Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Giga ustaları yardım lütfen

Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4918

Giga ustaları yardım lütfen

Ustalar arkadaşlar yazım biraz uzun olacak ayrıntılı anlatmam lazım.

ben istanbulda bir siteye taşındım bu sitede televizyon yayınları için merkezi bir sistem var.

evde bütün odalarda 2 çeşit bir uydu girişi için vidalı bildiğimiz giriş birde televizyonların arkasına taktığımız dişi erkek tabir ettiğimiz girişlerden.

sistem ise heden dedikleri analoğ yayın yapan 20.25 kanal kadar görüntüsü kirli bir yayın ilerleyen zamanlarda televizyonla uğraşırken diğital tarama yaptırdığımda

(televizyon dişi erkek anten girişinden bağlı)bir sürü türksattaki dsmart ağırlıklı hd yayınları bulduğunu gördüm dsmart olduğu için şifreliydiler doğal olarak ama şifresizlerde var atv hd show hd cnn türk hd gibi bende hemen gidip dsmart modül alarak modülü televizyona takarak mutlu bir şekilde 7.8 aydır kullanabiliyordum bu arada gidip televizyon sisteminide yerinde gördüm

bu heden sisteminin yanında büyük bir para kasası büyüklüğünde dsmarta ait bir sistem varmış hd sistem sayesinde aynı kablolarla diğital yayınıda vermişler.

bu sistemi dsmart kullanıcıları harici diğital tarama yapan herkes faydalanabiliyordu tabiki dsmart ait olmayan kanallar için show hd atv hd gibi

fakat bir ay kadar önce dsmart bu kendisine ait olmayan kanallara hiç siteye gelmeden şifre koymayı başarmış
    ben televizyonu açtığımda atv hd show hd cnntürk hd ve sd kanallar dahil bir sürü yayını açamadım.
    etrafımdaki dsmart kullanıcılarına sorduğumda modül kullanıcıları benle aynı sorunda ama dsmart cihaz kullanıcılarında bir sorun yoktu
    dsmart müşteri hizmetlerini aradığımda sitelerdeki modül kullanımını kapadıklarını talep edilmesi halinde cihaz yollanacağını söylediler.

ben dsmartın cihazını kullanmak istemiyorum bu arada başka bir arkadaşımın elinde teledünyanın cihazlarından vardı dvb c girişli bunu bağlayıp denemeler yaptığımızda
    bir sıfır sıfırlı bis *** girdiğimizde dsmarta ait olmayan diğer yayınların açıldığını gördük

bende bu durumda dsmartan cihaz alacağıma adam gibi bir cihaz alıp bis keyleride girip modulumude cihazamı takar seyrederim diyerek 2 el gigablue quad hd aldım
    dvb c girişlerinden bağlantıyı sağlayıp yayınları cihazıma kurdum gerekli bis keyleri de ayarladım ama sonuç bende hüsran oldu modül olduğu için dsmartın yayınlarını izleyebiliyorum
    ama ne hikmetse showhd atv hd cnntürk hd trt ler ve bir sürü yayını çözemiyorum hepsidijitali arayıp yardım istedim fakat ben durumu tam anlatamadım bana ısrarla dvb c den değil uydu girişine
    bağlayıp kör tarama yaptırmamı söylüyorlar ben o işlemi yapınca hiç bir şekilde cihaz kanal bulamıyor bu konuda sizlerin bana bir önerisi olurmu diyerek buraya yazmak istedim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2010
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    547383

santrali bozardım ben olsam sinirden :)

sizde dsmart modül ci+ mı yoksa ci mi ?
    ci+ modüllerde biss desteği var.

balkona çanak anten koy en temizi.turksatı görüyor mu ?

Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4918

Modülün cı+ yada cı olduğunu nasıl anlarım ?

malesef balkona çanak koymaya izin vermiyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    101821

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi taharci Mesajı Göster
    Modülün cı+ yada cı olduğunu nasıl anlarım ?

malesef balkona çanak koymaya izin vermiyorlar.
    sizinle bir kanal üzerinde deneme yapalım. bana mesela atv hd kanalı açıkken menü/ bilgi /kanal
    buranın ve pid değerlerinin yazılı olduğu yerin resimlerini çekip yollayın.

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı