Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Pikap Kolu ile İlgili Sorum

Junior Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2009
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    494587

Pikap Kolu ile İlgili Sorum

Merhabalar arkadaşlar,

Ananemden kalma bir pikap edindim ve 1 haftadır bununla uğraşıyorum.Temizliği,kablo değişimi falan derken baya bir kurcaladım.
    Pikap aşağıdaki videoda bulunan pikabın aynısı. Ve sanırsam kol ayarı ile ilgili sıkıntı var. Fazla baskı yaptığı için pikabın devrini etkiliyor ve pikap yavaş dönüp garip bir ses çıkıyor. Yada ben öyle zannediyorum. Bu konuda nasıl bir çözüm üretebilirim ?

Pikabımın markası aiwa.

teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Bu tür pikaplarda,kol ağırlık ayarı olmaz...Sıkıntı,pikabın tablasını döndüren kayışdan kaynaklanıyor...Pikap çok eski olduğu için,motorla tabla bağlantısını sağlayan kayış deforme olmuştur,yenisiyle değiştirince düzelir...Ama yenisini bulabilmek adeta mucize olur...Çok ama çok araştırmanız lazım...

Junior Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2009
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    494587

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Bu tür pikaplarda,kol ağırlık ayarı olmaz...Sıkıntı,pikabın tablasını döndüren kayışdan kaynaklanıyor...Pikap çok eski olduğu için,motorla tabla bağlantısını sağlayan kayış deforme olmuştur,yenisiyle değiştirince düzelir...Ama yenisini bulabilmek adeta mucize olur...Çok ama çok araştırmanız lazım...
    Cevabınız için teşekkürler. Benimkisinde kayıştan ziyade tekerlek var. Bu tekerleğin çapı ölçüsünde yeni bir tekerlek kestirsem autocad de mm çizimini yapıp kauçuktan iş görürmü ?

Birde bu pikabın dahili hoparlörü var elimden lehim işleri gelir. Bu dahili hoparlörü iptal edip 2+1 ses sistemim ile bağlantılı hale getirebilirmiyim ? Hoparlör çıkışı almam yeterli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi volky1991 Mesajı Göster
    Cevabınız için teşekkürler. Benimkisinde kayıştan ziyade tekerlek var. Bu tekerleğin çapı ölçüsünde yeni bir tekerlek kestirsem autocad de mm çizimini yapıp kauçuktan iş görürmü ?

Birde bu pikabın dahili hoparlörü var elimden lehim işleri gelir. Bu dahili hoparlörü iptal edip 2+1 ses sistemim ile bağlantılı hale getirebilirmiyim ? Hoparlör çıkışı almam yeterli.
    Bu tekerleklerin resmini çekip buraya koymanız mümkün mü...

Sadece lehim işlerinden anlıyor olmanız yetmez,yeterli elektronik bilginizin de olması lazım...Yanlış bağlantı yaparsanız,pikabın ses çıkışına zarar verme olasılığı var...Zaten anladığım kadarıyla;pikap stereo değil,2+1 bağlasanız bile yeterli randımanı alamazsınız...Bence hiç orijinalliğini bozmayın...

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    97654

Bence orjinalliğini hiç bozma kendi amfisinde aynı zamanda preamfi devresi de var eski teknoloji olduğu için gürültü yüksektir
    ses sistemi bağlarsan gürültü sesinide yükselteceği için hoş bir ses çıkmaz bence.

Bunun yanında kayıt kalitesininde yüksek olmadığı malum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    617983

Arkadaşlar herkese merhaba.Bana ion marka bir pikap hediye geldi ama konu hakkında nerdeyse hiç bilgim yok bugün bir tane plak aldım denemek için ama pikap diski döndürmedi pikabın türü ion classic lp

radionetses ten sordum kayışla ilgili olabilir basit birşey dedi ama 80 TL ücret istedi.önerisi olan var mıdır ??

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı