarzı komedi dizileri yayınlanıyordu kanal kapandı keşke şifresiz kanallardan biri yayın haklarını alsa da yayınlasa...

Çizgi dizilere gelecek olursak 3-5 yıl önce ulusal kanalların sabah saatlerinde verdiği çizgi dizi kuşağının yerini nasıl oluyor da 24 saat yayın yapan bir çocuk kanalı dolduramıyor anlamıyorum. Ben sadece Doraemon'u severek izliyorum, Esrarengiz Kasaba ile Kareteci Fareler can sıkıntısından baktığım yapımlar. Fineas ve Förb'ün de tüm bölümlerini izledik zaten. Muhteşem Örümcek Adam serisi da günde bir defa veriyorlar. Geriye kalan yapımların hepsini kaldırıp siyah ekran koysalar eminim daha çok izlenir. :Ç

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

DC Yayıncı Bilgileri Sayfasında Telefon Numaraları var. Şuan düzgün açıklama yapacak kimse yok. Sekreterle konuşuyorum. O bilgi veriyor. Artık sekreter de, şirketin birçok çalışanı da ismimi, numaramı ezberlemiş durumda :D her hafta arayıp bilgi alıyorum.

Dediğim gibi siz de arayın isteklerinizi söyleyin.

Ayrıca [email protected] adresine mail atın. (İngilizce yazmanızı öneririm, gerçi türkçe yazınca cevabı translate'ten türkçeye çevirip cevaplıyorlar ama olsun.)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Haftaya Cumartesi
    17:00-Alladdin Filmi

Pazar 17:00
    -Alaaddin Caafer'in Dönüşü

Filmi Sihirli Haftasonları Kuşağı'nda...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Şirketi tekrar aradım. Karar kesin dedi sekreter hanım. Zaten başka görüşecek biri yok koskoca şirkette. 😒😒

Lütfen siz de arayıp bilgi almaya çalışın. 6 aydır her hafta arıyorum numaramı,adımı ezberlediler artık telefonlarıma çıkmayacaklar diye korkuyorum :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-06-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    605090

Bu kanalda ne gibi yenilikler varda o kadar yazılıp çiziliyor cidden anlamış değilim.
    Arada film felan veriyorlar kuşak yapıp.
    Resmen etkisiz eleman bir kanal.

Çocuklar CN-Minika-Yumurcak-Planet çocuk felan izliyor.
    Yeğenlerimin bir kere açıp bu kanalı izlediğini görmedim.
    Kim izliyor cidden bu kanalı?
    Hep yetişkinler yazdığı için yetişkinler mi?
    :puah: :smiles31: :hah:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Şuan bu kanalın fazla bir izleyeni yok. Ama çalışanları (yayıncılıktan anlamayan çalışanları) kanalın güzel yayın yaptığını sanmakta. Zaten şuan kanalın sorumlu müdürü bile yok. Atandı ama yurt dışında eğitimde.

Şikayetlerle sekreter ilgileniyor. Ve Şikayetleri Ana Şirket Londra'ya iletiyor ama karar değişmedi :(

Yalnız anladığım kadarıyla Şifresiz Yayın Yapan Disney Kanallarında genel sorun bu.
    (Disney İspanya Hariç)

Bugün internetten Disney Channel Rusya yayınını takip ettim. Merak edip sitesinden yayın akışına baktım. 13:00'dan 21:00'a kadar Çizgi dizi ve Sinema Animasyon filmleri veriliyor.
    Disney Channel Almanya'da çeşit var ama o da gece satış kanalına dönüşüyor 😂
    Türkiye zaten zıvanadan çıkmış, izleyicileri sosyal medyayı ayağa kaldırıyor. Bilmiyorum valla.

Orta Doğu Yayınına Dönülse bir disney izleyicisi olarak Parayı verir Evime Digitürk alır Düzgün bir yayın izlerim açıkçası.
    Ama dönüleceğini pek sanmıyorum, çünkü şuan kanalda yayınlanan çizgi diziler #AnnelerinTavsiyesiyle adı altında yayınlanıyor.

Yani Türk Ebeveynler Kanalın Şuan ki halinden memnunlar.

Bilmiyoru ama çok moralim bozuluyor. Tüm Dünyada yayınlanan Disney dizilerini ve filmlerini sadece Türkiye İzleyemiyor.
    Bu çok büyük bir haksızlık.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Arkadaşlar İngilizcesi iyi olan biri aşşağıdaki metni çevirebilir mi?
    Tüm Dünya Disney Kanallarının Tartışıldığı yabancı bir forumda Disney Türkiye'nin Gençlik Dizisi yayınlamamasının sebebinin Türk Aileler Olduğunu Söyledim. Bunun üzerine bir arkadaş alttaki yazıyı yazdı ama translate ile düzgün çevrilmiyor.

“I think you've said that Turkish parents send the complaints about the live-action series "risque" content (probably according to RTÜK - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, more about it here: ). And thanks to those parents DC Turkey (probably its broadcast licence is registered at RTÜK given the Turkish ratings) is only airs animation."

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    359407

Tüm Dünya Disney Kanallarının Tartışıldığı yabancı bir forumda Disney Türkiye'nin Gençlik Dizisi yayınlamamasının sebebinin Türk Aileler Olduğunu Söyledim. Bunun üzerine bir arkadaş alttaki yazıyı yazdı ama translate ile düzgün çevrilmiyor.

“I think you've said that Turkish parents send the complaints about the live-action series "risque" content (probably according to RTÜK - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, more about it here: ). And thanks to those parents DC Turkey (probably its broadcast licence is registered at RTÜK given the Turkish ratings) is only airs animation."
    "Anladığım kadarıyla sen, Türk ailelerinin live-action dizilerinin riskli içerikli barındırdığını (muhtemelen RTÜK'ten) ve Disney Channel Türkiye'nin yalnızca animasyon verdiği için Türk ebeveynlerine teşekkür etmemiz gerektiğini söylüyorsun."

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Altta verdiğim ingilizce yazı bana ait değil.
    Forumdaki yazıma karşı iskandinav bi arkadaşın cevabı.

Ben arkadaşa türk ailelerin bu durumdan memnun olduğunu söylemiştim. O da bunun üzerine türk ebeveynlere teşekkür etmeliyiz filan yazmış olabilir. Metni tam anlamıyla türkçeye çeviremediğim için birşey diyemeyeceğim.

Kanalda Yeni Yayın Dönemi Büyük ihtimal Ekim başı başlar. Umarım bu sezon hiç değilse düzgün çizgi diziler yayınlar. :(

Gine de Eski Disney Channel'ı , içeriğini , kanalın yıldızlarının şarkı kliplerini çok özleyeceğim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    502717

illa çizgi dizi mi yayınlayacaksın yayınla pokemon un ilk sezonlarını yayınla 101 dalmaçyalı yı yayınla teneffüs zili çalmadan bunlar kendi yapımların sana kimse bir şey demez

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Haftaya Cumartesi 17:00'de Yeni Doraemon Filmi var. @mastdon 'a duyurulur :D

Sihirli Haftasonları Kuşağında Önümüzdeki Hafta Alaaddin Filmleri de Yer Alacak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2015
    Mekan
    05 Amasya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    613830

“I think you've said that Turkish parents send the complaints about the live-action series "risque" content (probably according to RTÜK - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, more about it here: . And thanks to those parents DC Turkey (probably its broadcast licence is registered at RTÜK given the Turkish ratings) is only airs animation."
    türkçesi
    Muhtemelen RTÜK'e göre ( risque " içerik " Seni Türk anne live-action serisi hakkında şikayet göndermek olduğunu söyledi düşünüyorum " - Radyo Televizyon Üst Kurulu , burada bu konuda daha fazla Tarih:
    Ve teşekkürler , bu anne DC Türkiye ( muhtemelen yayın lisansı Türk derecelendirme verilen RTÜK kayıtlıdır ) animasyon fiyaka okunur . " google çeviriden yaptırdım merak edenler için.
    Düzenleyen Abdullah Karako : 24-08-2015 at 15:18

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Haftaya Cumartesi 17:00'de Yeni Doraemon Filmi var. @mastdon 'a duyurulur :D

Sihirli Haftasonları Kuşağında Önümüzdeki Hafta Alaaddin Filmleri de Yer Alacak.
    evet teşekkür ederim haberim var kanalda denk gelmiştim ;)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Abdullah Karako Çeviri İçin Teşekkürler :)
    Translate'ten ben de çeviri yaptım ama çok düzgün bir çeviri yapmıyor :(

@mastdon Ben de bu seferlik Doraemon sevmediğim halde izlemeyi düşünüyorum :D merak ettim açıkçası.

Bu arada Geçen Gün Rating Ölçümü yapan bir siteye DisneyChannel'ın anlık rating bilgilerine nasıl ulaşabileceğimi sordum,
    Görevlinin bana verdiği cevap:
    -Disney TV Anlık Rating Ölçüm Sistemine Kayıtlı Değildir ve sıralamada diğer kayıtlı olmayan kanallarla birlikte DİĞER olarak gözükmektedir" denildi.

2. Bir şok yaşıyorum şuan :O

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Doraemon benim en favori animelerimden officalcanmrt ☺ komik ve eğlenceli.japon anime seversen tavsiye ederim.ama filmleri genelde çizgi diZilerinden farklı oluyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    613579

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mastdon Mesajı Göster
    Doraemon benim en favori animelerimden officalcanmrt ☺ komik ve eğlenceli.japon anime seversen tavsiye ederim.ama filmleri genelde çizgi diZilerinden farklı oluyor
    Haklısın. Filmleri daha bi eğlenceli oluyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Yine de en güzel çizgi dizileri Japonlar yapıyor. 52 bölümlük Heidi'yi hatırlıyanınız vardır. Bizi ekrana bağladığı gibi bir sonraki bölümü iple çekerdik. Bunun gibi 90 lı yıllarda izlediğimiz bir çok çizgi dizi Japon yapımıydı. Tabii orijinal hikayeden sözetmiyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

disney channel aslında yapar mı bilmiyorum ama Japon Sentailerini türkçe dublajla yayınlasa bana göre iyi bir izlenim alır bu benim görüşüm.ama bunu disney channel yapmaz.bu yapımlara en uygun kanal kidztv nin akşamki kuşağı animez kuşağı olur.sentailer çok farklı çünkü :Ç

21. Merih Banner Alt
50 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık