Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Güvenlik Kamerasına Ağ'dan Bağlanamıyorum

Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2015
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    614920

Güvenlik Kamerasına Ağ'dan Bağlanamıyorum

Arkadaşlar bende markası belli olmayan üzerinde H.264 DVR yazan bir cihaz var. Bu cihaza DVR programları kullanarak bir türlü bağlanamıyorum, devamlı registration failed hatası alıyorum.Cihaz modemden ip alıyor. Tarayıcı üzerinden bağlanmaya çalısıyor ama işletim sistemi 64 bit olduğu için açmıyor hem linux hemde win 7 ile denedim.En azından tarayıcıyı bir şekilde görüyor. Ancak, çeşitli programları denediğim halde dvr'a Networkten hiç bağlanamadım. Network dışından bağlanma gibi bir derdim yok, Network ten bağlanırken port yönlendirme yapmamız gerekli mi?
    Sabit ip verdim, varsayılan ağ geçidini yazdım, dns ayarını girdim ve media portu belirledim.
    Düzenleyen linuxx : 13-08-2015 at 18:53

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313459

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi linuxx Mesajı Göster
    Arkadaşlar bende markası belli olmayan üzerinde H.264 DVR yazan bir cihaz var. Bu cihaza DVR programları kullanarak bir türlü bağlanamıyorum, devamlı registration failed hatası alıyorum.Cihaz modemden ip alıyor. Tarayıcı üzerinden bağlanmaya çalısıyor ama işletim sistemi 64 bit olduğu için açmıyor hem linux hemde win 7 ile denedim.En azından tarayıcıyı bir şekilde görüyor. Ancak, çeşitli programları denediğim halde dvr'a Networkten hiç bağlanamadım. Network dışından bağlanma gibi bir derdim yok, Network ten bağlanırken port yönlendirme yapmamız gerekli mi?
    Sabit ip verdim, varsayılan ağ geçidini yazdım, dns ayarını girdim ve media portu belirledim.

bağlantıdaki programı indirip kurulum yapınız, cihaza sabit ıp ve şifre veriniz.
    programda sağ alt barda sistem diye bir yer var buraya gir,
    cihaz yöneticisine tıkla,
    burdan alan ekle deyip bir alan oluştur örneğin : ev gibi
    sonra alanın üstüne tıklayıp üst bardan ikinci sırada cihaz ekle var ona tıkla,
    ıp tarama ya tıkla elle verdiğin ıp çıkacaktır. üzerine tıkla daha önce verdiğin şifreyi yaz cihaz kayıt olacaktır. ondan sonra izleyebilirsin.
    yapamazsan baglantı verirsen yardımcı olabilirim.
    iyi günler.

Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2015
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    614920

CMS programını yükledim, söylediğin ayarları da yaptım ancak ip aramada cihaz çıkmıyor, ip'yi elle girdim ekle dedim ancak yine de eklemedi, connection time out yazıp işlemi bırakıyor. Aslında çok basit bir işlem ancak, nedendir bilemiyorum dvr cihazını programlar görüp eklemiyor. Cihaza ping atıyorum karşılık geliyor, 32 bit explorerdan bağlanıyor. Cihaz modemden IP alıyor görebiliyorum yine de bağlanamıyorum. Bu cihazın firmware dosyasını bulabilsem yükleyeceğim ancak onuda bulamadım.

Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2015
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    614920

Dvr'ın markasını öğrendim , RENICA DVR108A. Sitesindeki programları da kurdum ama nafile.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313459

CMS programını yükledim, söylediğin ayarları da yaptım ancak ip aramada cihaz çıkmıyor, ip'yi elle girdim ekle dedim ancak yine de eklemedi, connection time out yazıp işlemi bırakıyor. Aslında çok basit bir işlem ancak, nedendir bilemiyorum dvr cihazını programlar görüp eklemiyor. Cihaza ping atıyorum karşılık geliyor, 32 bit explorerdan bağlanıyor. Cihaz modemden IP alıyor görebiliyorum yine de bağlanamıyorum. Bu cihazın firmware dosyasını bulabilsem yükleyeceğim ancak onuda bulamadım.
    Dvr'ın markasını öğrendim , RENICA DVR108A. Sitesindeki programları da kurdum ama nafile.
    ben işyerimde 78 kameranın servisine bakıyorum kullandığım program bu, senin bulduğun proğramın linkini at bana pazartesi benim sistemde deneyeyim, o zaman anlarız sorun program damı yoksa cihazdanmı?

Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2015
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    614920

buradaki programları kurdum. Programlarda bi sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası büyük ihtimalle dvr da bi sorun var.

7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı