Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 43 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Herkes Mutlaka okusun Next official site, nexti kim üretiyor aynı cihaz isim başka

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4984

New Icon3 Herkes Mutlaka okusun Next official site, nexti kim üretiyor aynı cihaz isim başka

Next hakkında öğrendiğim bazı şeyleri sizinle paylaşmak istedim
    1.Bugüne kadar nexti kimin ürettiğini bilmiyorduk. Artık biliyoruz.
    işte size üretici firmanın web adresi,
    2.Next olarak tanıdığımız cihazımızın asıl adı ne acaba sakın NCX olmasın? hatta NExt 8000 modelinin adı da NCX-213
    3.Aynı firma bu cihazı başka isimlerle başka ülkelere de üreti yok mesela
    next 8000, INTERSTAR 8006 XCAM adı altında diğer next modelleride başka isimlerle üretiliyor iştye onunda adresi bütün next modellerini başka isimler altında burdada bulabilirsiniz golden-intersat firması da yüksel elktronik gibi aynı cihazı kendisi için korede nescologic firmasına ürettiriyor, hatta bizden biraz daha ileriler onlar dvd li recevir bile yaptırmışlar (Interstar DSR 9002 CI DVD) hepsi bu adreste bu sitede ayrıca cihazlar için gerekli yazılımlarda var
    4.Bu adreste de () next 8000 için yani INTERSTAR 8006 XCAM için yapılan bazı emu yazılımları var.

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1119

bilgiler için sağol ama ne olmuş yani bunda bi acaiplik göremiyorum.bu cihaz her ülkede farklı isimler altında satılabilir.ama benim için önemli olan doktorun yazılım desteği ve diğer cihazlarda bu destek yeterli değil.emularının çıkış zamanı bile yeni.yani bizim cihaz direkt olarak bence doktorun kontrolünde....

Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4984

ben acaiplik var demedimki bende doktora güveniyorum arkadaşları bilgilendirmek istedim ben sadece

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Türkiye'deki cihazların tamamına yakını Kore'de ürettirilir. Bu bilinmeyen bir şey değil. Doktor tarafından defalarca açıklandı. Burada önemli olan yazılım desteğidir. Eğer Interstar8006 sahibi olsaydınız bu desteğin nekadar önemli olduğunu anlardınız. Bootu farklı olan bu cihaza Next8000 yazılımları atabilmek için uğraşıyorlar ama başaramıyorlar.
    Türkiye'deki Next teknik ekibinin kıymetini bilelim...... Kolay gelsin........

New Member
    Giriş Tarihi
    20-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    7826

teşekkürler paradox

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5059

Selamlar,
    @haydut hocam sadece Türkiye'de değil, Avrupada satılan cihazların da nerdeyse tamamı Kore'de üretiliyor. Koreliler gercekten bu işin hakkını veriyorlar..
    @paradox52, Abicim senin bu verdiğin şirketler Next8000 yada emsali cihazlar üretmiyorlar bunlarda Next gibi bunu başka yere yaptırıp markasını basıyorlar. Benim bildiğim kadarıyla Next8000'leri üreten firma genelde mikro kontrol sistemleri ile uğraşan ve Uydu sektörüne yeni giren bir firma, Yeni girmesine rağmen ufak tefek aksaklıkları saymazsak oldukça iyi çalışıyorlar. Ayrıca nextteknik.com 'da da yazdığı gibi next'in official bir sitesi yok birçok firma tarafından üretilen cihazlar next olarak markalanıp kullanıcıya sunuluyor, tabii ki sadece marka basmak olmaz gerekli desteği de vermeli ve bana sorarsan Next bu konuda Türkiye'de 1 numara şüphesiz @doktor'un bunda rolü büyük... @haydut'un da dediği gibi marka basmakla olmuyor her ithalatcıya bir @doktor lazım :D

İyi çalışmalar.
    Digium

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2004
    Üye No
    10874

slm arkadaslar ben cihazlarin yazilim ve sifre cozucu programlari ile ililenmek istiyorum.Bana yardimci olabilirmisiniz.Tesekkue ederim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

ya arkadaşım zaten sayfaları iyi gezseydin verdigin bilgilerin hepsinin oldugunu görürsün ayrıca yüksel elektronik kendisinin ürettigini felan söylemediki.almanya için üretilen INTERSTAR 8006 XCAM next 8000xcamla aynı ama yazılım bakımından çok geride üslubun çok yannış geldı.
    saygılarımla

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    270

kore'de yada başka bir yerde üretilmesi neyi değiştirir?next türkiye'de bir numara ve bende burada yaşıyorum :) ve türkiye'de bir numara derkende bunu kimlere borçlu olduğumuzu biliyoruz....zaten kimse next yüzde yüz yerli üretimdir demedi ki....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    50 Nevşehir
    Üye No
    5520

Bundan yıllarca önce Profilo,bir Finlandiya firması olan Luxor adına siyah beyaz televizyon üretmişti.Bunda bir acaiplik olmasa gerek.Siz de canınız istiyorsa,herhangi bir markayla bir şey yaptırabilirsiniz.Yazılımı tutturan parayı götürecek,düzen böyle işliyor.Saygılar..
    Düzenleyen profmusti : 18-04-2004 at 03:07

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    916

next&nextstar diye bir marka yok...8000 diye bir model ve nescoda yok...o bizim kendi grubumuz..benim daha önce çalıştığım mühendisler bu grubu kurdu..destek almak için cihazın satılması gerekiyordu ilk numuneyide mach 1 ve ben türkiyeden yolldık,intestar olarak satıldı..iyi işler yaptık şu anda 8 ülkede 8000 farklı donanım isim ve özelliklerle satılıyor ve benim menüm benim iznimle dünyaya satılıyor...şu andada herkes
    nextin kopyası deyeceğine tabiiki nextin orjinali sanıyor..
    plus serisi ortadoğunun en iyisi supermax ve avrupanın en iyilerinden technomate olarak satılıyor bu firmalarda aynı next gibi kendi markalarıyla 7-8 farklı firmaya üretim yaptıran İSİMLER...nextstar siyah seri şu anda avrupada en çok satanlardan emtech ve starsat.....next 5000-5500 belkide en büyük pazarda tam 29 farklı isimle satılıyor theatre,strong ve son olarakta hyundai katıldı bu ayki telesatellite dergisinde 5000 serisini hyundai olarak görürsünüz ve işin ilginci bu menü bana ait yani design tamamen benim...daha önceki siyah cı sız seri direkt samsungdu..ilk 2000 technisat-ilk da kartışık 2001 modeli pantechdi.....7600 serisi kaon...tuner ve flash son generasyon...inşallah next olarak echostardan sonra ilk özel menüyü ben design edecem......bugün yazılımda kore ve hindistan tek......çinliler koreden yaptıkları transferlerle ataktalar fakat yaptıkları hardware kopyalayıp firmanın yeni yazılımı çıktığında flas okutarak güncellemek oda 2.yazılımdan sonra bulamazsınız fiatlar hemen hemen yarı yarıya...
    arkadaşlar çok uzun bir dönemden gelindi....nokialara manuel pıd gerektiren özel bir yazılım atmak için 200 usd ödendiği ve internetin tren gibi birşey sanıldığı günlerde hep olayları takip ederek bugün dünyanın tüm üreticilerinin bir cihazımızı alarak acaba bu alet niye bu kadar tutuluyor diye hala anlamadıkları halde yol başkalarının yaptığı gibi satılan bir markayı bulup üstüne isim yazıp değil zor olanı yapıp türkiye insanına göre
    cihazlar yaptırmak ve başkalarının değil yapabildiğimiz oranda kullnıcının isteklerini kollamaktı buda masa başında bir mühendisin değil tü4rkiyeyi ,dünyayı ve elektronik,kuuculuk,satıcılık yapan birisinin yapacağı işti..ve en önemlisi bu işi sevmek gerekliydi hemde çok sevmek..en kötü zamanlarda batmanda ,vanda,şırnakta sıriyede ,iranda,ırakta kullnıcıların yanında olmak,herkesi dinlemek gerekmekteydi...ben seviyemi hep bilirim...kalkıpta bir cihaz alıp o cihazı dükknında sattığı 30 cihazla kıyaslayıp HAK VE BİLGİ sahibi olduğunu sanıp SANA MECBURMUYUZ diyenler......ÖNCE BİRŞEYLER ÜRETMENİN ve BUNDAN zevk almanın mutluluğunu YAŞASINLAR ..kendi eklediğin bir özelliğin tün dünyada standart olduğunu görsünler..gine saçma deyipte pluslara eklediğimiz kanalın donarak ve karararak geçmesi gibi bu özellik DOKTORDAN DEĞİL BU FORUMLARDAN GELDİ.. ben sadece aracıyım ve aslında burda eleştirilen BEN DEĞİL SİZSİNİZ ve eleştirenlerde KENDİLERİNİ ELEŞTİRİYOR... acaba kendi işlerinde başkalarının yapmadığı bir şeyler üretip VERMEYİ DÜŞÜNÜyorlarmı BİLEMEM... bana saygı göstermek zorunda olmayanlar beni eleştirerek İŞİME VE KENDİME DEĞİL KENDİ YAPAMADIKLARI için kullndıkları maşayı bırakıyor...CESARETİ OLAN VARSA çıksın BEN ŞU CİHAZ İÇİN SONUNA KADAR yanınızdayım desin..yada ŞU CİHAZ ŞUNU BEN YAPTIRDIM BUNUDA BEN DÜŞÜNDÜM desin..gurur duyayım ve ona saygı...bugüm mach 1 keyleri veriyor kalkıp sanki 8000 için verdiğini sanala zekasızlar çıkıyor...klavyenin arkasına saklanıp BİRİLERİNİ suçlamak için elinizde ne var SATIN ALDIĞINIZ EŞYAMI ..
    o zaman ALIN KULLANIN BENLE UĞRAŞMAYIN..BEN EŞYALARA DEĞİL KULLANICILARA DESTEK VERİYORUM...bunlarda normal insanlar SİZİN GİBİ ÖKÜZLERE destek direkt olarak teknik olarak mümkün değil cünkü kendini kral sanan kurbağalar için ilacım yok...BİTTİ...TABİİ SİZDE....saygılar
    ü

bu yazıyı malum 1-3 hayranım için yazdım..SADECE KENDİLERİ İÇİN ÜRETİLMİŞ VE SADECE KENDİLERİNİN PARA ÖDEYEREK ALDIKLARINI SANDIKLARI ve OLMAYAN KİŞİLKLERİNİ geliştirmek için KULLANDIKLARI YAZILIM palavrasını.....BIRAKSINLAR ...ben hafta sonu birşeyler yapılabilirmi diye koreye gidiyorum 12 tane firmayı gezecem..herkes nerelere gelmiş bakacam,1 mb lık pluslara seca 2 nasıl eklenir,en eski gri seriye emu koyabilirmiyiz,bu yazılanlardan hangileri hangi modellere yapılabilir bakacam..SİZDE BURADA KÜFÜR ETMEYE DEVAM EDİN... ŞUNU UNUTMAYIN...İSTEDİĞİNİZ YERE İSTEDİĞİM ZAMAN GELEBİLİRİM ...AMA SİZLER SADEC E AŞAĞILIK KOMPLEXLİ ZAVALILARSINIZ..VE herkesin hakkına SAYGISIZLIK EDİYORSUNUZ ve defolup gitmeyeceksiniz çünkü HASTASINIZ VE BENDE DOKTOR OLDUĞUM İÇİN YİYECEĞİNİZ KÜFÜRLER ARTIK reçete gibi geliyor..ve ben sizi kendi halinize bırakıyorum..benim zavallı hayranlarım..

bu yazı yeni bir başlık açıp gine tartışma çıkarmamk için bu bölüme yazılmıştır ve sadece işlerine gelmeyen yada yapılmayacak dendiğinde kendilerini perns sanan kurbağalar için yazılmıştır onlar kendilerini bilir....ve onların kullndıkları ıp ve nikleride biz biliriz...zavallı olduklarında yazıp kaçarlar yada 2. nickle girip tekrar eleştirirler,yazdıkları 300 mesajda sadece hesap sorup isterler soru soran tek kişiye bir cevap yazmazlar,sonrada KENDİLERİNİ DİNLEMEMİ İSTERLER ve uzaktan tehtid ederler..savcılığa gidip auto chiplerini desteklemeyen yazılım yaptığım için beni şikayet ederleribiri borçkanın kralıdır biri kim olduğunu kendi bile bilmez ARTIK SİZDEN B****M.....
    Düzenleyen doktor : 16-04-2004 at 11:11

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    916

BAZI İNSANLAR TARZ DAN ANLAMIYOR İNSANLIKTANDA bu yüzden bu insanlara LAYIK OLDUKLARI HİTAPLA tepki istiyorum...20 kişiden aynı anda yiyecekleri KÜFÜR belki kendilerine İLAÇ OLABİLİR.. yada kaşınan bölgelerine derman...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    72 Batman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7472

doktor bence tepki,küfür onları yüceltir. bu yüzden onları takmamak en iyisi. onlar zaten en güzel cevabı kaale alınmadıklarında alacaklardır. onları takmak onlara değer vermektir. saygılarımla.

New Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Üye No
    3008

ya doktor yaptıklarını göz ardı etmek imkansız bize bu bilmediğimiz ve tamamen karanlık yolda rehberlik ettin yeni bir şeyler öğrettin daha da iyisi uygulamasını öğrettin ve ben kendi adıma bunlar için sonsuz dercede teşekkür ederim
    seni bu kadar kızdıran nedir anlayamadım zaten forumda yeniyim ama sayende dediğim gibi receiverime yeni yazılımlar yükledim ve halada sizden teknik destek alıyorum
    arkadaşlar lütfen bu yolda bizden hiç bir kazançları olmadığı halde yardımlarını esirgemeyen bu insanlara destek olalım yok olmıyorsak lütfen engel olmayalım gölge etmeyelim
    saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    9950

Sayın doktor ve forumun sayın üyeleri.Ben sitenizin bir sessiz üyesiyim.Günlük mesajlarınızı okurum,yenilikleri takip ederim,7500 cihazıma yüklemeleri yaparım.EMEĞİ geçen başta doktor olmak üzere diğer arkadaşlara teşekkür ederim.Sayın doktor meyveli ağacı taşlarlar bu her zaman böyle olmuştur.Ben size sonuna kadar hak veriyor ve ne kadar büyük özverilerle çalıştığınızı tahmin ediyorum.Bu çalışmalarınıza köstek olmaya çalışan kendini bilmezlere karşı ÖFKENİZE katılıyorum.Lütfen pire ye kızıp yorgan yakmayalım. Sizi seven ve taktir eden lerle beraber olun.SİZİ SEVİYORUZ.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sorun yok ;)

Bundan böyle eleştiriye OK,ancak yok yapamadınız yok bilmemne,yada hakaret tarzı yazıda artık yazan aramızda olmayacak.Kusura bakmasın kimse...

Hakaret ile Eleştiriyi ayıramayanın burada işi yok.

Saygılar

Junior Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5465

doktor meyva veren ağaç taşlanırmış. sen kafana takma dogru bildigin yolda yürü seninle beraber yürüyenlerde var. unutma.....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2443

2000cı eski gri seri cihazım var.eğer doktor olmasaydı şu an ab-sat gibi bir çok paketi izleyemeyecektik.benim gibi eski sericihazlara sahip bir çok arkadaşvar.ben ve bu cihazlara sahip olan arkadaşlar adına sayın doktor"a teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.elimde 7400 cım 1mega bayt g.master olmasına rağmen verim alamadığımdan hala eski gri yi kullanıyorum.43 yaşımda dokordan bizler için emu yazılımı koyma düşüncesini öğrenince inanın çouk gibi sevindim.doktorve doktor gibi insanlarülkemize her zaman gerekli.böyle bilgileri bakımından çok değerli insanları eleştirirken ilk önce kendinizi tartın.eleştiri olabilir ama dozunu iyi ayarlamak şartıyla.şimdi bazıları ammada yağdanlıksın diyebilir.böyle düşünen arkadaşların bir daha düşünmesini tavsiye ederim.bu çalışmaların hepsi bizler içindir..allah doktora sağlık sıhhat versin.saygılarla ....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

[email protected], seninle olanlar oldugunu bilmen yeterli olmali. Birak felaket tellallari bildiklerini okumaya devam etsinler. Sen arkandaki insanlardan aldigin gucle, yapilan ise takdir etmeyi bilenlerin verdigi destekle yoluna devam et.

Ve bu arada bu insanlardan saglanabilecek maksimum faydayi da saglamak icin bir mekanizma olustur. Onlar bunu yapmaktan mutlu olacaklar, corbaya bir gidim dahi olsa tuz eklemekten buyuk gurur duyacaklardir.

Sevgiyle...

Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2004
    Mekan
    05 Amasya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5713

çalışmalarınızda başarılar ilginize teşekkürler beklemedeyiz

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon