Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 66 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Stein D 2 Cd Demagatizer Şaka gibi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Stein D 2 Cd Demagatizer Şaka gibi

Arkadaslar merhaba, gecenlerde Stein muzik in urettigi Stein D2 cd demagatizerinden aldım. sonuc ise inalmıyacak bir farklılık yarattı ŞAKA gibi
    dinliyeceginiz cd bu aletin ustune koyup 10 sn gibi kısa bir demaganizite yapıyorsunuz sonra cd player ses de çok olumlu farklılıklar oluyor öyle kafam karıstıki
    evime gelen butun arkadaslarıma demosunu yaptım tam magic bir alet

nelermi fark ediyor sahne buyuyor arka sessizlik şimdiye kadar duymadıgım sesleri duydum vs vs bundan sonrada butun cd lerimi tekrar dinlemeye basladım :smiles10::smiles10::smiles10:
    çok hifi dergisi gibi yorum oldu ama.....!

tek şunu soyliyeyim acayip bir müzükallik geliyor bu ufak aletle kablolarda demegatize ediliyormus daha bunu denemedim.

sonra test de hanım ile devam ettim bir baktımki bizim hatun 10 yaş genclesmiş gözler mavi vede gülüyor yok yok burda bir işe yaramadı
    alet eror verdi!!!!! migreni var migreni var !!!! diye rapor yazdı

sonuc: cd dinliyorsanız denemenizi tavsiye ederim.

Mete

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    53888

Mete abi.Nerde satılıyor bu meret.Yurtdışından mı getireceğiz
    Düzenleyen bandit600 : 19-12-2012 at 17:31

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Hayirli olsun sayin Kizavul
    keyifli dinletiler...

Acaba ben , kafamın üstüne koysam ne gibi farklar oluşur ? :smiles17:

Şaka bir yana da benim gibi hardiskten computer aracılığı ile müzik dinleyenler bu cihazı hardiskin üzerine mi yoksa computer üzerine mi koyacak ? Ya da faydası olur mu ?
    Düzenleyen satbaba : 19-12-2012 at 18:18

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bandit600 Mesajı Göster
    Mete abi.Nerde satılıyor bu meret.Yurtdışından mı getireceğiz
    Timpani getirmiş ordada denersiniz herhalde ama bir duyun derim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satbaba Mesajı Göster
    Hayirli olsun sayin Kizavul
    keyifli dinletiler...

Acaba ben , kafamın üstüne koysam ne gibi farklar oluşur ? :smiles17:

Şaka bir yana da benim gibi hardiskten computer aracılığı ile müzik dinleyenler bu cihazı hardiskin üzerine mi yoksa computer üzerine mi koyacak ? Ya da faydası olur mu ?
    Baba sana serbest istedigin yere koyabilirsin.... söylenenler dogrumu bilmiyorum ama Galatasaraylı Selcuk da maca cıkmadan evvel kramponlarını bu aletin ustune koyuyormus boyle oluncada daha iyi topa vurdugu nu soyluyor herhalde dogru soyler

Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    506844

silindi....
    Düzenleyen resistant : 20-12-2012 at 05:23

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    185807

sayin resistant, madem bu tarz cihazlara inanmiyorsunuz neden onca zahmet gosterip satirlarca yazilar yaziyor uzerine bir de cogu olgunluk caginda bu foruma zevk almaya gelen guzel insanlarin tadlarina limon sıkıyorsunuz.

nasil bir zevk alma mekanizmasidir bu. altinda nasil bir psikoloji vardir bu alayciligin. nasil bir engizisyondur.

ayrica alaya aldiginiz cihazlarin etkileri konusunda senelerce deneyimlerle sabit olumlu fikirleri olan bu insanlarin onunde komik duruma dusuruyorsunuz kendinizi.

kalbinizi kirmak istemezdim ama sizin kalp kirma konusundaki genisliginizden cesaret aldim.

Member
    Giriş Tarihi
    19-09-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    506844

Haklısınız kusura bakmayın.

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

CD ler genellikle ince Alüminyum tabakasından imal edilir. Alüminyumun hareket halinde manyetik akı geçirdiği bilinir. Ancak manyetiklendiğine dair herhangi bir bulgu yoktur. Tahminimce bu cihaz bu ince alüminyum tabakasını öyle bir kalibre ediyor ki içinden geçecek olan manyetik akının düzenli ve sabit olmasını sağlıyor. Böylece manyetizma sabit ve düzenli olduğu için elde edilen ses verilerine olumsuz etkide bulunmuyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

Stein D 2 Cd Demagatizer Şaka gibi

acaba cd üzerinde biriken statik elektriği alarak mı etki ediyor?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    31649

Kızavul abi ellerinize sağlık çok güzel bir yazı.
    demagnetize ürünleri hep ilgimi çekmekte ufakken babam bir ara teyp demanyetezisine takmıştı ve çok etkili olduğunu söylerdi :)

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satbaba Mesajı Göster
    acaba cd üzerinde biriken statik elektriği alarak mı etki ediyor?
    Manyetikle ilgisi olduğunu bende sanmıyorum büyük ihtimalle dediğiniz gibi plaklarda olduğu gibi üzerindeki statik yükü alıyordur. Plastik olduğu için sürtünmeyle çok kolay statik elektrik yüklenecektir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ogen Mesajı Göster
    Manyetikle ilgisi olduğunu bende sanmıyorum büyük ihtimalle dediğiniz gibi plaklarda olduğu gibi üzerindeki statik yükü alıyordur. Plastik olduğu için sürtünmeyle çok kolay statik elektrik yüklenecektir.
    Bende ne yapiyor diye cok dusundum ama yapacak cok bir sey yok statik yuku aliyor Herhalde ? daha onemlisi cd playerin gozu bu statik elektrikten cok etkilenmesi bunu anlamis olduk bende lp icin statik elektriki alan zero bilmemne diye bir alet var bugun vaktin olursa lp dinliyecegim ve aleti kullanacagim bakalim bundada fark cikacakmi herhalde cikar diyorum lpnustunde bulunan elektrik mutlaka igneyi etkiler diye dusunuyorum
    Düzenleyen kizavul : 20-12-2012 at 10:47 Sebep: Imla

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dgorkem1 Mesajı Göster
    Kızavul abi ellerinize sağlık çok güzel bir yazı.
    demagnetize ürünleri hep ilgimi çekmekte ufakken babam bir ara teyp demanyetezisine takmıştı ve çok etkili olduğunu söylerdi :)
    Sevgili Gorkem, evet cok etkisi var deneme imkanim yoksa sana gonderebilirim bir bakarsin ne yaptigi cok onemli degil nasil bir sonuc c****gi benim icin onemli.

Ne yaptigina bakarsak cok degisik fikirler cikar birbirimizi kirariz bundan dolayi sonuc onemli ne duydum ne fark etti

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    185807

az baktım da fiyatı da sağlammış.

evde denemeden almak riskli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    321557

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi parkcaka Mesajı Göster
    az baktım da fiyatı da sağlammış.

evde denemeden almak riskli.
    Benim alet suan ist daydi 5 gun gezdi .... Su an bana gelecek istersen gonderebilirim. Eh timpani bana yenisi verir artik
    Hoppp Adnan abi burayi okuyorsundur benim alet mobile oldu garantiden yenisini rica edeyim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    185807

yok abi bir daha yollama ama denemem lazım merak ettim. adnan bey abi evde teste verir mi acep? showroom'da testten pek anlamıyorum birşey ben.

Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    586370

Gecenlerde baska bir konuda sohbet ederken Parkcaka arkadasimiz soyle demisti:

“.. bi sürü şey okuyorum burada kapitanz resperans özteki tarijans filan. yarısından azını anca anlıyorum. az anlamam var bari gidip deneyimleyim diyorum. sistemde kablolarla oynuyorum, güç kablosunu çıkaıyorum oraya takıyorum, onu buraya takıyorum. kabaktan öte karpuz gibi farklar oluşuyor. hadi gözümü kapadım diyorum kız arkadaşım bilge değiştiriyor kabloları tek tek söylüyorum şimdi bu takılı şimdi şu takılı di mi diye. hepsini biliyorum. moralim bozuk çünkü hem az anlama sıkıntım var hem de sanırsam kepçe kulaklarım.”

Simdi bende ayni Parkcaka’nin durumundayim iste…Bende bir suru sey okuyorum burada, conditioner, kablo, demagnetizer vs,vs,vs. Cok anlamam var, olmuyor oturmuyor, mantiga sigmiyor,bari gidip deneyimleyeyim diyorum. Tamam elimde bir demagnetizer yok ama, hoparlor modlari icin getirtigim cok guclu neodium miknatislam var. Madem CD ler bu tip aletlerle demagnetize olabiliyorlar, ayni sekilde cok guclu miknatislarla magnetize olmalari da gerekiyor o zaman diyorum. Aciyorum CDPnin kapagini, CD calarken miknatislari cihazin bir orasina, bir burasina yaklastiriyorum, bildigim butun manyetik alan sekillerini deniyorum. Bunu yaparkende belki bir seyler kaciririm diye muzigi kulaklikla dinliyorum. Neyaparsam olmuyor, sesi bir turlu, ufacik bile olsa bozamiyorum. Sonra yetmiyor, CD yi dikkatle dinliyorum, sonra cikartip elimdeki miknatislarla resmen her turlu tacizi yapiyorum garibana. Bir bozabilsem, rahata kavusacagim ama olmuyor. Elimdeki o yuvarlak plastik parcasini ne yaparsam yapayim manyetik etkilerle bozamiyorum bir turlu. Kiziyorum gavurun evladina. Olmazki diyorum, bu kadarda dayanikli yapilmazki diyorum. Moralim bozuk cunku hem cok anlamam var hemde sanirsam benim kulaklarda bir duyma sorunu var. Kendime yaptigim onca dinleme ve ayirma testlerinin de yalan oldugunu dusunmeye basliyorum ve iyice kotu oluyorum…

Sevgili Parkcaka, yazdigin bir metni kullanarak bende kendi durumumu aciklamaya calistim affina siginarak.Emin ol niyetim ne yazdigina bir elestri getirmek nede eglence cikarmak.
    Cidden buda benim lanetim iste, herseyi neden sonuc iliskisi icinde anlamaya calisan, surekli sorgulayan ve arastiran bir yapim var. Bu demagnetizeri yapan firmanin benzer baska iddiali urunlerine bakiyorum, aman allahim neler var neler…Yani nerdeyse al, siradan bir sistem, koy bu firmanin iyilestirici urunlerini, olsun sana High-End sinifi bir Hi-Fi.
    Tamam diyorum, hadi tanesine 6 bin avro isteyen CDP ureticileri akil edemedi cihazina bu tur bir iyilestiriciyi eklemeyi, olabilir, akil akildan ustundur, o zaman madem yaptin boyle nefis bir teknolojik aleti, bari 2 aciklama yap, nasil calisir, nedir altindaki mantik, teknoloji, altyapi…Yok bulamiyorum bir sey. Buldugum hersey laf salatasindan oteye gitmiyor. Ustune ****uk, sayin uretici bu tip urunlerin sirrini ozenle saklamaya calisiyor. Patent denen bir sey var degilmi ? Madem buldun yeni bir fikir, alirsin patentini, korursun ticari haklarini. Sanki sen aciklama yapmasan, ben o aletini acip yarim saatte desifre edip aynisini yapamazmisim gibi…Nerde yasiyoruz, hangi cagdayiz…Halen “Snake Oil” saticilari is yapiyor olabilirmi bu devirde?
    (Bilmeyenler icin : Snake Oil (Yilan yagi), kellikten kekemelige, kanserden vereme, dis agrisindan tras sonrasi pisiklere kadar, oluleri mezardan kaldirmak disinda herseye iyi gelen sahtekarlik urunlerine verilen genel ve esprili isimdir)

Haa sunu ilave etmek istiyorum, bu cihazin sese olumlu katkisi olmaz demiyorum kesinlikle. Denemedim bilmiyorum…Sadece isin mantigina aykiri diyorum. Birileri, yani ureticisi yaptigi etkiyi ne nedenlerini bir zahmet aciklasa guzel olur diyorum. Bu hobinin bazi kafayi kirmis takipcileri (yani benim gibiler, ki sayilarimiz o kadarda az degil) hic olmazsa gonul rahatligi icerisinde kullaniriz bunlari…
    Umarim kizmazsiniz bana, isin keyfini kaciriyorum diye…Oyle algilandiysada niyet oyle degildir kesinlikle, affola…

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kizavul Mesajı Göster
    Bende ne yapiyor diye cok dusundum ama yapacak cok bir sey yok statik yuku aliyor Herhalde ? daha onemlisi cd playerin gozu bu statik elektrikten cok etkilenmesi bunu anlamis olduk bende lp icin statik elektriki alan zero bilmemne diye bir alet var bugun vaktin olursa lp dinliyecegim ve aleti kullanacagim bakalim bundada fark cikacakmi herhalde cikar diyorum lpnustunde bulunan elektrik mutlaka igneyi etkiler diye dusunuyorum
    Dinlerken çıkan çıtırtıları azaltıyor ses daha bi öne çıkıyor ayrıntı artıyor. CD yi bilmiyorum ama plakta çok farkediyor.

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572039

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MrNice Mesajı Göster
    Gecenlerde baska bir konuda sohbet ederken Parkcaka arkadasimiz soyle demisti:

“CD calarken miknatislari cihazin bir orasina, bir burasina yaklastiriyorum, bildigim butun manyetik alan sekillerini deniyorum. Bunu yaparkende belki bir seyler kaciririm diye muzigi kulaklikla dinliyorum. Neyaparsam olmuyor, sesi bir turlu, ufacik bile olsa bozamiyorum.

Bozamazsınız çünk mıknatısı tuttuğunuz CDP cihazını dış etkilere karşı metal şasi ile kutulanmıştır. Bu kutu toprağa bağlıdır dışarıdan gelebilşecek hertürlü etkiye karşı korunmuştur. Ama içindeki CD göze çok yakından ve süratli geçiyor etki edebilir.
    Normalde bütün CD okuyucuları medyayı okurken hatalar yapar hata algoritması bu hataları uyduruk tahmini verilerle doldurarak veriyi tamamlar. Ufak tefek hatalarda bunu algılamak zordur. Fakat çok sık hata olmaya başladığında orjinal veriden uzaklaşılmaya başlar buda genellikle sesde dinamiğin düşmesine neden olabilir.

21. Merih Banner Alt
4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık