Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Banyo su gideri Hakkında

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

Banyo su gideri Hakkında

Merhaba arkadaşlar yeni bir ev aldım şu an yapım aşamasında ama sıhhi tesisat ile ilgili kafama takılan bir kaç soru var. banyoda çamaşır makinesi ve yer gideri direk atık su borusuna verilmiş ve bu borulara S takılmamış. Bu uygulama doğrumu zira tuvalet kokusu bu giderlerden banyoya gelmezmi. özellikle normal yer giderinden bu koku gelirse diye korkuyorum. Normalde şu an oturduğumuz evde normal tuvaletin s tam düz konulmamış ve 3 sene bu kouyu cekmiştik. Bu yeni evimde iki adet banyo var ve ikisindede banyo su gideri direk S konulmadan borusu direk konulmuş. Bu uygulama doğrumu bu konuda bana yardımcı olabilirmisin . Banyonun resmı aşadıdadır.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-10-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    273788

Pis su borularının döşenme şeklinde sorun yok. Burada dikkat edilecek şey, yer sifonunun terazisinde konması ve yüzlük borunun havalandırılması. yani yüzlük borunun ucu ağzı açık şekilde çatının üstünde olmalıdır.

İnce tesisat yapımında bunları ustaya tembihleyip, kontrol ederseniz koku sorunu yaşamazsınız.

Çamaşır makinesinin boşaltması aşağıda olduğu için, borusunda kalan su, koku gelmesini önler.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

talat hocam teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi çamaşır makineisnin borusunda kalan su kokuyu önle ama bu normal yer süzgeçinde benım bildiğim bir su kalmıyor bu boruda direk tuvalet borusuna bağlı koku gelebilirmi. Havalandırmalar catıda onda sorun yok. Birde bu yer süzgeçlerinin su tutuculu modelleri var onlardan almak mantıklı olurmu. Bu şekilde normal süzgçte koku gelirse diye çok korkuyorum zira bu koku yüzünden şu anki evimizde çok çekmiştik.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-10-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    273788

Yer sifonları da lavabo sifonlarına benzer şekilde çalışır. Onlarda da su kalır ama terazisinde konursa. Bir de, ızgaralı kapağını kapalı tutmalıyız. Nasıl çalıştığını bilmeyenler kapağı pislenip tıkanıyor diye veya, su daha iyi gitsin diye kapağını çıkarıyorlar. Böylece koku yapıyor. Kapağı arada bir temizleyip yerine takarsak hiç sorun olmaz.

Bir de montaj esnasında sifonun içine derz dolgu vb. maddeler birikebiliyor. Kullanmaya başlamadan önce böyle bir durum olup olmadığına bakmalıyız. Eğer var ise, tornavida gibi birşey ile itinalı bir şekilde temizlemeliyiz ki, kapak yerine tam otursun.

Derin hazneli sifonlardan alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Vip
    Giriş Tarihi
    01-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    114033

Koku tutucu klapeli yer süzgeçi işinizi görür.
    kolay gelsin
    Düzenleyen boya1 : 19-12-2012 at 21:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

teşekkür ederim talatger ve boya hocam

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

bir sorum daha olacak dış duvarlarda aşağıdaki resimde görülen tuğlalardan kullanılmış ve çift döşenmış duvarların kalınlığı yaklaşık 45 cm. ayrıca dışına mantolama yapılıyor.Biraz araştırdım bu tuğlayya bims diyorlar ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ytongla aynı eşdeğerde bazı kişilerde daha iyi diyorlar sizce ytongmu iyidir yoksa bu tuğlamı yada bu tuğla kötümüdür.

Düzenleyen volkan1065 : 21-12-2012 at 20:04

8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık