dün aracımı tüvtürk muayene istasyonuna götürdüm daha önceden defalarca randevusuz aracımı götürmüştüm sorunsuz yardımcı olunmuştu genede tüvtürk sitesine girip sık sorulan sorular kısmında
Öncelik verilen araçlar nelerdir?
Araç muayene istasyonlarımızda, ambulans, itfaiye ve sivil savunma araçları, doğalgaz acil müdahale araçları, Emniyet Teşkilatı'na ait resmi araçlar ve engelli vatandaşlarımıza ait araçlara, Trafik zabıtası ile birlikte muayeneye gelen araçlar, muayene tekrarı ve tadilat sonrası muayeneye öncelik tanınmaktadır

açıklaması ile aracımı götürdüm ama oradaki güvenlikçiler randevusuz gelemeyeceğimi söyledi sorumlu bulamadığımdan tüvtürkü aradım bana yüzde yüz randevu esasına göre çalışan muayene istasyonlarından randevusuz muayene olamayacagını söylendi bende sitelerindeki muayene öncelikli araçlar kısmındaki açıklamaya göre geldiğimi söylediğimde açıklama yapamadılar düzeltilmesi konusunda dosya açacaklarını söylediler sonraki araştırmalarımda eski ulaştırma bakanı benim bulunduğum izmire büyük şehir belediye başkanı adayı olan binali yıldırım ın son icraatlerinden birisi olarak özürlülerin randevusuz muayene hakkının elinden aldığı genelgeyi gördüm size çok mu geldi bu ülkenin özürlüleri dün ne rezillikler yaşadım bu insanların herkes yeni haklar verirken sizler yıllardır verilen bir hakı geri almakla o insanların vebal lerinden nasıl kurtulabilirsiniz sizler 10 km yi rahatlıkla yürürsünüz ben 10 metrede zorlanırım bunun vebalini nasıl vereceksiniz
yeni genelgeye göre

Sayı : 70514986-225.01-18200

Konu : Araç muayeneleri

GENELGE
(2014/KDGM- 02 /ARAÇ MUAYENE)

Bilgilerini ve gereğinin buna göre ifasını arz/rica ederim.

Binali YILDIRIM

Sadece randevuyla hizmet veren araç muayene istasyonlarında üzerinde değişiklik yapılan araçlar ve muayene süresi geçirilen veya özel muayene yaptırılması zorunlu olduğu halde yaptırılmaması nedeniyle idari ve cezai müeyyide uygulanan araçlar ile engelli vatandaşlara ait araçların muayeneleri de sadece randevu ile yapılır. Ancak, randevu için verilen süre 7 (yedi) günü geçemez. denilmekte

mağdur olmamanız için önce randevu alın muayene istasyonuna gittiğinizde muayene saatinizde örneğin 4 araç varsa başka öncelikli araç yoksa size öncelik yapacaklarmış yani 10 dakika önce bitecek muayeneniz