Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: DB 8000 HD Display ERROR Sorunu????

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    472987

DB 8000 HD Display ERROR Sorunu????

Saygideger ustalar ve Bord üyeleri, :smiles20: :smiles20: :smiles20:

Arkadaslar DB 8000 Hd Boxa en son cikan newnigma2 OE 2,0 tabanli imaj yükledim bir iki gün düzenli calisti somrada displayde ERROR yazisi hasil oldu.Bordu inceledim fakat aradigim cevabi malesef tam olarak alamadim.
    Boxa Dreamup 1.3.3.9 la baglandim displayda Erro1:CA NOT FAUND yazisi cikiyor,dreamup 1.3.3.4 ile baglandim boxu taniyor ip numarasinida veriyor lakin lan kablosunu tanimiyor.ve dreumup baglan basinca
    kein CA vom SECONDSTAGE loader gefunden,bitte setzen sie sich mit dem Dreammultimedia Support in verbindung! yazisi cikiyor.
    secondstage 84-ro 8000 icin indirdim fakat buseferde FXP programiyla boxa baglanti kuramiyorum ki dosyayi tmp icine atip telnetle okeyleyeyim.
    anlayacaginiz sekil uykusuz geceler modundayim,sizlerden ricam bu konuda bilgisi olan daha önce ayni problemi yasayan ve sorunu cözebilen arkadaslar varsa yardimci olabirseniz cok sevinecegim.
    en kisa sürede yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar yoksa DB 8000 siz yasamak cölde susuz kalmak gibi bir sey !

:help1::help1::help1::help1::help1::help1::help1:: help1::help1::help1::help1::help1::help1::help1::h elp1::help1::help1::help1::help1::help1::help1::he lp1::help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

kardes dreamup la yeni image ve secondstage 84 at duzelir ........secondstage 84 nfi uzantili olacak dikkat et

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi osman deveci Mesajı Göster
    Saygideger ustalar ve Bord üyeleri, :smiles20: :smiles20: :smiles20:

Arkadaslar DB 8000 Hd Boxa en son cikan newnigma2 OE 2,0 tabanli imaj yükledim bir iki gün düzenli calisti somrada displayde ERROR yazisi hasil oldu.Bordu inceledim fakat aradigim cevabi malesef tam olarak alamadim.
    Boxa Dreamup 1.3.3.9 la baglandim displayda Erro1:CA NOT FAUND yazisi cikiyor,dreamup 1.3.3.4 ile baglandim boxu taniyor ip numarasinida veriyor lakin lan kablosunu tanimiyor.ve dreumup baglan basinca
    kein CA vom SECONDSTAGE loader gefunden,bitte setzen sie sich mit dem Dreammultimedia Support in verbindung! yazisi cikiyor.
    secondstage 84-ro 8000 icin indirdim fakat buseferde FXP programiyla boxa baglanti kuramiyorum ki dosyayi tmp icine atip telnetle okeyleyeyim.
    anlayacaginiz sekil uykusuz geceler modundayim,sizlerden ricam bu konuda bilgisi olan daha önce ayni problemi yasayan ve sorunu cözebilen arkadaslar varsa yardimci olabirseniz cok sevinecegim.
    en kisa sürede yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar yoksa DB 8000 siz yasamak cölde susuz kalmak gibi bir sey !

:help1::help1::help1::help1::help1::help1::help1:: help1::help1::help1::help1::help1::help1::help1::h elp1::help1::help1::help1::help1::help1::help1::he lp1::help1:

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Maho kardes alakana cok tesekkür ederim,lakin yukarida belirttigim gibi Dreamup 1.3.3.9 versionu ile baglaniyorum displayde Erro1:Ca not faund yazisi cikiyor image atilamiyor,
    Dreamup in eski versionu 1.3.3.4 ile denedim boxla baglanti kuruluyor fakat
    buseferde
    kein CA vom SECONDSTAGE loader gefunden,bitte setzen sie sich mit dem Dreammultimedia Support in verbindung! yazisi cikiyor.bilgisayar ekraninda neyapacagimi sasirdim.
    yinede cok tesekkür ederim.

yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar ayaga kaldilralim su hastayi...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

SECONDSTAGE loader kac senin cihazinda ona dikkat et sen hangisini yuklemeye calisiyorsun benimde basimdan gecti bu sorun ben
    dreamupp ile baglanip SECONDSTAGE loader göre eski image attim daha sonra yeni SECONDSTAGE loader attim duzeldi ama bu Erro1:Ca not faund hatasi ile ilgili sorunlar daha önce verildi foruma mesala bu baskalarida var bu klon icin dikkat et

veya dreamboxu arka dugmeden kapat ön paneldeki Power tusuna basili tut arkadan ac ön panelde ip no cikiyormu cikiyorsa daha kolay direkt web internet ip yaz image at
    Düzenleyen maho_47 : 22-12-2012 at 14:01

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

maho kardes dediklerini uyguluyorum malesef tik yok ayni yerde takiliyoruz,
    yinede yardimlarindan dolayi cok tesekkür ederim,
    üstadlardan ses yok (hacker,farsan,coscos,dervis..):smiles35:

saygilarimla,:moody:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-06-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    15810

maho kardes dediklerini uyguluyorum malesef tik yok ayni yerde takiliyoruz,
    yinede yardimlarindan dolayi cok tesekkür ederim,
    üstadlardan ses yok (hacker,farsan,coscos,dervis..):smiles35:

saygilarimla,:moody:
    Arkadaşım daha önce de aynı olay bende de oldu.O kadar uğraşmamıza rağmen düzelmedi sonucunda cihazı aldığım yere gönderdim ertesi gün cihazı sağlam şekilde bana gönderdiler.Benden tavsiye fazla kurcalamadan cihazını yetkili servise göndermeni tavsiye ederim. Geçmiş olsun...
    Düzenleyen ozonder35 : 24-12-2012 at 00:11

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

@osman deveci

slm arkadaşım;

ilk önce cihazınız orjinalmi yoksa klonmu olduğunu bunu belirtmemişsiniz burda size yapılacak yardımlar için bunu belirtiniz lütfen aksi halde cihaza zarar verebilirsiiniz saygılar.

NOT: cihaz boot loader ile ilgili hata veriyor ya sizin cihaz orjinal değil ve orjinal boot loader yüklemeye çalışıyorsunuz yada tam tersi cihazınız orjinal ve klon boot loader veya yanlış boot loader dosyası yüklemeye kalkıyorsunuz bunlara dikkat edin lütfen birde bu yazdıklarım tamamen kalıcı bir çözüm değildir cihazı görmeden yaptığım bir yorumdur dolayısıyla cihaz için kesin bilgi şarttır Dreamup 1.3.3.9 ile bağlanamıyorum diyorsunuz buda çok ilginçtir gerçekten bu cihazı bende merak ettim şimdi cihazınızın stabil bir şekilde çalışmasını istiyorsanız FLASH için özellikle dist firmanın imajlarını kullanınız diğer tüm imajları BA üstü kurarak kullanınız umarım anlaşılmıştır kolay gelsin.
    Düzenleyen SUDOMAN : 24-12-2012 at 01:49

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Üstad selam,
    öncelikle cok tesekkür ederim cevabin icin,DB 8000 HD bir arkadasimin ve "sanirim" cihaz Original.Simdiye kadar hep Original imaj FLASH üzerine attik ve yaklasik birbucuk senedirde Problemsiz calisiyordu,kullandigimiz imaj olarak Original Dreammultimedia Releas,Ozon imaj ve enson newnigma2 OE 1,6 tabanli imaj kuruluydu,taki bu newnigma2 OE 2,0 tabanli imajlar cikana kadar.ben kendi cihazimda (DB 8000 HD)newnigma2 OE 2,0 7.12.2012 tarihli imaji kullaniyorum ve seytan kulagina kursun süper calisiyor.
    arkadasin cihazinada 18.12 tarihli olanini kurduk iki gün calismis ücüncü gün Display de ERROR yazisi beliriyor ve boxtan tik yok?bana getirdi ben Dreamup 1.3.3.9 versionla baglan komutunu veriyorum boxu taniyor yesil cubuk sona gelince box baglanma onayi vermiyor ve boxun displayinde Erro1:CA NOT FAUND .
    dreamup 1.3.3.4 ile baglandim boxu taniyor ip numarasinida veriyor lakin lan kablosunu tanimiyor.Bilgisayarin ekraninda
    kein CA vom SECONDSTAGE loader gefunden,bitte setzen sie sich mit dem Dreammultimedia Support in verbindung! yazisi cikiyor.( Secondstage de Ca yok,lütfen Dreammultimedia firmasinin müsteri hizmetleri ile baglanti kurun.)ne yapacagimi sasirdim simdiye kadar böyle bir seyle 800 HD klonda yasadim,onuda Dreamup in1.3.3.4 pachli versionuyla kurtardim fakat bunda malesef.
    Boxla baglanti kurabilsem yeni secondstage atacagim ama baglanti malesef?
    derdimi biraz anlatmaya calistim insallah aciklayici olmustur Üstad,
    yinede yardimci olabileceginiz birseyler olursa paylasirsaniz cok sevinirim.
    bugün birde Arkadasimin biri fikir verdi cihazda Harddisk takili onu devre disi birakip deneyecegim belki ondan sonra baglanti kurabilirim.gelismelerden haberdar ederim sizi.

Saygilarimla,
    :grumpy:

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Üstad Harddiski devre disi biraktim su anda Dreamup la baglandim ve imaji boxa gönderiyor,insallah bittikten sonra boot edip sonucu sizlerle paylasacagim.

selamlar,:tennis:

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Arkadaslar,
    imaj tamam fakat REBOOT yine hüsran.(ERROR)Bir yerde bir yanlislikmi yaptim bilmiyorum.tekrar deniyorum Dreamupla ayni yukarida yazdigim hatayi veriyor,acaba imajdan önce uygun secondstage mi atmam gerekiyordu?
    ben boxa baglandiktan sonra newnigma2 OE 1,6 tabanli imaj atmak istedim ve attimda fakat acilmiyor.
    acaba diyorum bu Dreamup 1.3.3.9 un Pach li versionu olsa olurmuydu diyorum fakat bulamiyorum.:angryprv:
    yardimci olabilecek arkaslari sabirsizlikla bekliyorum.:moody:

ACIL YARDIM:help1::help1::help1:

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

New Icon14

Arkadaslar,
    imaj tamam fakat REBOOT yine hüsran.(ERROR)Bir yerde bir yanlislikmi yaptim bilmiyorum.tekrar deniyorum Dreamupla ayni yukarida yazdigim hatayi veriyor,acaba imajdan önce uygun secondstage mi atmam gerekiyordu?
    ben boxa baglandiktan sonra newnigma2 OE 1,6 tabanli imaj atmak istedim ve attimda fakat acilmiyor.
    acaba diyorum bu Dreamup 1.3.3.9 un Pach li versionu olsa olurmuydu diyorum fakat bulamiyorum.:angryprv:
    yardimci olabilecek arkaslari sabirsizlikla bekliyorum.:moody:

ACIL YARDIM:help1::help1::help1:
    orjinal cihaz için patch li DreamUP a gerek yok düzgün versiyonu indir.

sonra cihazı arkasından düğmesinden kapat OE2.0 için olan loader dosyasını indir daha sonrada güncel dist firma yani EXPERİMENTAL imaj indir bu imaj loader dosyası ile uyumludur yani OE2.0 desteklidir.

Tüm indirmeler bitince cihaz üstündeki device ları sök usb v.s (HDD cihaz içinde ise kalabilir sıkıntı olmaz) ve DreamUP aç com port ve network seç (network olan yere senin 8000 nin aldığı ip adresini yazacaksın) diğer boşluklarada pc nin kini yazman yeterli sonra cihaz arkadan kapalıdı yukarda onu aç ve DreamUP ın cihaza bağlandığını gözle bağlantı kurulunca ilk önce BOOT LOADER dosyasını yükle (dosya *.nfi uzantılıdır sıkıntı olmaz) yükleme saniyede biter imaj gibi biraz bekletmez baktın loader yüklemesi bitti önce DreamUP bağlantısını kes ve kapat sonra cihazı arkasından düğmeden kapat hemen ardından tekrar DreamUP aç com port ve network seç aynen yukarda anlattığım gibi sonra tekrar cihazı arkadan düğmeden aç DreamUP ile bağlantı kurduğunu gör ve bu defa imaj dosyasını seç buda EXPERİMENTAL olan dist firmanın *.nfi uzantılı dosyasıdır bu yükleme bir kaç dakika sürer bitince DreamUP bağlantı kes ve kapat hemen arkasından cihazın arka düğmesinden kapat PC yide kapat com port kablosunu çıkart (özellikle bu com port kablosunu takmalarda ve çıkarmalarda hem PC nin hemde 8000 nin mutlaka elektrik düğmeleri kapalı olsun diğer türlü yaparsan ya PC com port yada 8000 com port elinde kalır bunu unutma (yani yakarsın) tüm bu yazdıklarımı yaptıktan sonra cihaz açılmıyor ise sorun var demektir (ana kart , flash , power suply) umarım son yazdıklarım sizde olmaz kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Hacker hocam,
    yardimlarin icin cok tesekkür ederim, denedim yazdiklarinizi lakin sonuc gene ayni.
    Bugün Dreammultimedia müsteri hizmetlerini aradim , Erro1:Not CA Found (CA=MODUL) demek cihaz Modul ü bulmuyormus.Modul ü tanimayinca bu uyariyi veriyor ve baglanti kurulamiyor haliyle.
    Drem multimedia Forumu Registrieren yaptim oradan giris kodu gönderecekler cihazi verilen kod numarasiyla onlara gönderecegim.
    Hayirlisi diyelim,gelismeleri sizlerle paylasmaya devam edecegim.
    tekrar cok tesekkür ederim üstad yardimlarini bizlerden esirgemeyip paylastigin icin.

Saygilarimla,

:confusion:

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

umarım düzelir cihazın kolay gelsin.
    Düzenleyen SUDOMAN : 27-12-2012 at 21:43

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

New Icon9

Arkadaslar cihazi bir tamirciye götürdük,yaptigi kontrolden sonra onun söyledigine göre cihazin internet giris kartimi ne arizaliymis?ismarlamis bekliyoruz.ana kartta bir sorun olmadigini söyledi.
    cihaz arkadasimindi,sagolsun biraz cok meraklidir üzerindeki Wifi (Wlan)yeterli gelmemis baska bir program yüklemek isteyince cihaz kilitlenmis.banada biraz sikistirinca söyledi.
    su anda cihazimiz hastahanede gerekli Organi bekliyor insallah yakinda ayaga kaldiracagiz.(Amin)
    Tekrar tekrar yardimlariniz icin cok tesekkür ederim,Hastaneden cikarinca sonucu sizlerle paylasirim.

Saygilarimla,

:uncomfortableness:

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Selam Arkadaslar,boxumuz tekrar ayakta lakin 200,00 € ödedik.Netzwerk karti ve Ram speicher degisti.Display ERROR sorunu ortadan kalkti su an icin stabil calisiyor.selamlar :unconscious:

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

Selam Arkadaslar,boxumuz tekrar ayakta lakin 200,00 € ödedik.Netzwerk karti ve Ram speicher degisti.Display ERROR sorunu ortadan kalkti su an icin stabil calisiyor.selamlar :unconscious:
    cihazının düzeldiğine sevindim.

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2008
    Mekan
    Üye No
    472987

Tesekkürler üstad.

Saygilar, :tennis:

18. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları