Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Tek çanakla 1 den fazla uydu izlemek için ne gerekli?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2010
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    523644

Tek çanakla 1 den fazla uydu izlemek için ne gerekli?

şuan 90 lık tek çanakla Turksat uydusunu izleyebiliyorum. Şehir:Bursa Aynı zamanda hotbird, Astra 19º, vb. gibi uydularınıda izlemek istiyorum.

• Mevcut çanak antenimle bu mümkün mü?
    • Ekipman olarak başka neler gerekli?
    • 3-4 uydu izleyince yine uydu cihazıma tek kablo mu inecek?
    • Masraf ne kadar tutar böyle birşeyin?
    Düzenleyen nevcivan : 06-08-2015 at 11:45

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    511297

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nevcivan Mesajı Göster
    şuan 90 lık tek çanakla Turksat uydusunu izleyebiliyorum. Şehir:Bursa Aynı zamanda hotbird, Astra 19º, vb. gibi uydularınıda izlemek istiyorum.

• Mevcut çanak antenimle bu mümkün mü?
    • Ekipman olarak başka neler gerekli?
    • 3-4 uydu izleyince yine uydu cihazıma tek kablo mu inecek?
    • Masraf ne kadar tutar böyle birşeyin?
    Sayın nevcian bu linkte size yardımcı olacak bilgiler var.

Düzenleyen ig52 : 06-08-2015 at 11:52

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2010
    Mekan
    Üye No
    523644

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ig52 Mesajı Göster
    Sayın nevcian bu linkte size yardımcı olacak bilgiler var.

Açıkçası yazıdan pek birşey anlamadım, çok teknik şeyler içeriyor. O kadar bilgi sahibi değilim

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2010
    Mekan
    Üye No
    523644
    Düzenleyen nevcivan : 06-08-2015 at 13:47

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

sayın nevcivan merhaba sorularınıza ben yanıt vereyim.1-tek çanakla sadece türksatı izliyorsanız,bu çanaktan astra ve hotbirdi aynı anda aynı çanakla seyredemezsiniz,farklı yöndeler aralarında 23 derece fark var o yüzden.2-astra ve hotbirdi izlemek için 2 ci bir çanak almalısınız.bu çanak içinde ayrı lnb ve 2 çanağı birleştirmek için dayzek denen aparat ve iki çanaktan dayzeğe ayrı ayrı kablo lazım.eğer çanakları çatıda birleştirirseniz kısa 2 parça kablo işinizi görür.dayzekte 4 giriş 1 çıkış vardır.bu çıkıştan aşağıya tek kablo olarak inersiniz ve cihaza bağlarsınız.3-dayzekte kabloların giriş yeri ve numaraları vardır,1.2.3.4 gibi.hangi uca bağladığınızı aşağıda cihazınızda da seçerek ayarlayacaksınız.örneğin türksat 1,astra 2,hotbird 3 gibi.4 girişli dayzeklere 4 çanak bağlayabilirsiniz.4-maliyet konusuna gelince her yerde faklı fiyatlar olur,şu fiyat diyemem ama fazla bir şey tutmaz.farklı yerlerden fiyat al hangisi uygunsa ordan alırsın.internetten de araştır,fiyatları kıyasla.kolay gelsin. iyi günler.bu arada çanağınız 80 lik gözüküyor.
    Düzenleyen yildirim939 : 06-08-2015 at 14:44

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2010
    Mekan
    Üye No
    523644

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yildirim939 Mesajı Göster
    sayın nevcivan merhaba sorularınıza ben yanıt vereyim.1-tek çanakla sadece türksatı izliyorsanız,bu çanaktan astra ve hotbirdi aynı anda aynı çanakla seyredemezsiniz,farklı yöndeler aralarında 23 derece fark var o yüzden.2-astra ve hotbirdi izlemek için 2 ci bir çanak almalısınız.bu çanak içinde ayrı lnb ve 2 çanağı birleştirmek için dayzek denen aparat ve iki çanaktan dayzeğe ayrı ayrı kablo lazım.eğer çanakları çatıda birleştirirseniz kısa 2 parça kablo işinizi görür.dayzekte 4 giriş 1 çıkış vardır.bu çıkıştan aşağıya tek kablo olarak inersiniz ve cihaza bağlarsınız.3-dayzekte kabloların giriş yeri ve numaraları vardır,1.2.3.4 gibi.hangi uca bağladığınızı aşağıda cihazınızda da seçerek ayarlayacaksınız.örneğin türksat 1,astra 2,hotbird 3 gibi.4 girişli dayzeklere 4 çanak bağlayabilirsiniz.4-maliyet konusuna gelince her yerde faklı fiyatlar olur,şu fiyat diyemem ama fazla bir şey tutmaz.farklı yerlerden fiyat al hangisi uygunsa ordan alırsın.internetten de araştır,fiyatları kıyasla.kolay gelsin. iyi günler.bu arada çanağınız 80 lik gözüküyor.

hocam cevabın için tşkler.
    anladığım kadarıyla yeni bir çanak kurmak gerekecek. ben kuramam gibi geliyor, uyduların yönlerini filan bulamam.
    Biraz araştırdım yaklaşık 100 liraya 2 uydu daha izlerim gibi

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı