Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Next 2000HD kırmızı ışık yanıyor ve cihaz açılmıyor?

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

New Icon5 Next 2000HD kırmızı ışık yanıyor ve cihaz açılmıyor?

Bir yakınıma ait olan next 2000hd cihaz fişe takınca kırmızı ışık yanıyor, ön panelde hiç bir şey yok ve cihaz açılmıyor? bir süre fişe takılı kaldıktan sonra, ön paneldeki ses kısma tuşuna basılı tutup arakadan kapatıp açınca açılıyor. cihaz normal çalışırken tekrar kapanıp kırmızı ışıkta kalıyor? çözüm yolunu bilen yada başka deyişle astarı yüzünü geçermi, yaptırmaya değermi?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1297

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi A.Bozoğlu Mesajı Göster
    Bir yakınıma ait olan next 2000hd cihaz fişe takınca kırmızı ışık yanıyor, ön panelde hiç bir şey yok ve cihaz açılmıyor? bir süre fişe takılı kaldıktan sonra, ön paneldeki ses kısma tuşuna basılı tutup arakadan kapatıp açınca açılıyor. cihaz normal çalışırken tekrar kapanıp kırmızı ışıkta kalıyor? çözüm yolunu bilen yada başka deyişle astarı yüzünü geçermi, yaptırmaya değermi?
    @A.bozoglu kardeş aynı olay benim dobratech cihaz da başıma geldi kırmızı ışık yanıyor, ön panelde hiç bir şey yok servise götürdüm flaşh arızası vardiye cihaz ist bu la fabrikaya gitti cihaz garantiden düzelip geldi tahminimce senin cihaz da aynı sorun olmuş garanti büyük ihtimal bitmiş tamir için 50 veya 80 tl gözden çıkar birde cihazı en az 15 gün unutacan cihaz direk fabrikaya gidecek başka yolu yok arkadaşım

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sampiyon Mesajı Göster
    @A.bozoglu kardeş aynı olay benim dobratech cihaz da başıma geldi kırmızı ışık yanıyor, ön panelde hiç bir şey yok servise götürdüm flaşh arızası vardiye cihaz ist bu la fabrikaya gitti cihaz garantiden düzelip geldi tahminimce senin cihaz da aynı sorun olmuş garanti büyük ihtimal bitmiş tamir için 50 veya 80 tl gözden çıkar birde cihazı en az 15 gün unutacan cihaz direk fabrikaya gidecek başka yolu yok arkadaşım
    Öncelikle cevap için teşekkürler, dediğiniz gibi sanırım donanımsal ve belirtilen rakamlarda ise tamiri yaptırmaya değmez.

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    76802

selam arkadaslar Next 2000 CX HDMİ bazı ferekanslarda sinyal yok bu sorunu nasıl düzeltiriz diger makinayı takıyorum o ferekansda sinyal var Next 2000 CX HDMİ bu makinada aynı ferekansda sinyal yok bir çok ferekansda oluyor bu olay napmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2005
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    142511

Next 2000 CX HDMI konusuna bakarsanız cevap bulabilirsiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    76802

Next 2000 CX HDMI konusu diye bir bölüm açılmamıs malesef

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-12-2005
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    170024

aşağıdaki bölüm bu seriye aittir. Kırılmalar için saon yazılımı atıp aşağıdaki hazır listeyi deneyiniz.

Düzenleyen uzmantv : 31-12-2012 at 17:20

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    15091

Arkadaşlar cihazın besleme devresinde sorun varmış, aynı sorunla karşılaşan yada karşılaşacak olanların bilgisine.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192455

Next 2000HD TV cihaz kullanıyorum uzun süredir , akşam eve geldim cihazı açtım kanal listesi silinmişti sonra cihazı arkadan kapatıp açtım bir kaç defa boot yazısı geldi sonra loading.. geldi ve açılmadı kırmızı ışıkta kaldı sonra bir kaç kez daha denedim açıldı kanal listesi geri gelmişti ve problem yoktu 5 dakika izledim normal kumandandan kapadım 10 dakika sonra tekrar açtım bu kez açıldı ama ekranda kanal şifreli veya sorunlu yazısı çıkıyordu hangi kanala gelsem hep aynı sonra tekrar kapadım açtım arakadan yine açılmadı bir kaç deneme sonrası açıldı bu kez görüntü var ses yoktu tekrar bir kaç defa arkadan kapadım açtım ama artık hiç açılmıyor sürekli kırmızı ışık yanıyor , bu donanımsal ağırzamı sizce besleme arızası mı yazılımsal düzelebilir mi ? veya elektronikçiye götürsem yapılabilr mi ?

---------- Mesaj 23:32 saatinde birleştirilmiştir ----------

Arkadaşlar cihazın besleme devresinde sorun varmış, aynı sorunla karşılaşan yada karşılaşacak olanların bilgisine.

Next 2000HD TV cihaz kullanıyorum uzun süredir , akşam eve geldim cihazı açtım kanal listesi silinmişti sonra cihazı arkadan kapatıp açtım bir kaç defa boot yazısı geldi sonra loading.. geldi ve açılmadı kırmızı ışıkta kaldı sonra bir kaç kez daha denedim açıldı kanal listesi geri gelmişti ve problem yoktu 5 dakika izledim normal kumandandan kapadım 10 dakika sonra tekrar açtım bu kez açıldı ama ekranda kanal şifreli veya sorunlu yazısı çıkıyordu hangi kanala gelsem hep aynı sonra tekrar kapadım açtım arakadan yine açılmadı bir kaç deneme sonrası açıldı bu kez görüntü var ses yoktu tekrar bir kaç defa arkadan kapadım açtım ama artık hiç açılmıyor sürekli kırmızı ışık yanıyor , bu donanımsal ağırzamı sizce besleme arızası mı yazılımsal düzelebilir mi ? veya elektronikçiye götürsem yapılabilr mi ?
    Düzenleyen volkn : 23-12-2016 at 23:31

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    134828

İstanbul'da ikamet ediyorsunuz galiba şişhanede bankalar caddesinde next teknik servis var oraya götür bu gün ver yarın al sistem bu şekilde çalışıyor başka bir servise götürün çok beklersin oraya uzaktan Google'dan adres telefon al kargo ile gönderim yapılmaktadır hızlı sonuç alırsın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192455

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kartal3734 Mesajı Göster
    İstanbul'da ikamet ediyorsunuz galiba şişhanede bankalar caddesinde next teknik servis var oraya götür bu gün ver yarın al sistem bu şekilde çalışıyor başka bir servise götürün çok beklersin oraya uzaktan Google'dan adres telefon al kargo ile gönderim yapılmaktadır hızlı sonuç alırsın
    Evet istanbuldayim sanirim yazilimsal degil donanimsal problem bir yere vericem teşekkür

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    267673

besleme kartındaki 1000 lik ve 2200 lük kondansatörleri değiştir sorunun cözülecektir

13. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı